Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy szokás lebonyolítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szokás lebonyolítani a gyűrűvásárlást?

Figyelt kérdés
párommal közösen tervezzük az eljegyzést. Ilyenkor csak 1 gyűrűt kell venni vagy kettőt? A karika gyűrűt szokás is együtt megvenni, de nem néz ki hülyén ha pl a méret meg egyéb dolgok miatt már az eljegyzési gyűrűt is együtt vesszük meg?

2013. márc. 28. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Méretgondokat ki lehet küszöbölni egy kis turpissággal. Pl, a pasi elviszi valamelyik gyűrűdet (ha van) és úgy veszi meg. Amúgy eljegyzési általában köves és abból csak a nőnek van, a pasi veszi egyedül. Karikagyűrűt lehet már ketten is venni, közös pénzből vagy a pasi fizeti az már a kettőtök dolga.

24/N

2013. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A karikagyűrűket veszitek meg ilyenkor, amit az eljegyzéskor a bal kezetek gyűrűsujjaira húztok, ez kerül át az esküvőn a jobb kézre.


Ha szeretnétek, emellé választhattok kísérőgyűrűket, a nőnek köves gyűrű ez általában, a férfinak pedig pecsétgyűrű. Ezeket a középső ujjon szokás hordani hagyományosan.


De egyébként úgy csináljátok, ahogy szeretnétek, hagyományosan így van, ha jól tudom, de ettől függetlenül meg ízlések és pofonok :)

2013. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

A másodiknak van igaza. Ez a magyar szokás. Csak karikagyűrű az eljegyzési gyűrű, a köves csak kísérő gyűrű, de ez el is maradhat.

Amerikai szokás, hogy a lány kap egy köves gyűrűt, de ettől még nem menyasszony! Nem értem, hogy miért kell ennyire utánozni az amerikaikat? Igaz, ez csak Magyarországon lett divat. Vannak ismerőseim Ausztriában, Németországban, Svájcban, és mindenhol csak karikagyűrűvel jegyzik el egymást. Külön eljegyzési gyűrűről nem is hallottak.

A karikagyűrűket megvehetitek együtt is.

2013. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

" Vannak ismerőseim Ausztriában, Németországban, Svájcban, és mindenhol csak karikagyűrűvel jegyzik el egymást"


2. vagyok. Németországban élek, és itt igenis az "amrikai" szokás a jellemző.


Egyébként nem értem, mit kell ennyire kiakadni. Mindenki úgy csinálja, ahogy jól esik... nem azért írtam a hozzászólásomat, mert "így kell", meg "enélkül nem is menyasszony", hanem mert azt kérdezték mi a szokás...ugyanúgy menyasszony akkor is, ha köves gyűrűvel kérik meg a kezét, amerikai szokás szerint. Felőlem aztán kirgizisztáni szokás szerint is megkérhetik az embert, sőt akár gyűrű nélkül is, akkor is menyasszony lesz, nem csak akkor ha "magyarosan" csinálják.

2013. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
mi a jeggygűrüket csináltattuk közösen aze sküvő elött. Eljegyzésnél csak ugymond kisérő gyűrűm volt. egy barátnömmel ment el megvenni.
2013. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ az eljegyzést konkrétan, hogy akarjátok. Úgy, hogy te kapol egy köves gyűrűt (vagyis kisérő gyűrűt), de az viszont csak neked van. Vagy karika gyűrűvel akartok eljegyzést tartani. Ezt nyugodtan megvehetitek együtt is, de a kövest is.


Mikor a párom megkérte a kezem akkor nem volt egyik sem. Együtt vettük meg a gyűrűket. Tudni kell rólam, hogy ő nem merte egyedül bevállalni mert nem szeretem a túl csicsás dolgokat.

2013. márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!