Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért akarja ezt sok nő? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarja ezt sok nő? Ti hogy vélekedtek erről?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy szinte az összes nő házasságot meg eljegyzést, meg hatalmas esküvőt akar, meg ilyen meg olyan nászutat? Szerintem teljesen felesleges így összekötni valakinek valakivel az életét. A szerelem/szeretlek, család alapítás nem egy "bulin" fog múlni. Ti hogy vélekedtek erről?
2014. jan. 19. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Az adott két ember magánügye, hogy "kifelé" ünnepelnek, vagy "csendben" vagy "családdal".
2014. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Többször volt ez már téma, mindig vannak érvek és ellenérvek.

Mi azért házasodtunk össze, mert ezt egyrészt szép megpecsételésének éreztük a kapcsolatunknak, másrészt így hivatalosan is egymás hozzátartozói lettünk, nemcsak érzelmileg, jogi, társadalmi, vagyoni közösséget vállaltunk. Ez így együttesen hozta nálunk ezt a döntést.


Természetesen vannak párok, akik a kapcsolat más formáit részesítik előnyben, sok komolyan házasságellenes nőt is ismerek.

2014. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

... Vagy konkrétan a bulira célzol? Ezt is egyénfüggő. Vannak, akik ezt egy annyira meghitt alkalomnak gondolják, hogy úgy érzik, csak kettőjükre tartozik, vannak, akik szeretnék megosztani, együtt ünnepelni a rokonokkal, barátokkal. Utóbbiak általában azok, akik amúgy is szeretnek társaságban szórakozni, ünnepelni. Szerintem egyik sem rosszabb, mint a másik, kinek-kinek érzése szerint.

2-es voltam.

2014. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindenki. De amúgy ha egy pasi szereti a párját megérti, hogy ez fontos neki. :-)
2014. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
De amúgy ha egy csajszi szereti a párját megérti, hogy ez nem fontos neki. :-)
2014. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 t_GaRami_a ***** válasza:
79%
Persze, hogy a nők azt szeretnék, hogy emlékezetes legyen ez a nap. Elvégre ez életük legszebb napja.
2014. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
MItől lesz ez egy nőnek a legszebb napja? Összeházasodnak és utána meg elválnak, akkor meg ott lesz a sok papírmunka, meg ilyen dolgok... annak pedig elég kicsi az esélye, hogy végle együtt maradnak a párok... ha pedig együtt maradnak végleg, akkor pedig nem a házasságon fog múlni.
2014. jan. 19. 19:21
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Én pl nem akartam valakinek a 20. élettársa lenni.


A férjem 1 hónap után kért meg. 24 voltam, ő 21. Másfél évvel később házasodtunk.


Kicsi esküvőnk volt 15 fős (család + barátok), csak polgári. + egyszerű ebéd, ahol mindenki azt rendelt amit akart, 100 ezer forint alatt megúsztuk.


Nem is akartunk többet költeni rá mert azt már pénzkidobásnak tartottam én is meg a férjem is. Szaloncukor ruhám sem volt mert a hányinger kerülget az olyanoktól...meg a 100 fős lagziktól...


Nászúton nem voltunk. Nem tartottuk fontosnak. Az volt a fontos, hogy szeretjük egymást, össze akartunk házasodni, kaptam egy plusz vezetéknevet, és feleség vagyok.


Nem szerető, nem barátnő, nem valakinek a csaja, hanem feleség. Nagyon más érzés:)


De mindenki úgy él a kapcsolatában ahogy szeretne. Te meg még sokan feleslegesnek tartjátok az ilyesmit, mások nem. Ennyi.


27/N

2014. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

"Összeházasodnak és utána meg elválnak"


Na ilyen hozzáállással tényleg nem kell házasodni:)


Ha nem a bulin fog múlni akkor nem kell bulit tartani... nekünk se volt buli.


Ha pedig végleg együtt marad egy pár akkor miért is ne lehetne házasságban?


Miért fáj ez neked?


27/N

2014. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sem ezen múlik, de valakinek a házasságkötés érzelmi/lelki többletet ad, más "dimenzióba" emeli a kapcsolatot. Ezt nem kell neked sem megérteni, sem elfogadni, egyszerűen csak nem vagyunk egyformák.

A lényeg, hogy összeillő emberek találkozzanak :)

Nálunk nem volt nagy felhajtás, összesen 10-en voltunk, itthon ünnepeltünk a szűk családdal és barátokkal (húslevessel és házi süteménnyel).

4 éve élünk lassan nagyon boldogan együtt a férjemmel, jó pár dolgot átéltünk már (sajnos?), vagyis egyértelműen nem a házasságkötéstől vártuk a "nagy csodát".

De egyszerűen elmondhatatlan az a boldogság, az a meghitt "teljesen-egyekké-váltunk" érzés, amit az esküvőnk óta érzünk. Főleg a templomi szertartás lesz életre szóló élmény, hála a lelkészünknek, annyira személyes és szívhez szóló volt a prédikációja (miután a jegyesoktatásokon is nagyon mély, tartalmas beszélgetéseket folytattunk).


Szerintem egész egyszerűen nem kell átesni a ló egyik oldalára sem. Ha egy párnak a nagyobb felhajtás, a "buli", az ilyen-olyan dolgok is hozzátartoznak a boldogságukhoz, hát nagy dolog, a lényeg ekkor is azon van, hogy mélyen, belül akarják-e a házasságot, tényleg szívvel-lélekkel elkötelezettek-e egymás és az esküjük/fogadalomtételük iránt.

Enélkül az egésznek nincs értelme, akkor sem, ha ketten, két tanúval, paplanba csavarva álltak az oltár elé, és akkor sem, ha 500 rokont hívtak meg, és 2 milliós volt a ruha stb. A külsőség semmilyen irányban sem fontos.

2014. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!