Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom azt hiszi, hogy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom azt hiszi, hogy én nem örülnék egy meglepetés lánykérésnek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bő 3 éve vagyunk együtt, nem rég költöztünk össze. Most párom testvére fél év után megkérte a barátnője kezét és mikor a párom erről beszélt az anyjával, közölte, hogy én biztos nem örülnék egy meglepetés lánykérésnek, mert én nem vagyok olyan típus... Pedig nagyon örülnék neki, és szerintem már eléggé aktuális lenne... Beszéltünk már házasságról, gyerekekről, mindketten szeretnénk házasodni, igaz, hogy a családjaink miatt egy kicsit mindketten szeretnék rajta túlesni. Mármint olyan értelemben, hogy pl. az apja alkoholista, az én anyám meg kedélybeteg, szóval fogalmunk sincs, mire számíthatnánk az esküvőn.


Valamint egyszer (még a kapcsolatunk elején, amikor ez előjött) kijelentettem, hogy én szeretném, ha csak akkor jegyezne el, ha tényleg el akar venni, mert nem akarok évekig jegyben járni. Lehet, hogy ezért mondta, hogy nem örülnék egy olyan eljegyzésnek, mint amit a testvére csinált, hisz náluk sincs semmi konkrét, majd egyszer lesz esküvő...


Szóval hogyan kellene sugalmaznom, hogy én tulajdonképpen nem lennék megsértve, ha megkérne, mert szerintem már aktuális... Bár mostanában biztos nem fog megkérni, mert nem hiszem, hogy el szeretné terelni a bátyjáról a figyelmet, hisz a mi kapcsolatunkat így is mindenki komolyabban veszi a családból, mint az övékét.


2013. dec. 18. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Ne csinálj semmit, ha meg akar kérni, meg fog kérni!

Maximum annyit tehettél volna, hogy amikor elmeséli a testvéréék lánykérését, akkor te nagyon örülsz és kifejezed, hogy de jó nekik!

2013. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nehéz lett volna, mert senki se örült neki a családból. Még a párom se. A testvére 35 éves, a lány meg 19.
2013. dec. 18. 10:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem annyira rossz dolog az, hogy abban állapodtatok meg, hogy akkor kér meg, ha tényleg el is akar venni. Gondolom, akkor majd meg is fog kérni. Én pl. tényleg nem rajongok a meglepetés lánykérésért, mégis megkérte a kezem a férjem, csak nem meglepiként, hanem közös megbeszélés alapján (hiába, nekem az eljegyzés, a házasság mindig sokkal inkább komoly, közös döntésnek számított, mint romantikus gesztusnak, habár egyáltalán nem vagyok a romantika ellen).


De ha neked fontos, hogy meglepetés lánykérés legyen, akkor egyszer valahogy, ügyesen, véletlenszerűen tereld a témát egy régi ismerősödre, akinek annak idején meglepetésként kérték meg a kezét és áradozz kicsit, hogy ez milyen szép is lehetett, milyen jó neki. Ha nincs ilyen és ennyi füllentés nem fér bele, akkor akár egy romantikus filmet is megnézhettek együtt, amiben hasonló szerepel és az is jó alkalom, hogy szóba hozd, hogy ez neked mennyire tetszik. Legyél kreatív! :)

2013. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Egyáltalán nem nagy köztük a korkülönbség. Régen ez volt a normálisabb: amikor a férfi már megállapodott, akkor házasodott. :-)

Az a lényeg, hogy ők szeressék egymást, nem az, hogy kívülről, mások mit feltételeznek róluk.


Azt sem hiszem el, hogy nem komoly, hiszen akkor miért kérte volna meg a kezét, csak lehet, hogy még a lánynak tanulnia kell, és azt meg akarják várni.


A látszat néha csal. Lehet, hogy az ő kapcsolatuk a komolyabb és tartósabb...

2013. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ilyen kamusztorikban nem vagyok valami jó. Ráadásul egyszerre vagyok romantikus és realista, ami egy kicsit ellentmondásos, de pl. tényleg örülnék egy ilyen "közhelyes" meglepetés lánykérésnek, akár étteremben, akár itthon, ha azért kér meg, mert tényleg el akar venni, mondjuk 1 éven belül.


Ugyanakkor, ahány ismerősömet eddig eljegyezték, hiába volt csip-csup, nem a romantikát láttam benne, hanem azt, hogy túl fiatalok, nem is ismerik egymást, a lány terhes lett és azért volt az egész, stb. Pl. az egyik barátnőm félig meddig a vízumért házasodott össze a párjával (ott még lánykérés se volt, csak megbeszélték, hogy ez lesz és kész. Hiába akart a lány kimenni a párja után (aki egyébként kettős állampolgár, külföldön ismerkedtek meg és távkapcsolatban életek, volt hogy fél évig nem is találkoztak), minden vízumkérelmét visszadobták, csak házasodási szándékkal kapta meg. Ez egy romantikus filmben nagyon jó alapsztori lenne, de én azt látom, hogy mindketten fiatalok, alig töltöttek együtt huzamosan több időd, nincsenek összecsiszolódva, stb., és én ilyen körülmények közt nem mennék férjhez.


Szóval a párom szerintem nincs is tisztában azzal, hogy én szeretem a romantikus dolgokat, mert csak a realista énemet ismeri, hisz az az erősebb. Szerintem ő úgy képzeli el ezt az egészet, hogy ha megérünk a gyerekvállalásra, akkor ketten elmegyünk, veszünk egy gyűrűt, lezavarjuk az esküvőt és kész. Mintha azt feltételezné rólam, hogy egyáltalán nem akarok jegyben járni, mert szerintem az hülyeség.

2013. dec. 18. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg azért gondolják rólad, hogy nem örülnél a lánykérésnek, mert ilyen "racionálisan" reagáltál mások eljegyzésére.

Szerintem nem olyan nagy ügy egyébként az eljegyzés. Ha elterveztétek, hogy ti együtt éltek, együtt szeretnétek házasságot, családot, akkor majd úgyis alakul. Biztos beszélgettek még ilyen témákról, akkor esetleg felhozhatod, hogy te hogyan képzeled el, mit szeretnék, mire vágysz.

2013. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak mint romantikus ember, szeretném, ha kitalálná a gondolataimat, szóval nehéz ez így. Mintha tudnám, hogy nem úgy fog alakulni ez az egész, ahogy én szeretném. Bár már többször okozott kellemes meglepetést a párom, szóval hátha... :)
2013. dec. 18. 11:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nnnnna, ezt már picikét kezded túlagyalni. :D Hozd fel bármilyen alkalomkor, vagy témában, ami eljegyzéssel kapcsolatos és kész. Sződd bele a beszélgetésbe, hogy neked a meglepetésszerű lánykérések tetszenek. De akár beszélgethettek is még a hosszabb távú terveitekről, hogy majd összeházasodtok egyszer, akkor is felhozhatod, hogy szerinted a lánykésér úgy a legszebb, ha meglepetés.
2013. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
fogjátok már fel, hogy a férfiak nem gondolatolvasók...
2013. dec. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez az én páromnak is nagy hátránya. :)
2013. dec. 19. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!