Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után lenne időszerű az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy helyzettől függ, együtt laknak, koruk, stb.

Ezért egy "átlagot" időt várok.

(Szerintem akik összejönnek 15 évesen nem kell várniuk azért 10 évet...)


2013. nov. 30. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
kb. 3-4 év, de ha nagyon fiatalon jöttek össze, akkor simán 6-7. Felesleges rohanni, ha együtt tervezitek az életeteket, akkor ígyis-úgyis együtt maradtok, egy ideig papír nélkül, aztán papírral...
2013. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Egy átlagos felnőtt kapcsolatban szerintem az együttélés után 2-3 év. Előtte mindegy mennyit jártak, a járogatás sok mindenre nem jó, szerintem érdemes fél-1 éven belül összeköltözni, ha megtehetik. Tehát egy 3-4 éves kapcsolatban tartanám időszerűnek az eljegyzést.


Persze ez sokmindentől függ, ha 3 évig külön élnek mert még tanulnak és otthon laknak, az teljesen más kérdés. Ilyen esetekben mondjuk 1-2 év együttélés után már nyugodtan lehet...

2013. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Akkor időszerű, ha fél vagy egy éven belül össze is házasodnak. Az eljegyzésnek különben nem sok értelme van.
2013. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
3.: Unokanővéremék csak 1.5 évre rá házasodtak, mert az öccsét szerette volna tanúnak, aki akkorra lett nagykorú. Ugye, akkor már nem is ér semmit a házasságuk mert nem fél éven belül volt? :D
2013. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Átlag? 6,57125 év...

Nincs átlag! Ha 15 évesen jössz össze valakivel, az lehet 10 vagy több év is. De ha 30 akkor lehet kevesebb is, mint 1 év...

2013. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezt nem lehet évekre behatárolni. Hiába jár együtt az ember valakivel évekig, ha nem érzi, hogy ő lesz az utolsó. Az előző párommal azért volt eljegyzés, mert már időszerűnek érezte a családunk. (4 éve voltunk együtt, 21 és 26 évesek voltunk.) Fél év múlva szakítottunk, pedig el sem kezdtük szervezni az esküvőt. A férjemmel azonnal tudtam, hogy ő lesz az, akit kerestem, így 1 évig jártunk jegyben, az első évfordulón házasodtunk össze. Működött a megérzés.
2013. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen nincs.
2013. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Én csak együttélés után mondok átlagot, előtte szerintem sem lehet kategorizálni. Mármint van akinek bejön az együtt élés nélküli eljegyzés, de szerintem az alapos ismerethez kell az együttélés. És nem csak a másik ismerete a fontos, hanem a magunké is, hogy hogyan reagálunk a másik hülyeségeire.


Szóval együttélés nélkül azt mondom, nincs ideális idő, ahogy a felek érzik. együttéléssel azonban szerintem kb. 2 év az eljegyzés és onnantól 1-2 év a házasságig az ideális. Persze ha valaki összehozza az esküvőt fél év alatt az sem baj, nem erről van szó :D


De ez csak számomra az ideális, mert szerintem felesleges várni összeköltözés után 5 éveket, mert nekem az kicsit olyan, hogy igazából e sem akar venni, vagy nem döntötte el, de akkor meg minek várjunk? Hátha nem talál mást, aki jobb lenne nálam és mégis megkér? Lehet, hogy ez hülyeség, de én így érezném magam sok évi együttélés esetén eljegyzés nélkül

2013. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem akkor legyen eljegyzés, ha már fél évet éltek együtt a felek, úgy, hogy magukat tartották el.
2013. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
8.: mi mondjuk összeköltözés után kb. 5 évvel házasodtunk (és kb. 4 év után eljegyzés), mivel ekkora lett annyi félretett pénzünk, hogy megépíthettük a saját házunkat. Amíg albérletben éltünk, nem akartunk egy esküvőre milliókat kiadni, amíg meg nem lett erre a pénz. Szóval ez megint hülye általánosítgatás.
2013. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!