Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak szakítás után az eljegyzési gyűrűmmel? (lentebb leírom, hogy miért kérdezem) Te mit csináltál vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éve szakítottam a vőlegényemmel. Azóta van új barátom és hamarosan összeköltözünk. E kapcsán gondoltam végig, hogy milyen tárgyaim vannak az exektől, mit akarok megtartani és mit nem. Az eljegyzési gyűrűnél elakadtam...mihez kezdjek vele? Nem utálom a volt vőlegényemet, tehát nem akarok mániákusan megszabadulni a tőle kapott tárgyaktól, nem úgy, mint egy másik exem esetében. De most vigyem a gyűrűt meg az egyéb emlékeket az új barátom lakásába? Ez azért elég morbid lenne.

Vagy adjam el? Dobjam ki? Ezek is durva megoldások...ti mit csinálnátok a helyemben?


Előre is köszönöm a tanácsokat!


26/n


2013. máj. 15. 09:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

10: "az meg különösen, hogy az új barátod mellett ezt megtartottad az exedtől... ezek szerint még nem zártad le"


Vagy csak bevágta egy dobozba és azóta nem foglalkozott vele. Nem kell mindent túlbonyolítani.


Kérdező: szerintem vissza kellene adni, ha a volt barátod azt mondja, hogy nem kell, akkor vagy add el, olvasztasd be, de egy dobozban is elfér a többi cuccoddal. Azt már ahogy akarod, de első körben szerintem az exnek kellene felajánlani.

2013. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Jaj istenem...már miért jelentené azt, hogy nem zártam le az, hogy megtartottam a tőle kapott dolgokat és a szakítás másnapján nem vágtam mindent a kukába? Te rögtön kidobsz mindent?? Eltelt másfél év, eddig bent volt a szekrényben, de most, hogy költözni fogok és össze kell pakolnom, eszembe jutott a gyűrű.


Hát az is érdekes, hogy ki kellett volna fizetnem az árát...te kifizeted az ajándékba kapott dolgokat? Vagy elvárod mástól, hogy kifizesse neked, ha tönkrement a kapcsolat?


Egyébként úgy volt, hogy a volt vőlegényem a szakításkor elvette tőlem a gyűrűt azzal a felkiáltással, hogy nem szeretné, ha megtartanám. Mondom oké. Másnap jött és visszaadta, hogy az az enyém, ajándékba adta és nincs joga visszavenni tőlem.

2013. máj. 15. 10:25
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Így, ebben a formában csak egy darab nemesfém, de az életed egy darabja. Hordani biztosan nem fogod.

Ha érzelmileg kötődsz hozzá ( pl. emlékezni akarsz a hülyeségedre), akkor tartsd meg ebben a formájában.

Ha ékszermániás vagy, akkor csináltass belőle valami mást.

Ha nem érdekel, akkor tartsd meg, jó lesz eladni, ha nem lesz pénzed.

Ha dühös vagy rá, akkor dobd be egy álló, vagy folyóvízbe, biztosan örülni fog neki, aki megtalálja.

Ha adakozó típus vagy, akkor add adományba valahová.

Ha most nincs pénzed, add el.

Hagyd a dobozban, jó lesz majd a gyerekednek, vagy a menyednek.

2013. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
11-es vagyok: ja, ha már kimondta, hogy nem kell neki, akkor ezt a kört ki is hagyhatod. Akkor tényleg azok a variációk vannak, amit előttem leírtak. A kidobást nem javaslom, vagy tedd el későbbre, hátha jó lesz még (az ára vagy maga a fém), agy már most csináltass belőle valamit.
2013. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
Vissza ne add. Menj el ékszerészhez, olvasztasd be és csináltass magadnak valami szépet. Ezt megérdemled, mert van egy jó kapcsolatod, nem haragszol a volt vőlegényedre, tehát jutalmazd meg magad mert ügyes vagy az életben. Nem kell mindenből lelkiismereti problémát csinálni.
2013. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

És ha a szülői házban, a saját szobádban tartanád? Én biztos azt csinálnám, bár nekem nincs felbontva az eljegyzésem.

De nem dobok ki semmit ami emlék.

2013. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%
Már miért kéne megtartani az ajándékokat meg egyebeket a múltból? Ők leléptek, akkor nekem nem kellenek az ajándékaik meg az emlékeik. Én mindent kidobtam vagy elajándékoztam.
2013. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Már miért kellene visszaadnia? Pont olyan ajándék, mint egy plüssmaci, vagy egy szép nyaklánc.


Vagy tán a férfiak ezt "kölcsönbe" adják? Ha életünk végéig együtt leszünk, akkor megtarthatom, mint kölcsön, de ha szétválunk, akkor vissza kell adni, mert ugyebár ez csak egy kölcsön?!


Ez egy ajándék!!


Én a helyedben csináltatnék belőle más ékszert. Gyűrűként biztosan nem hordanám, viszont nyakláncon igen.

2013. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Van olyan exem, akitől mindent kidobtam, mert nem akarok rá emlékezni.

Visszaadni vagy pláne postán visszaküldeni nem fogom...magamból indulok ki: nekem baromi rosszul esne, ha bármelyik exemtől egyszer csak jönne egy csomag vagy egy levél, benne a tőlem kapott ajándékokkal. Szerintem nagy sértésnek, megalázásnak számít ajándékot visszaadni.

2013. máj. 15. 11:21
 20/29 anonim ***** válasza:

Én visszaadtam neki!

24/L

2013. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!