Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom meg akarja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom meg akarja kérni a kezem, de szerintem még túl korai. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretem a Párom és vele akarom majd leélni az életem, csak szerintem 1 év után még nagyon korai a lánykérés.(2 hónapot éltünk együtt)Próbáltam erről vele beszélni,de nagyon makacs. Mit tegyek? (ő már dolgozik én még tanulok+nagyon nagy távolság választ el bennünket)
2013. aug. 22. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényeg hozzá szeretnél menni, akkor mondj igent, nem muszáj azonnal házasodni.

Mindemellett megjegyezném, hogy én is úgy látom értelmét az eljegyzésnek, hogy akkor ki is tűzzük a napot...


Igazad van, hogy korainak tartod, és szerintem nagyon rossz, hogy mr most ilyen fontos kérdésben semmibeveszi a párod az érzéseidet, és a véleményedet.

Az eljegyzést mindkét embernek akarnia kellene.

2013. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Én is bajban vagyok! Arra gondoltam, az eljegyzésre nyugodtan igent mondhatok, erre rögtön már esküvőt is akar. Pedig korábban arról volt szó, még évekig nem... Másfél éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, együtt akarjuk leélni az életünket, mégis valahogy rossz ómennek tartom, ha ilyen korán oltár elé állunk.


Talán mondj nemet a lánykérésre. Ha igazán szeret, meg fogja érteni, hogy ez neked korai, és megkéri a kezed még egyszer, később. Persze lehet, hogy ehhez túl büszke... Neked kell ismerned őt.

2013. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Mit tegyél? Mond el neki az okokat, hogy miért tartod korainak. Azért így belemenni lánykérésbe, hogy csak amiatt meg ne sértődjön. Meg tudod mikor akartok összeköltözni? Nem tudom miért, de nekem az a megrögzött, konzervatív nézetem, hogy a házasok éljenek egy fedél alatt, már ez a szó is arra utal "házas" tehát egy házban élnek. Nem értettem soha az olyan párokat, akik külön élnek, de már házasok. Annyira fontos talán az a papíros? Nem lehet várni vele, amíg rendeződnek a körülmények? Így biztosan nemet mondanék..majd ha lesz egy lakás-ház, ahova együtt rendezhetitek be a közös életetek, akkor belemennék. De még te sem dolgozol egy darabig, nem tudom minek az iskolapadból házasodni....előbb végezz azzal, amibe belekezdtél, oltár elé menni bármikor lehet. Szeretet így is megvan, minek ehhez egy papír? Ráadásul egymástól kétszáz akárhány km-re baromi fontos... inkább rendeznétek azt, hogy többet találkozzatok, csökkentsétek a távot.
2013. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Beszéld meg vele, mondd el, amit ide leírtál. Semmiképp se mondj igent, ha így érzel. Mellesleg a házasság közös döntés, mi az, hogy makacs?! Talán nem tiszteli a véleményed? Mert az nagy baj lenne...

Off: Sosem tartottam jó jelnek, ha valaki ilyen elkapkodott döntéseket hoz, nekem ez mindig bűzlik valamiért.

2013. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Makacs alatt azt értem, hogy ő már 2 hónap után olyan szerelmes volt, hogy meg akarta kérni a kezem én pedig beköptem, hogy legalább egy évet várjon vele. Ezt ő úgy értelmezte,hogy akkor egy év után rögtön megteheti.

Jövő nyáron költözünk össze.

Már elmondtam neki is,hogy ez nekem még korai lenne,meg hogy nem a külsőségektől leszünk boldogok, de ő hajthatalan.

Azért félek ennyire,mert neki még nem volt komoly kapcsolata és nem tudja milyen 2-3 évig együtt lenni valakivel (hát akkor még egy egész életet leélni).Én ilyen téren tapasztaltabb vagyok és pont ezért félek. Az első 1-2 év még a rózsaszin ködről szól és ha az felszáll,akkor bármi megtörténhet...:S

2013. aug. 22. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Hány évesek vagytok? Mikor végzel a sulival?

Nálunk is hasonló a helyzet, de már én is dolgozom... viszont én megmondtam a páromnak h még nem akarok eljegyzést sem. Én sem azért mert nem szeretem...hanem mert korai.

Én úgy gondolom h azt is érezni kell. Én még nem érzem h kész vagyok rá, sztem te sem. Mond el neki bátran.Olyan nincs h nem érti meg. Én annyit mondtam, h még nem fogadnám el a gyűrűt.

Persze biztosítsd arról h nagyon szereted ettől függetlenül.

2013. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem itt nem arról van szó, hogy a párod nagyon makacs vagy szerelmes. Értelmes férfi így nem gondolkodik, ez durván erőszakos és korlátozó hozzáállás.


Az eljegyzés, házasság közös döntés egy harmonikus, jó párkapcsolatban, és akkor kerül rá sor, amikor pár évi együttélés után tényleg úgy érzik, hogy működik a kapcsolatuk. Meg persze amikor már mindketten önálló életet élnek, van keresetük stb.


Semmiképp se mondj neki igent azért, "mert ő akarja", ezt neked is akarnod kell, és nem csak úgy, hogy "majd egyszer". Inkább ülj le vele beszélgetni, hogy hova siet? Az eljegyzés még semmire nem garancia, anélkül miért nem képes értékelni a kapcsolatotokat, megbízni a hűségedben, összetartozásotokban?


Tényleg nem akarlak ijesztgetni, de ez általában valamiféle beteges birtoklásvágyra szokott utalni. Másban is ennyire uralkodó és korlátozó veled szemben? Pl. hogy álltok külön programokkal, barátokkal? Féltékenység?

2013. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én 22 vagyok, ő 26. Ez az utolsó évem,továbbképzésre meg eredetileg is abba a városba akartam íratkozni,ahol ő él.

A kapcsolatunk nagyon jó és harmonikus. Érdekes,mert álltalában én vagyok a dominánsabb,de ebben az egy dologban nagyon biztos.

Nincs gond a külön programokkal. Nem féltékeny, nem korlátoz semmiben, támogat. Már rengetegszer átrágtuk magunkat azon, hogy nekem is fontos a házasság és fiatalon szeretnék férjhez menni, de azon is, hogy ez még szerintem korai lenne mert:

1.egy év után mit szólánának hozzá az ismerőseink

2.én is úgy gondolom, hogy el kell teljen néhány év,mire felszáll a rózsaszin köd és meglátjuk a másik hibáit is.

A gond ott kezdődik,hogy a környezetében szinte már mindenki házas vagy jegyes.Olyanok is,akik alig pár hete/hónapja vannak együtt. Csak nem tudom neki elmagyarázni,hogy ha valaki boldog,akkor az gyűrű nélkül is boldog és úgy gondolom,hogy elég jó a kapcsolatunk ahhoz,hogy ne kelljen egy darab papir a megerősítéséhez.

2013. aug. 22. 15:56
 9/12 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond viszont azzal van, hogy én is azt vallom, hogy eljegyzés után 1-2 éven belül illik megtartani az esküvőt,viszont mivel nem dolgozom nem lenne pénzem, azt meg nem akarom,hogy ő vagy a szülők állják a költségeket.
2013. aug. 22. 15:59
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

nyugodtan momdj igent egy jegyesseg nem kotelez semmire barmikor felbonthato.

A gimiben is volt mar egy par gyurus menyasszony nevettunk is rajta rendessen.

2013. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!