Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most tényleg gáz csak is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg gáz csak is összetartozásunk jeléül gyűrűt viselni?

Figyelt kérdés

A párommal együtt élünk javarészt, de egyelőre nincs itt az ideje az esküvőnek, egyszerűen nem abban az élethelyzetben vagyunk, amikor lehetőségünk lenne és egyáltalán vágynánk rá. Ennek ellenére néha szoktuk nézegetni a karikagyűrűket, neki milyenek tetszenek, illetve nekem. Beleszerettünk egy nemesacél gyűrűbe (sima karika, semmi extra, ráadásul fekete) és úgy döntöttünk olcsó, tetszik, megvesszük és csak azért hordjuk, mert szeretjük egymást, egyfajta gesztus egymás felé. Komoly 6500 forint volt a 2 gyűrű postaköltséggel, így rögtön lecsaptunk rá.

Azóta minden ismerős kérdezősködik, mindenkinek el kell magyarázni a miértjét és néznek ránk hülyén, hogy ez meg minek, mire jó?

Most ez tényleg ennyire szokatlan és furcsa dolog? Kicsit kezdem már unni, hogy mindenki lelkesen kérdezősködik, hogy "végre összeházasodtok?".

Neketek mi a véleményetek erről? Két ember csak akkor hordjon egyforma gyűrűt, ha eljegyezték egymást, avagy már házastársak? Ti hordanátok így?



2014. febr. 19. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Két egyforma gyűrű hordása a felnőtt életben eljegyzésnek vagy házasság jelképének számít, persze, hogy kérdezgetik, hogy mikor és hogyan tovább.
2014. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább a tini kapcsolatokban van ilyen mint a felnőttben.
2014. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem végül is ezzel semmi baj, csak éppen kicsit tényleg félreérthető. A karikagyűrű általában az eljegyzés, vagy a házasság jelképe, ezért asszociálnak sokan rögtön erre.
2014. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na jó, de pláne család és barátok, nem gondolják, hogy szólnánk, ha ilyesmiről lenne szó? Mindkettőnknek tetszett, én szerettem volna megrendelni és akkor már a párom is kérte, hogy rendeljünk neki is. Aztán belebeszéltük, hogy akkor ez most milyen jó. Nincs benne semmi, legalábbis én nem gondolom.

Főleg azért nem értem, mert nekem eddig is volt fekete karikagyűrűm és hordtam is (fura, hogy most akad meg ezen mindenkinek a szeme, akkor is ha csak én vagyok ott, a páromon nem látják), csak az sajnos üveg volt és egy rossz mozdulattal összetörtem. Eljegyzéshez sosem választanánk feketét.

2014. febr. 19. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, miért lenne gáz, és miért kellene magyarázkodni bárkinek is? Akkor és azért viseltek gyűrűt, amikor és amiért akartok.
2014. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért magyarázkodsz bárkinek is. Vettetek gyűrűt együtt, mindkettőtöknek. kész passz. ennyi. Mit kell magyarázkodni?


pl annak idején amikor a férjem megkérte a kezem, 3köves gyűrűvel tette. És kérte hogy én válasszam ki, ízlés, és méret miatt is. És akkor neki is vettünk egy gyűrűt amit ő hordott, de nem volt egyforma. Az enyém ezüst, az övé acél (szürke színű). Szóval gyakorlatilag a lánykéréstől kezdve mindketten hordtunk gyűrűt, de nem karikát.


Anyós meg megjegyezte ha eljegyzési lenne akkor ugyanolyan kéne hogy legyen... de senki nem kérdezte a véleményét. Nem foglalkoztunk vele. Amúgy sem eljegyzés volt hanem lánykérés:) És a férjem is kapott 1 gyűrűt . ennyi.


Ha jól tudom eljegyzés a család előtti lánykérést meg összeröffenős napot jelent kajával meg ilyenek, de mi ilyet nem tartottunk.


Ha másvalaki kérdezte, akkor mondta a férjem, hogy menyasszonya van azért viseli. Nem kezdtek el belekötni, mi meg nem magyarázkodtunk ezen felül.

2014. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Khm.... Mi 9 éve hordunk egy pár ezüst karikagyűrűt, amit egy török bazárban választottunk együtt, szerelmünk jeléül.

Összeházasodni nem akarunk, de 17 éve együtt élünk.

Így is lehet.

2014. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem gáz, de ne csodálkozz, ha érdeklődnek, mert 99%-ban azok hordanak egyforma karikagyűrűt akik eljegyezték egymást vagy jegyben járnak. Ez a megszokott, de ettől még lehet máshogy is csinálni.
2014. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!