Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El akarom jegyezni a barátnőme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anxo kérdése:

El akarom jegyezni a barátnőmet, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Eljegyzési gyűrűt kell neki adni? Milyet? Mi a különbség az eljegyzési és a jegygyűrű között? Én is hordok gyűrűt az eljegyzés után? Azt magamnak veszem? Mindenütt mást olvasok, nem tudok kiigazodni! Előre is köszönöm hogy válaszoltok!

2013. nov. 17. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

a jeggyűrű és az eljegyzési gyűrű ugyanaz. olyat adj neki, ami illik a személyiségéhez. te nem hordasz gyűrűt elvileg, bár fogalmam sincs.

a házasságkötéskor viszont a pasi is hord, ott amit adsz majd a nejednek az sima karikagyűrű.

2013. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
egyébként gratulálok és sok boldogságot nektek. :-)
2013. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Először is gondolt át kétszer.

Másodszor pedig egy ezüst karikagyűrű is megjárja, az aranygyűrű, pláne a köves csak egy triviális szokás nyugatól.

2013. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 ASOT ***** válasza:
85%
Eljegyzéskor a bal kézen, esküvőkor meg átkerül a jobbra.
2013. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Első jónagy hülyeséget mondott.

Elviszed valahova, megkéred a kezét egy szép és semmitmondó közhelyes monológ után, igent mondd (jobb esetben), felhúzod a kezére az eljegyzési gyűrűt és kb. 1 éven belül megtörténik az esküvő ahol mindketten jegygyűrűt kaptok.

2013. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó: mondja ezt az, aki pinát még csak újságban látott, mert olyan okádék a személyisége, hogy nő nem közeledik felé.
2013. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

"Utolsó: mondja ezt az, aki pinát még csak újságban látott"


Van feleségem így már legalább egyet láttam.

2013. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"Eredetileg a magyar hagyományok szerint a pár közösen hordott karikagyűrűket, ezek a házasságkötéskor a másik kézre húzták. Eljegyzési ebédkor kaphatott a lány köves kísérőgyűrűt a férfi pedig pecsétgyűrűt. Tehát hordhattak mindketten 1, de akár 2 pár gyűrűt is.


A másik módszer (ma inkább elterjedt), hogy a lányt köves gyűrűvel megkérik, ő ezt hordja, majd közösen elmennek gyűrűpárt választani. Ezt vagy felhúzzák és az esküvő után kerül más kézre, vagy az esküvőn húzzák csak fel. Ilyenkor kaphat a férfi is pecsétgyűrűt, de ez manapság szerintem már ritka. "



De tulajdonképpen a gyűrű nem kötelező ele ...de a házassagkötésnek sem. (Anyakönyvihivatalban különrákérdeztek, hogy lesz-e gyűrűhúzás)


Mi karikát vettünk, 5 hónqpig a bal kezünkön hordtuk, majd áttettük a jobbkézre a szertartáson...


A lényeg, h. Feltesdq kérdést, h igent mpnd, akkor jegyesek vagytok..gyűrű nélkül is.

Egyszer puhatold ki, hogy a barátnőd mit szeretne, mert pl én nem akartam köves gyűrűt, mert nem hordanám, úgy pedig feleslegesnek tartanám. Ezt a férjem tudta, de ha mégis kövessel kért volna meg, akkor is igent mondtam volna nemet, sőt a gyűrűnek is öriültem volna...:)

2013. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*

H. fetedd a kérdést, és ha igent mond



Sok boldogságot

2013. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

Van feleségem így már legalább egyet láttam.


Szegény képzeletbeli asszony. Mellesleg pár sorral feljebb leírták, hogy nem mondtam baromságot. Gratulálok.

2013. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!