Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mik lehetnek azok az okok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik lehetnek azok az okok, amelyek miatt (még) nem akar házasodni egy férfi?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha 2 éve együtt élünk, szeretjük egymást, ezt ki is mondjuk kb. minden nap, de nem csak szavakkal, hanem tettekkel, gesztusokkal is kifejezzük ugyanúgy.

Ő úgy gondolja, még nem akar házasodni. Majd igen, de nem most. A gyerek kérdés is ugyanez a kategória. Bár nálam a sorrend: 1) összeköltözés, 2) esküvő, 3) gyerek. Ezen nem igazán módosítanék.

Nem utasítja el, sőt, néha ő hozza fel, de halogatja.

Csak már az ő részéről is, meg az én részemről is érdeklődik egy ideje a család, hogy mikor gyűjthetik a pénzt a lagzira?!



2014. ápr. 11. 13:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2014. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
28%
Próbáld méltósággal kivárni, hogy megkérjen ;-)
2014. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Ő 30 lesz, én 25.
2014. ápr. 11. 13:33
 4/42 anonim ***** válasza:
17%
Még nem áll készen rá, még nem élte ki magát. Meg is mondta, hogy várna még. Úgy van vele, hogy van még ideje, addig élvezi az életet, kiéli magát, még utazgattok, buliztok kicsit. Igaza is van, legyél türelmes, 2 év még nagyon kevés idő.
2014. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
40%

Az ok arra kell hogy hazasodjon, nem arra hogy ne.


2 ev tenyleg nem sok ido. 30 evesen meg o is fiatal, kell meg par ev hogy megalapozza a jovot.

2014. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

De van már saját ház, mindketten dolgozunk, nincsenek anyagi gondjaink.

Nem érzem kevésnek ezt az időt, ismerőseink körében is 2-3 éves kapcsolatokban megvolt a lánykérés.

2014. ápr. 11. 13:39
 7/42 anonim ***** válasza:
69%

2 év elég idő arra, hogy eldöntse mindkét fél, hogy mit akar a másiktól, mennyire érzi magát biztosnak, csak ő kell neki, stb, ráadásul nem is vagytok tinik.

30 évesen, 2 év után lassacskán már illene valamit lépni....24L

2014. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
37%

- rövid ideje vagytok még együtt (ezt nem tudjuk meg a kérdésből sajnos, mert lehet, hogy 2 éve, mióta együttéltek, de lehet, hogy előtte 4 évet jártatok...)

- nem veled képzeli el az életét csak nem mondja ki

- nem tervez házasságot egyáltalán, csak nem mondja ki

- nincs rá megfelelő anyagi keret

- nem érzi reálisnak a jelenlegi élet/lakhatási körülményetek függvényében (pl. előbb házat/lakást/autót akar venni vagy hasonlók, vagy azt sem tudjuk igazából hogy külön albérletben éltek-e vagy a szülőknél).

- nem érzi megfelelően stabilnak a kapcsolatotokat ehhez jelenleg.


"Csak már az ő részéről is, meg az én részemről is érdeklődik egy ideje a család, hogy mikor gyűjthetik a pénzt a lagzira?!"

Hát erre annyit tudnék mondani, hogy kit érdekel? Ha a család kérdezgeti, akkor házasodni kell rögtön? Nem a család véleménye számít, hanem a kettőtök helyzete és érzései.

Majd ha a család azt kérdezi, mikor köthetik a kis rugdalózókat, akkor meg a gyerekcsinálásnak kötelező nekiállni, vagy hogy?

2014. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
78%

Hááát... szerintem nem annyira fiatal már 30 évesen. És legalább tervei vannak, hogy kb. mikor? Mert ha nincsenek, akkor az sajnos majdnem biztosan azt jelenti, hogy házasodni akarok, csak nem veled. De ha úgy gondolja, hogy 1-2 év múlva akar majd nősülni, az teljesen rendben van.


Ha te is 30 lennél, azt mondanám, hogy ne várj rá túl sokat, mert ő nem fut ki az időből, de te elég nagy bajban leszel, ha 35 éves korodban derül ki, hogy ő még mindig nem akar gyereket.

De 25 évesen még bőven "járhattok" és tervezgethettek.


A sorrendeddel teljesen egyetértek.


Reagálnék még egy hozzászólásra (a méltóságosra).

NORMÁLIS emberek képesek NORMÁLISAN beszélgetni a KÖZÖS jövőről (amennyiben tényleg közösen képzelik el), és ez nem méltóságukon aluli. Mindkettőjük életéről van szó. Nyilván nem kell naponta hisztizni, hogy vegyél már el, de szerintem hülyeség évekig epekedve várni a nagy pillanatot. KÖTELEZŐ beszélgetni a tervekről, mert csak úgy lehet eldönteni, hogy a pár egymáshoz való-e. A kérdezőtől függetlenül mondom.

Ha a felek nem beszélgetnek, könnyen kiderülhet, hogy a pasi soha nem akar pl. gyereket, a nő meg reménykedett 15 évet, aztán felhozta a témát, a pasi meg nem értette, mi a probléma, mikor ő nem "ígért" semmit.

2014. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem még bőven ráérnek ezzel, főleg ha az egyikőjük nem szeretné még. Mindennek eljön a maga ideje, nem kell erőltetni, meg attól még ugyanúgy együtt élhetnek és szerethetik egymást, sőt még gyerekük is lehet, hogy nem házasok.
2014. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!