Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 5 hónap után korai az eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 hónap után korai az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Sok barátnőm volt régebben, volt 2 éves kapcsolatom is, de ott sem éreztem azt, hogy bármi komolyabbat vagy életre szólót terveznék vele. A mostani barátnőmmel más a helyzet, a legelső randi óta úgy érezzük, mintha évek óta ismernénk egymást, teljesen tökéletes a kapcsolatunk, mindennél jobban szeretem őt és ő is engem. Most már ennyi idő után s tudom, hogy vele akarom leélni az életem. Most lesz a születésnapja és gondoltam megkérem a kezét. Tudom, hogy nagyon örülne neki meg ez az egyik legnagyobb vágya, de amikor mondtam a legjobb barátomnak, hogy mire készülök ő azt mondta, hogy szerinte korai, ne kapkodjak ezzel. Szerintetek várjak még vagy nem oszt nem szoroz, hogy mikor teszem meg?

29/F


2013. ápr. 10. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ha így éreztek egymás iránt,akkor nem kell várni .

De azért jól gondold át még sokszor! :)

Sok Boldogságot!

21l

2013. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Röviden: igen. Még nem is ismered (hiába érzed úgy, ez egy normális érzés, ha szerelmes az ember).


Költözzetek össze, éljetek együtt 1 évet legalább, ha az működik, akkor jöhet az eljegyzés. Addig felesleges.

2013. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha valóban tökéletes a kapcsolatotok, akkor az lesz egy-másfél év után is, így felesleges elkapkodni. Ezzel inkább csak "bebiztosítod" a dolgot, holott még valószínűleg nem voltatok együtt annyi ideig, hogy meglássátok, hogyan viselkedik a másik nehéz helyzetekben, stb. Mert gondolom, házassági szándék is van az eljegyzés mögött. A házasságot meg nem árt biztos alapokra helyezni.

Persze simán vannak, akik egy hónap után házasodtak, és 30 éve boldogok, de sajnos a többség élete nem alakult ilyen szerencsésen.

Szerintem eljegyzésnél általános igazság, hogy akik úgy érzik: "felesleges várni", ott felesleges kapkodni is. Ha jó a kapcsolatotok, azt úgyis az idő bizonyítja majd.

20L(ha számít ez valamit.)

2013. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szólva. Szerintem minimum 1 év együtt járás kell.
2013. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Együtt éltek? Ha igen, akkor kérd meg a kezét. Ha nem, akkor inkább kezdeményezd az összeköltözést, aztán ha még fél év után is minden szuper és tényleg úgy érzed, ahogy most leírtad, akkor kérd meg a kezét. :)


Egyébként most függetlenül attól, amit mondtam, nyugodtan megkérheted a kezét akár már most is, de szerintem ha tényleg ennyire szereted, akkor költözzetek is össze. Az lesz igazán a szuper. :)

2013. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én is inkább összeköltözést javasolnék. Ha jól megy együtt, közös háztartásban, akkor jöhet a leánykérés meg a lagzi. :)

Mi is az első perctől fogva tudtuk, hogy egy életre szól, fél év után összeköltöztünk, 2 év után eljegyzés, és a 3. évfordulónk előtt lesz az esküvőnk. Szóval szerintem kb. ennyit érdemes a kapcsolatra szánni.


24N

2013. ápr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Maga az eljegyzés nem korai, csak az esküvő...

Mert például az eljegyzés és az esküvő között eltelhet 3- vagy 4 év is. Akkor nem olyan vészes. :)

2013. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem az lenne. 5 hónap szinte semmi, mit tapasztaltatok meg egymás mellett? 5 hónapi találkozgatást és kellemes élményeket.


Mondjuk ha ennől 4 hónapot együtt éltetek, akkor oké, egyéb esetekben borzasztóan komolytalan és elkapkodott.

2013. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az érzés teljesen normális, ha az ember szerelmes. Ha 2-3 év múlva is ilyen marad, és megtanultatok konfliktust kezelni (mert lesz olyan is, és ez ennyi idő után nem biztos, hogy kiderül), elfogadjátok egymás hibáit (amit még szintén nem lehet ennyi idő után, ráadásul szerelmesen reálisan látni), akkor majd nem lesz korai.
2013. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 5hónap alatt nem is lehet megismerni egymást. Nem is biztos,hogy tudtok együtt élni. Szerintem kezdetnek költözzetek össze aztán majd,ha az együttélés után is így érzel,akkor HAJRÁ! :)
2013. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!