Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan tudassam vele, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudassam vele, hogy nekem fontos az eljegyzés meg a házasság ha ő nem így áll a dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeret,velem akar élni,gyereket szeretnénk,de azt mondja az eljegyzés és a házasság egy lényegtelen dolog! :(
2013. okt. 3. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"drágám, nekem fontos a házasság és az eljegyzés. én házasság nélkül nem szeretnék gyerekeket szülni, felelptlen dolognak tartom. elárulnád, te miért nem akarod velem összekötni az életed, ha biztos vagy a kapcsolatunkban?"
2013. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan vegyél el rátukmálás?Azt szeretném,ha azért venne el mert ő ezt szeretné nem azért mert ráerőltettem magam.
2013. okt. 3. 19:33
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
hát ha lényegtelen, akkor mit problémázik rajta? Két tanú aztán kész. Muszáj valami kompromisszumra jutnotok ebben a fontos kérdésben.
2013. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nezd, ha nem akar elvenni, rabeszelessel se fog.....
2013. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Van még mit tanulnod: A férfiaknál a célzások nem működnek, tessék elmondani neki, hogy mi nyomja a lelkedet, az még nem tukmálás!

Az első választ támogatom!

2013. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM rátukmálás, hanem rákérdezés - ha meg tudja indokolni, akkor megtudod, hogy lehet-e belöle házasság.


Ha nem akarja, megindokolva ("csak egy papir", stb), akkor VAGY elfogadod, hogy csak élettárs lehetsz a legjobb esetben, VAGY keresel más valakit.


Én olyan emberrel nem maradnék együtt, aki nem vesz el, de semmiképpen sem szülnék gyereket ilyen kapcsolatba. (ÉPPEN, mert a házasság NEM CSAK papír)

2013. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor is tisztázni kell, hogy neked fontos a házasság, még ha nem is most rögtön, de neked elengedhetetlen a gyerekvállalásban és az együttéléshez. Ez nem tukmálás, hogy tudatod vele, hogy te ezt szeretnéd majd, majd megkérded, hogy miért gondolja azt, hogy "lényegtelen" a házasság. Egyszerűen tisztázod a dolgokat és ha megemésztette és látja az igazat a szavaid mögött, akkor ő is egyszer azért fogja megkérni a kezed, mert akarja.


Az a kapcsolat nem vezet sehova, ahol az egyik szeretne már eljegyzést (mondom megint, nem most), a másik meg teljesen elzárkózik az egésztől.

Anyagilag nagy biztonság a házasság (ha elválnátok, akkor nem egy bőrönddel kéne a híd alá menned, mintha csak egyszerű kapcsolatban élnétek, hanem lennének jogaid ebben a helyzetben, vagyon elosztás, ilyenek), állami támogatás a gyermekre, a lakásra, az állam a házasemberek mellett áll leginkább, de a legfontosabb a biztonság érzete, hogy már feljebb léptetek, átveszed a nevét, a tudat, hogy tényleg tartozol valakihez, haza mehetsz a >férjedhez< (ő esetében a feleségéhez).


Ha ettől valaki teljesen elzárkózik, akkor nem tudom mi zajlhat le benne. Lehet a szülei rossz házasságban éltek vagy valaki a környezetében. Az is lehet, hogy majd idővel rájön a fontosságára.

2013. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Éppen ha én azt mondanám neki,hogy ez nekem fontos és szeretnék úgy vele élni,hogy a felesége vagyok,akkor elvenne.De ez csak azért lenne,mert én úgy akarnám?
2013. okt. 3. 19:48
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

és ha ő nem akar elvenni? akkor meg rátukmálod, hogy akarjon elvenni?

ez se jobb

2013. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ez nem rátukmálás, hanem egyenes kérdezés.

Ahogy már írták, a férfiak nem értik a célzást, nyüszögést, csak az egyenes beszédet.


Mellesleg ez egy fontos téma, ne ess abba a hibába, mint itt napi 2-3 kérdező, hogy 5-10 évekig csak hallgattak róla, aztán koppantak egyet, hogy nem is akarja őket elvenni a hapek.


Ez egy olyan dolog, amiben nem nagyon lehet egyezkedni, mert szerintem manapság ebben a bizonytalan világban papír nélkül gyerekekt vállalni pl. a világ legnagyobb ostobasága. Így ha a párom úgy állna hozzá, hogy szerinte hülyeség a házasság, az nálam egyenlő lenne a szakítással - mivel a házasság intézményének nem csak egy érzelmi oldala van, hanem egy komoly jogi és vagyoni oldala is, ami szerintem igencsak lényeges manapság. Ha ő nem így gondolja, az számomra egyrészt azt jelenti, hogy nem velem akarja leélni az életét, másrészt azt, hogy felelőtlen.


Nem kell rögtön 1-2 év után házasságba ugrani, de aki SOHA semmikor nem szeretne házasodni, az bizony nem nekem való.

2013. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!