Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Csak szerintem nem kell a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem nem kell a férfinek is eljegyzési gyűrű?

Figyelt kérdés
én eddig abban a hitben éltem (lehet tévesen) h amikor a férfi megkéri a kezét a nőnek akkor felhúz az ujjára egy gyűrűt (bár oké ez nem mindenkinél) de a párom ismerősei tartottak eljegyzést és mindkettejüknek ott volt az ujján az eljegyzési gyűrű. erre most picit rácsodálkoztam
2013. jún. 19. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi is a karikagyűgyűt hordjuk mindketten a balkezünkön, az esküvőn húzzuk a jobb kezünk gyűrűsujjára.
2013. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok, több szokás él az országban, ez az egyik a másik amikor köves gyűrűvel kérik meg a lány kezét, csak ő hordja (magyar szokás szerint amúgy szíves volt ez, de USAból átvettük a köveset, a kísérő nálunk is szokás volt!


De van az amikor a karikát is hordják bal kézen, de kísérő is van...(ebben az esetben jgyajándék a kisérő ez volt a régi szokás nálunk.



Kinek hogy tetszik, gyűrű nélkül is lehet jegyes, vagy házas valaki.

2013. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Van többféle szokás. Vagy a férfi vesz a nőnek egy gyűrűt és a nő hordja az esküvőig, akkor veszik meg a karikagyűrűket, vagy megveszik a két karikagyűrűt és egy kísérőgyűrűt együtt, akkor szintén a nő hordja a kísérőgyűrűt az esküvőig és csak ott húzzák fel a karikagyűrűt. De olyan szokás is van, hogy két karikagyűrűt vesznek csak, és az esküvőig a bal kezükön, utána a jobb kezükön hordják.

Mi is ez utóbbi megoldást választottuk a férjemmel, mert szerettük volna a jegyesség alatt mindketten viselni ezt a jelképet.

Egyik lehetőség sem rosszabb, mint a másik, ki mit választ, ízlés szerint.

2013. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Mitől eljegyzés az, ahol csak az egyik fél van eljegyezve?
2013. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak szerinted nem kell.
2013. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
mi is hordjuk mind a ketten pedig a férjem kétkezi munkát végez. igaz hogy az enyém sokkal jobb állapotban van, de majd ha nagyon kopott lesz az övé akkor veszünk majd egy másikat.
2013. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
33%
Én még nem is hallottam ilyenről, hogy a férfi is hord gyűrűt. Szerintem sem kell. A környezetemben az a szokás, hogy a férfi köves gyűrűvel megkéri a lányt és az esküvőn karikagyűrű.
2013. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell gyűrű sem az eljegyzéshez, nem a gyűrű adja az eljegyzést ( az anyakönyvvezető megkérdezte lesz- e a szertartáson gyűrűhúzás, mert már ez sem evidens)
2013. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Ui. Az nem jelentti, azt hogy nem ez a szokás.... 3-as jól leírta....
2013. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

nálunk lánykérésnél a lány kap csak gyűrűt, ez általában köves gyűrű szokott lenni, ezt hívják kísérőgyűrűnek.


Ha tartanak eljegyzést, akkor fel lehet húzni a karikát is.


Nekünk mondjuk nem volt eljegyzésünk (családdal), csak kaptam egy köveset, bejelentettük, kész.

Aztán Görögországban vettünk egy pár karikagyűrűt, eski előtt a bal, utána a jobb kezünkön hordtuk.


De ez nem szentírás.

2013. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!