Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg így az...

Hogyan oldjuk meg így az ünnepeket? A párom gyermekei nálunk lesznek ünnepek alatt és félek, hogy ők is és mi is nehezen fogjuk viselni.

Figyelt kérdés

Néhány napja már feltettem egy ezzel kapcsolatos kérdést, akkor még úgy volt, hogy az én döntésem és neheztelés ide vagy oda, de nem jönnek 3 hétre, ha a párom nem lesz itthon. Tegnap viszont kiderült, hogy 10 napra mindenképp nálunk lesznek, mert más nincs, aki vigyázzon rájuk.

Már most félek, hogy mi lesz mondjuk karácsonykor. Az én gyermekeimnek itt lesz az anyjuk, apjuk, nagyszüleik, az apjuk felesége és a féltestvérük, nekik meg itt leszek én, mert az apjuk dolgozik, az anyjuk meg elutazik a barátjával...

Tudnátok mondani néhány ötletet, hogyan ne legyen katasztrófa ez az időszak?


2013. dec. 12. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha nincs harag és elfértek akkor esetleg hívd meg a volt férjed szüleit is, nekik is legyenek ott a nagyszülők. Én mindenképp terveznék valami sétát/túrát ahol levezetik a feszültséget, bár tény hogy ennyi gyerekkel szükséged lesz segítségre. Meg engedd őket annyit tvzni meg számítógépezni amennyit csak akarnak, akkor lesz egy szusszanásnyi időd, most dobd félre az elveket. Hány fő és milyen életkorú gyerek lesz összesen egyszerre így nálad?
2013. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Itt tényleg csak az segíthet ha szervezel nekik programokat. Akár egy kirándulást, vagy bármi mást. A szabadidőben pedig ahogy előttem szóló írta sok mese, vagy beszerezhetsz nekik valami kreatív játékot amivel elmolyolnak egy ideig, így lesz időd a háztartásra is. :)
2013. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Mekkorák a gyerekek és milyen nemüek?
2013. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Szegény gyerekek! :( Olvastam a múltkori kérdést, úgy emlékszem, ráadásul nincs is túl szoros viszony közted és köztük, nem ragaszkodnak hozzád különösképpen.

Az anyukájuk, na ő a katasztrofális, hogy pont karácsonyra passzolja le a gyerekeit, amikor még az apukájuk sem tud velük lenni.

Esetleg az ő nagyszüleiket nem tudjátok elhívni? Vagy valaki hozzájuk közel álló rokont?

2013. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is olvastam az előző kérdésedet. Én ahoz tartom magam hogy apuka legyen itthon, nincs mese. Relative a kapcsolatotok igy is ugy is tönkre fog menni ha igy ràd lehet sózni pár gyereket. Legalább nézd a te gyerekeidet,minek kell elrontani a karàcsonyt idegeskedéssel?

Persze persze nézzük a másik gyerekeit is de neked nem sok közöd van hozzájuk, azon kívül egyes gyerekek igenis tudnak bosszantóan idegesítőek lenni.

2013. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A párom gyermekei 11 éves lány, 6 és 5 éves fiúk. Az én gyernekeim 14 és 5 éves lányok, 11 és 8 éves fiúk. A párom gyermekei nem igazán kedvelnek engem és a gyermekeimmel sincsenek jóban, leginkább elvonulnak egymástól de most erre sem lesz hely.

Most még az anyai nagyszülőknél vannak, de ők az ünnepekre a másik lányukhoz utaznak külföldre. A párom szülei már nem élnek.

Már kezdem magam teljesen hülyének érezni, hogy nincs semmi ötletem a megoldásra, de nem tudom, mit csináljak.

2013. dec. 12. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom hol laktok és mennyire éltek jól,de most a fővárosi állatkertben minden belépőnek csak az 50%-át kell fizetni..esetleg egy érdekes és jó program :)
2013. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég 7 gyerek karácsonykor plusz a rokonok, ha ezekre mind tudsz figyelni és főzni le a kalappal, nyiss egy éttermet és egy szállodát mert te akkor nagyon talpra esett vagy. A párod meg minősíthetetlen a szememben, hogy teheti ezt meg veled az anyjukról nem is beszélnék, ép karácsonykor támad kedve utazgatni a barátjával?
2013. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Hűbasszus.

Figyelj a férjednek feltétlenül el kell utaznia? Mert ez így nagyon... hét gyerek... akik utálják egymást.a gyerekek nagyszüleinek nincs esetleg testvére akit szeretnek és el tudna jönni?

2013. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez nem semmi hallod...


Először is mikor a gyerekek megérkeznek, kösd ki, hogy te szeretnéd jól eltölteni az időt, és nagyon sajnálod, hogy az anyukájuk nem tud most velük foglalkozni, valamint hogy próbáljanak meg jól viselkedni, mert 7 gyerekkel neked egyedül nagyon-nagyon nehéz lesz!


Mindenesetre a fennmaradó időre szervezz programokat:

szerezz be jó kis filmeket/meséket, amiket este lehet közösen nézni, és egy kis ropogtatnivaló sem árt mellé - az mindig meglágyítja a gyerekek szívét :) persze nem kell folyamatosan chipssel tömni őket, de néha szabad. Készítsetek közösen forrócsokit, sütit, hasonlókat:)


- menjetek el korizni mondjuk


- ha esik a hó, építsetek hóembert, szánkózzatok, hógolyózzatok


- valaki írta az állatkertet, nagyon jó ötlet :) minden korosztálynak


- játszhattok társasokat is, ha a gyerekek benne vannak!


- esetleg mikor jönnek, fogadhatod őket egy-egy meglepetéssel, hátha úgy jobb képpel állnak a dologhoz. Apróságokra gondolok, pl. egy-egy kisautó a fiúknak vagy hasonlók.


- kiviheted őket a karácsonyi vásárba, és mindenki kaphat egy kis kürtőskalácsot, nézelődhet, ha érdekli őket... ha van gyerekműsor, azt megnézhetik, addig a nagyobbak nézelődhetnek maguktól is.


- elviheted őket moziba is


- ha cirkusz érdekli őket, esetleg az is szóbajöhet


A legfontosabb, hogy foglald le őket és hogy lazán állj a dolgokhoz! Biztos nagyon nehéz dolgod lesz velük, de próbáld meg nem felhúzni magad és mindig kedves maradni. Egy-egy közös program könnyen összekovácsolja a gyerekeket, akkor is ha tartással vannak egymás felé. Ja és mindig legyél igazságos, ne légy elfogult a sajátjaiddal szemben :)

2013. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!