Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szokás még eljegyzési ebédet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokás még eljegyzési ebédet tartani? Meséljetek nektek milyen volt? Hol volt? Hogyan zajlott? Volt igazi lánykérés szülőktől?

Figyelt kérdés
Tervezgetjük mi hogyan csináljuk, és jó lenne olvasni, másoknál hogyan zajlott.

2013. jan. 29. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőktől nem volt, nem is érdekelt minket annyira, hogy mit szólnak hozzá, (férfi szülői részről) előzmények miatt, viszont nálunk örültek, megmutattam a gyűrűt gratuláltak, 2 óra múlva volt sok otthon sütött süti.

Párom felhívta a szüleit, az apja gratulált, az anyja is...aztán mikor mentünk hozzájuk(130km-t kell utazni) akkor kb 2 nap után anyósjelölt megkérdezte, ez a gyűrű? megnézte ennyi...tulajdonképpen nem is vártunk mást, boldogok vagyunk, "túléljük" vele az esküvőt és aztán nyugtunk lesz megint egy darabig, mert láttak minket aztán fél év múlva találka újra...:)

2013. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nálunk a Völegényeméknél volt az ebéd.Összejött a szük család,mindenki jol érezte magát volt kaja pia.A beszélgetések maguktol alakultak pedig a két család nem ismerte egymást,de jó hangulatu délután lett.

2013. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nagymamám házában tartottunk, mivel mi kis lakásban lakunk. Összesen 18-an voltunk. A szokásos bőséges menüsor volt (húsleves, májgombóc leves, pörkölt, sült húsok, rizs, krumpli, csalamádé, paradicsomsaláta, sütemények). Plusz nekem egy születésnapi torta, meg egy másik "éljen az ifjú pár" felirattal. Kaptunk jópár ajándékot is. A párom pedig megkérte mindenki előtt a kezem, és felhúztuk egymás ujjára a gyűrűket. Egyéni megjegyzésem, hogy ezt mi teljes mértékben nem kívántuk, és elég kellemetlen volt ez a felhajtás. De nekem ilyen maradiak a családtagjaim.
2013. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi tartottunk eljegyzési ebédet. Igaz mi szerettük is volna.

Egy hétfői nap volt amikor párom megkérte a kezem, aznap elmondtuk a szüleinek és tesójának a nagy hírt.

Este eljöttek hozzánk gratuláltak és ennyi.

Majd pénteken mentünk haza szüleimhez, akkor mondtuk el nekik, akkor már volt gyűrű is. Ők is szintén gratuláltak.

Majd 2 hét múlva tartottuk az ebédet, egy szokásos vasárnapi ebéddel összekötve, csak annyi, hogy ott voltam párom szülei, és tesójának a családja, 2 gyerekkel.

Akkor felhúztuk egymás ujjára a gyűrűt, majd jót kajáltunk és az esküvőről beszélgettünk.

Szokásos alap ételek voltak, tyúkhúsleves, töltött káposzta, töltött hús, rántott szelet, rizs, krumplipüré, csalamádé, sütemények.

2013. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*voltak


Ja és nálunk, lányosháznál volt az ebéd.

2013. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk volt eljegyzési ebéd, amit a lányos háznál tartottak. Hivatalos volt a menyasszony családja, násznagya + annak családja, vőlegény családja és násznagya + annak családja!


Kb. 30-an voltunk!


Ja! És volt igazi lánykérés a szülőktől! Az apától kértem meg a lánya kezét!

2013. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Jó volt olvasni a történeteiteket!

Örülök, hogy van ahol még van igazi lánykérős ebéd.

Mi a lányos háznál szeretnénk, anno szüleim is így csinálták. Viszont azt nem tudom mekkora létszámmal lenne jó. Olvastam itt 18-30 főket is ez kicsit soknak tűnik.

Mi abban gondolkodunk, mi, szüleink, testvéreink, nagymamám, ez nálunk 13 ember lenne. A szülők már futólag találkoztak, de ez lenne az első együtt töltött ebéd. Viszont mi 70 kilométerre lakunk egymástól, és még nem élünk együtt, szóval előre meg kellene tervezni.

Köszi a hozzászólásokat, tervezgetünk tovább!

2013. febr. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!