Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak szakítás után az eljegyzési gyűrűmmel? (lentebb leírom, hogy miért kérdezem) Te mit csináltál vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éve szakítottam a vőlegényemmel. Azóta van új barátom és hamarosan összeköltözünk. E kapcsán gondoltam végig, hogy milyen tárgyaim vannak az exektől, mit akarok megtartani és mit nem. Az eljegyzési gyűrűnél elakadtam...mihez kezdjek vele? Nem utálom a volt vőlegényemet, tehát nem akarok mániákusan megszabadulni a tőle kapott tárgyaktól, nem úgy, mint egy másik exem esetében. De most vigyem a gyűrűt meg az egyéb emlékeket az új barátom lakásába? Ez azért elég morbid lenne.

Vagy adjam el? Dobjam ki? Ezek is durva megoldások...ti mit csinálnátok a helyemben?


Előre is köszönöm a tanácsokat!


26/n


2013. máj. 15. 09:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Én megtartottam...

Párommal lakást újítunk fel így az össze felesleges, kopott szakadt stb arannyal együtt eladtam, mikor a legmagasabb volt az aranyárfolyama... Kaptam 170ezret amivel előkerestem egy nyíregyházi gyártót (így a viszont eladók díját megspóroltam) és 170ből 3 rétegű hatalmas műanyag ablakaim lettek... Most ott van a gyűrűm az ablak árában :)

2013. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Tica0121 ***** válasza:
50%
Én mindent visszaküldtem az exemnek, leszámítva a gyűrűt, mert azt első mérgemben átdobtam a szomszédba... :) Bár mi csúnyán szakítottunk. Szerintem megtarthatod, ha normális a párod, akkor megérti, hogy az csak egy emlék.
2013. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én személyesen találkoznék a volt vőlegénnyel, és elmondanám, hogy szeretném visszaadni, mert őt illeti, és neked másik kapcsolatod van. Ha nem utáljátok egymást, akkor miért ne lehetne ezzel a másik szemébe nézni. Az a legtisztább.
2013. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én ezt a felfogást nem értem... ez egy ajándék... Mit kéne ezen visszaadni? Add el és menjetek az árából kirándulni egyet... Exed "meghívott" egy programra titeket...

Az ajándékba kapott bugyit, melltartót, rózsaszínű hello kitty-s felsőt is vissza kell akkor adni?

2013. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 okoska31 ***** válasza:
54%

az eljegyzési gyűrű NEM ajándék. Egy szándék kifejezése, mely szerint azt szeretné, hogy a felesége legyél.

Azt nem tudom, hogy egyébként igent mondtál-e, és utána ment tönkre valami, de az eljegyzési gyűrű az eljegyzési gyűrű.

Ha már nincs mit eljegyezve tartani, akkor megtartani sem kell.


Tudom, mert én is adtam gyűrűt már - elfogadta, aztán amikor mégis félrement a dolog, visszaadta - és ezt abszolút természetesnek éreztem.

Az ára kifizetése onnan jött, hogy volt ilyen - nem 100%-ban eljegyzési gyűrű volt, tetszett a lánynak (ez már nem velem esett meg:))akarta hordani, de kifizette a srácnak.


Szerintem nagyon más az eljegyzési gyűrű, mint egy normál ékszer, válogatás kazetta, bármi.

2013. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Miért adná vissza? Azt ő kapta. És csak egy gyűrű. Ha már lezárta, úgysem jelent semmit.


Mennyi eljegyzés zárul le szakítással... :S

2013. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Igen, igent mondtam, rá fél évre ment tönkre a kapcsolat. Már írtam korábban, hogy a szakításkor ő megfogta és felkapta a polcról a gyűrűt, hogy nem szeretné ha megtartanám, aztán másnap jött és visszaadta, hogy azt én kaptam tőle és nincs joga visszavenni.

Visszaadni nem fogom, mert szerintem megsérteném vele, én is sértésnek venném, ha visszakapnék egy ajándékot. Marad a dobozban, ahol eddig is volt.


Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 30. 09:37
 28/29 anonim ***** válasza:
add be zaciba, az árábol meg azt vehetsz amit akarsz.. én egy rokontól kaptam egy arany gyűrűt ami negy volt rám, a rokonnal összevesztem, és ezért. :)
2013. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én is voltam menyasszony két évig, aztán tönkrement a dolog. A lelkemnek még szüksége volt egy ideig arra, hogy továbbra is hordjam a gyűrűt. Aztán mikor megérkezett az IGAZI férfi, kidobtam az előző gyűrűt, nem is gondolkoztam rajta. Bármennyibe is került, nekem már nem volt értéke többé. Most 5 hét múlva férjhez megyek valaki máshoz! :)

2013. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!