Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit értetek az alatt, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit értetek az alatt, hogy az eljegyzés közös döntés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom ilyen kihisztizős eljegyzéses kérdéseknél, meg a többinél is, hogy ez közös döntés kell legyen.


Hogy kell ezt elképzelni? Szóval, miként állhat elő a nő azzal, ha ő szeretné az eljegyzést, és hogy beszélheti meg a férfivel, ha az egyébként nem hozza szóba. (És tegyük fel, nem 2 hónapja járnak, hanem évek óta együtt élnek)


Nekem így elméletben furcsán hangzik, de talán csak a helyzetemből kifolyólag. Nem tudom, hol a határ a "Beszéljük meg, ki hogy gondolkodik róla!" és a "Finoman célzok rá, hogy már kéne" között, mert számomra ez a kettő nagyon hasonlóan csengene. Hisz az elsőnél is kiderül, hogy a nő akarja, és a férfi érezhetné úgy, hogy a nő ezzel elvárást intézett felé, még ha konkrétan nem is mondta ki.


Leegyszerűsítve a kérdést: ha tudatja valaki a párjával egy ilyen beszélgetés során, hogy már szeretné, ha eljegyeznék, az nem hangzik elvárásnak?


2013. aug. 17. 11:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Te egyébként gondolkodtál már azon, hogy mi lenne, ha összeházasodnánk?
2013. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben nem durr-bele módszerrel kerül elő a téma. Néhány év alatt már csak szóba került, hogy kinek mi a terve a jövőre nézve, akar-e családot, házasodni, stb.


Ha évek után derülnek ki ezek a dolgok, akkor miről beszélgetett a pár addig...?

2013. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha én a párom elé állnék ezzel, hogy beszéljük meg, tudná, hogy nem célozgatok, mert ismer. Gondolom, te sem egy idegenhez mennél hozzá, téged is ismer a te párod.


Valószínűleg ha valaki olyan mondja, aki rendszeresen próbál manipulálni, durcizik meg nem szól hozzá, annál én is látom, hogy ki akarja harcolni.

2013. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Jó, és mi van akkor, ha a férfi úgy áll hozzá, hogy ő a nővel képzeli el az életét, össze is akar vele házasodni, csak éppen az időpont az, ami homályos. (Tehát már beszélgettek róla az évek folyamán)

Ha a nő előhozza, az sürgetésnek hangzik, nem?

2013. aug. 17. 12:04
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem -.-

És nem arról van szó, hogy a férfi nem kérheti meg meglepetésszerűen a nőt, csak az olyan túlzásokra jön inkább ez a reakció, amikor a nő kihangsúlyozza, hogy hát igen, én várok kussban, mert ez a férfi döntése...

Én egyértelműen megmondtam pl. a páromnak, hogy házasságban szeretnék majd élni vele, és részemről mostantól (fél év együttélés után mondtam ezt) bármikor készen állok az esküvőre. Persze ezt nem váratlanul vágtam a képébe, hanem szóba került valami kapcsán a házasság, és akkor megbeszéltük, kinek mi a véleménye erről.

Aztán ő ment el gyűrűt venni, és ő kért meg, de a lényegen már túl voltunk, hiszen megbeszéltük. Nincs abban semmi rossz, ha a nő elmondja, mit szeretne, sőt. A kihisztizés az teljesen más.

2013. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a kapcsolatunk elején beszélgettünk róla, és mindketten pár év együttélés, 4-5 év együttlét után érezzük ideálisnak az eljegyzést, házasságot, HA a kapcsolatunk minősége és az anyagi helyzetünk olyan.


Kész, passz, félre van téve. Időnként előkerül a téma mindkettőnk részéről, mert az élet része, így tudom, hogy a párom is gondol rá, én is gondolok rá.


Nincs ebben semmi szégyellnivaló, arról is beszéltünk, hogy mikor szeretnénk házat építeni és gyerekeket vállalni, szerencsére megegyeznek az elképzeléseink.

2013. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

És mi a gond azzal, ha elvárásként hangzik??

Egy kapcsolatban mindkét félnek vannak nemcsak kívánságai, hanem elvárásai is.

Legjobb már a kapcsolat kezdetén tisztázni, hogy komolyan gondolkozunk erről, ha minden klappol, szeretnénk mihamarabb/x idő múlva (kinek melyik a szimpibb) házasságot/eljegyzést.


Pl. kérdezheti így: Drágám, mi a véleményed a házasság témáról? Már elég régóta együtt vagyunk, neked nincsenek ilyen irányú terveid velem?

2013. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ne célozgass, arra simán legyinthet, hogy ő nem is gondolta volna, hogy úgy érted...

Mondd ki egyenesen azt, amit akarsz.

2013. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Mivel már nem egyszer jött szóba ez, természetesen tudja, mit szeretnék. Tudja, pontosabban látja rajtam, milyen bánatos vagyok, ha pl. olyanokról megtudom, hogy eljegyezték, akik együtt sem élnek, és alig csak járogatnak.


Azt mondja, szeret, és velem akar élni, én is így érzem, ugyanakkor mindezek ellenére nem lép.

2013. aug. 17. 12:09
 10/36 anonim ***** válasza:
83%
Ha a férfi megmondja, hogy egy-két év múlva lehet eljegyzés ÉS esküvő (normális indokokat felhozva), akkor szerintem csak a leghisztisebb nők rágják ezek után a fülét. De az eljegyzés amúgy annyira mindegy, ha tudja a nő, hogy a férfi el akarja a nem annyira távoli jövőben venni, akkor egy gyűrű pluszba annyira nem számít. Végül is a megbeszélés már maga is számíthat "eljegyzésnek", legalábbis nálunk a kimondott szónak van/volt súlya.
2013. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!