Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megmondtam a páromnak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmondtam a páromnak, hogy csak akkor kérje meg a kezem ha egy éven belül meglesz az esküvő is. Ez igy nagyon gáz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
szerintem az, de hát más meg biztos máshogy gondolja. :)
2013. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
szerintem furcsa lenne úgy megkérni valakinek a kezét,hogy majd öt tíz év múlva lesz az eskűvő
2013. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezt így kijelenteni elég furcsa...bár függ attól is, hogy milyen szituációban mondtad ezt.

Mondjuk jó esetben mindkét fél így gondolkodik...bár hidd el, a lánykérés nem számít túl sokat. A házasság annál inkább. :)


24N

2013. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem gáz. Nekem inkább az volt fura, mikor mutatta valaki a gyűrűt, gratulálok, kérdezem, mikor lesz az esküvő, ja hát nem tudja, majd valamikor. Évek múlva.

Ha már van gyűrű, szerintem akkor legyen kb. időpont is, úgy van értelme. De hát ez szubjektív dolog :)

2013. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
szerintem nem gáz. mi is megbeszéltük, vagyis inkább én kértem erre, mikor egyszer azt mondta, hogy akár már most is megkérné a kezem. (fiatalok vagyunk még, tanulunk, ezért szóba sem jöhetne esküvő egyelőre. ekkor mondtam, hogy majd akkor, ha realitása is lesz a dolognak:))
2013. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit gáz, viszont az is gáz, mint már írták előttem, ha 5-10 év múlva van az esküvő. Azzal, hogy megkéri a kezed jelzi feléd, hogy szeretne veled összeházasodni. Onnantól kezdve elkezdhetitek tervezni az esküvőt és amikorra sikerül úgy megszervezni mindent, hogy mindenkinek jó legyen és olyan legyen, amilyennek szeretnétek, akkor házasodtok össze. Butaság ezt behatárolni, hogy mikor legyen, de az is butaság, hogy eljegyzitek egymást és elfeledkeztek az esküvőről. Szerintem nem kellene ilyen határokat szabnod. Egy esküvő megszervezése nem kis munka és inkább örülj, hogy meg akarja kérni a kezed és téged választott élete párjának!
2013. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tehát neked nincs beleszólásod, hogy mikor házasodnál?

Nekem ez az egész szituáció csak ezért fura, nem azért mert azt mondtad, hogy szeretnéd ha egy éven belül esküvő is lenne.


Nálunk ez úgy zajlott, hogy beszélgettünk, hogy mikor lehetne aktuális az esküvő és azt is hogy 1-2 éven belül az eljegyzés után.

Tehát tudom, hogy kb mikor fog megkérni.

2013. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Sziasztok! 10 éve vagyok a párommal, már 2 éve megkérte a kezem. A gyűrűt hordjuk, hiszen az összetartozásunkat jelképezi. Házasságot nem akarunk még, együtt élünk régóta, minden a legnagyobb rendben, de számomra a papír nem lényeg jelenleg, és számára sem. Na meg úgy vagyok vele, ha esküvő, akkor hetedhétországra szóló legyen! Viszont most házra gyűjtünk. Így ha jövőre megvettük a házat, akkor elkezdhetjük tervezni majd a lagzit. :) Ez szerintem egyébként pártól függ, mi szerencsére egy véleményen vagyunk, azt valljuk, hogy egy papírral nem változik köztünk semmi. Szóval tegyetek úgy, ahogy nektek tetszik, ne foglalkozzatok mások véleményével! :) 27/L
2013. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

5 éve együtt, 2 éve vagyunk jegyesek. semmi flancolás nem volt az eljegyzésben, megbeszéltünk, közösen kiválasztottuk a gyűrűket, kettesben, egy szép fogadalommal kísérve felhúztuk egymás ujjára. egyáltalán nem hiányzik még az esküvő, nem is annyira vonz a gondolata. amikor kérdezgetik, akkor mondok egy dátumot, aminek számomra van egy szimbolikus jelentése. ha úgy alakul akkor aznap lesz, ha nem, hát nem dől össze a világ. lagzit nem is szeretnénk, szóval magánügy, h mikor lesz a házasságkötés.


a kérdésedre: igen, sztem ez baromira frusztráló lehet egy pasinak, úgy hat, mintha utasítgatnád, feltételek szabnál, és életcélod az esküvő lenne.

szerintem felesleges ezeken görcsölni. azon legyél, h boldoggá tegyétek egymást, onnantól lényegtelen a papír megléte.

sajnos sok ismerősöm a nagy esküvőszervezéssel volt elfoglalva, közben pedig észre sem vette, hogy már nem is a párját akarja egy életre, csak a nagy banzájt egy napra. el is váltak elég hamar...

2013. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Én is ezt tettem, igaz így tovább tartott, mire megkérte a kezem, de aznap el is döntöttük, hogy körülbelül mikor lesz.

Az évekig tartó "hitegetésnek" nem látom értelmét.

Itt arra gondolok, hogy akkor kérjen meg amikor tényleg el akar venni.

Mivel összeillünk, teljesen egyetértett velem...


2 hete jegyesek vagyunk, ősszel esküvő

2013. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!