Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 15 éves lányt el lehet jegyezn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lányt el lehet jegyezni? 1 éve járunk és nagyon szeretjük egymást.

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 14:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
A törvény nem bünteti, de szerintem ez elég korai. A lány szüleitől kérdezzétek meg, ha ők beleegyeznek, akkor minden további nélkül lehet!
2009. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
minek eljegyezni?! ha szeretitek egymást, úgyis együtt maradtok még évekig, és ha a szerelmetek kiállja az idő próbáját, már végezett a gimivel, eljegyezheted, és később, ha már van diplomátok/állásotok/lakásotok, elveszed. még fiatal a lány, felesleges eljegyezni, bár ugyan az eljegyzés nincs korhoz követ szerintem, hiszen az csak nektek szól. ha már mindenképp ragaszkodsz valami formális dologhoz, ajándékozz neki fogadalmi gyűrűt, ami jelképezi a szerelmetek, de ne hívd eljegyzésnek. felesleges és korai. amúgy te hány éves vagy? 17/L
2009. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
El, sőt ha feleségül veszed 16 évesen, akkor nagykorúsítják is. És a törvény szerint nagykorú lesz.
2009. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg törvényes akadálya nincs, mivel nem házasságról van szó. Élettársak csak akkor lehettek, ha a lány betöltötte a 16-ot, és a szülei engedik. Házasságot 16 éves kortól lehet kötni gyámügyi engedéllyel, 18 éves kortól pedig semmiféle engedély nem kell hozzá.


Ámde: férfiak csak 18 éves kortól házasodhatnak Magarországon, így jó lenne tudni, hogy te magad hány éves vagy...


Ha az én véleményemet kérdezed, borzasztó korai. Lehet, hogy most nagyon szeretitek egymást, de nagyon kevés arra az esély, hogy az első tinikori szerelem tényleg örökre szól majd. Én mindenképpen várnék még legalább három-négy évet a ti korotokban, és ha ennyi idő után is úgy gondoljátok, szerintem mehet az eljegyzés. De addig teljesen felesleges.

2009. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én 18 vagyok! Köszönöm a válaszokat, még meggondolom mégegyszer mit teszek! A szüleivel nincs gond, szeretnek engem :)
2009. okt. 3. 14:53
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
15 évesen én nem jegyeznék el senkit. egy 15 éves ember még gyakorlatilag gyerek.... és ezt nem rosszból írom, nem akarom megcáfolni a szerelmeteket, de ez nagyon nagyon korai. Még várhatnátok vele egy pár évet. De ahogy érzed.
2009. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon kedves gondolat tőled az eljegyzés, de még kissé korai. A kedves barátnőd még nagyon fiatal, szinte még nem is élt. Korai dolog lenne az eljegyzés, hiszen még annyi, de annyi akadályt és problémát kell kiállnia a szerelmeteknek és bárhol, bármikor vége lehet. A barátnőd, még szinte kislány. Talán az egyik első szerelme vagy. Nem bántani akarom, de ő még (bocsáss meg a kifejezésért, nem megsérteni akarom a párod) éretlen egy eljegyzéshez. Bár, fogadalommal nem jár, de más ha már úgy mutatod be az ismerősöknek, hogy a "menyasszonyom", mint úgy, hogy a "barátnőm".

Szerintem várjatok még. Nem éltetek együtt, nem kellett anyagi dolgokban döntenetek, nem voltak anyagi problémáitok (kívánom, ne is legyenek), a barátnőd még talán tovább sem tanult (ezt nem tudjuk pontosan), nincs végzettsége, szakmája, nem tudnátok rendesen elindulni az életben. Remélem, érted az észérveket. Nincs hova sietnetek, előttetek az élet. Adhatsz neki egy fogadalmi gyűrűt, ami szintén nagyon kedves gesztus, de ha nem megy a dolog, akkor sem kell felbontani az eljegyzést.

Ráadásul a kapcsolatotok még gyerekcipőben jár, 1 év még nagyon kevés ahhoz, hogy jól megismerjétek egymást, tudjátok mi jár a másik fejében, összecsiszolódjatok. Talán még együtt sem életetek, ami fontos mérföldkő egy pár életében.

2009. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
15 évesen?netán össze akartok házasodni,költözni és gyerekeket is akartok?dolgozni?
2009. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Előbb sztem kikérhetnétek a szüleitek véleményét, még nagyon fiatalok vagytok,de egyébként eljegyezheted,miért ne.:)
2009. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hát valóban, így átgondolva ezeket a dolgokat, még várunk akkor legalább egy évet, és ha akkor is rendben lesz minden, akkor fogom eljegyezni. De fogadalmi gyűrűt azt kap! :)
2009. okt. 3. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!