Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jeggyűrű vs. Eljegyzési gyűrű?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jeggyűrű vs. Eljegyzési gyűrű?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem össze a Szerelmemmel, és jelen pillanatban egy-egy ezüst gyűrűt hordunk. De nem tudjuk hogy az eljegyzéshez kell-e új gyűrű. Meg majd később a házassághoz. Hogy megy ez a dolog? Valaki felsötétítene minket? :)

Köszönjük előre is! :)



2014. ápr. 23. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, igen... igen!
2014. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 PearlDiver ***** válasza:
31%

Az a szokás, hogy amikor megkéred a kezét, megajándékozod egy random gyűrűvel. A házasságkötéskor pedig mindketten elkezditek hordani a karikagyűrűt, ami ezt jelképezi.

Hogy a már meglévővel mit csináltok, a ti dolgotok, de javaslom, hogy kb 2 évet azért várjatok az eljegyzésig. Egészségesebb.

Mit jelent hogy nemrég jöttetek össze?

2014. ápr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából félig-meddig már vagy 1 hónapja együtt vagyunk. De 1 hete mondtuk ki kb.


Ápr. 17-től hivatalos. :)


És persze, nem most gondoltuk, csak na. Kíváncsiság. :)

2014. ápr. 23. 00:35
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

1 hónapja sem vagytok együtt, és eljegyzés meg házasság?

ez nekem kissé fura.

hány évesek vagytok?

2014. ápr. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

01:25-ös:


Ne aggódj, nem vagyunk közveszélyes mindent elsiető pár :D Sőt :)

Egyszerűen arról van szó, hogy egyik beszélgetésünk során feljött ez a téma, hogy "hogyan lesz majd, ha..." és egyikünk se tudta, hogy hogyan működik ez általában, ezért megkérdeztük itt, hátha valaki okosabb ad rá választ :)


Kösz az eddigiekért!


A másik fél

2014. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

"1 hónapja sem vagytok együtt, és eljegyzés meg házasság? "


És mi a baj ezzel?


Én a feleségem kezét 1 hónapon belül megkértem, és 1,5 év után összeházasodtunk. Nem mindenki vár éveket, hátha jön más... tudod vannak olyanok akik megérzik amikor eljön az igazi, és nem kell nekik más. Ilyenkor persze nem is várnak sokat...


Mi a gondod? Nem igazán értem miért kötsz bele...


Egyébként kérdező: ha megkéred a barátnőd kezét akkor adsz neki gyűrűt (de akár mindketten hordhattok, nálunk is így volt), aztán majd az esküvőn karikagyűrűt húztok egymás ujjára:)

2014. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lemaradt 24F
2014. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy megkéri a férfi köves gyűrűvel, vagy rögtön karikagyűrűtök van, és kihagyjátok a köves gyűrűs lánykérést. Úgy csináljátok, ahogy nektek szimpatikus, a sima karikagyűrűs hagyomány tradicionálisabb, meg sok helyen elfogadottabb is, de egyre elterjedtebb az is, hogy köves gyűrűvel megkéri a férfi a nőt, és az esküvőt követően hordják a karikát.

Engem pl.: megkérdezett a párom, hogy melyik megoldás a szimpatikusabb, aztán egyetértettünk, hogy nem kell köves gyűrű, karikagyűrűnk lesz.

2014. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!