Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jogos a leendő sógornőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a leendő sógornőm megsértődése?

Figyelt kérdés

Nemrég eljegyzett a párom. Úgy döntöttünk, nincs kedvünk a családjainkkal közölni ezt (én a szüleimmel egyébként sem nagyon beszélek), meg nem akarunk eljegyzési ebédet/vacsorát, meg hasonló családi programot kényszerből. Az én családom nem is tud róla (egyik tesómat leszámítva).

Volt egy olyan hirtelen ötletünk, ha már nincs kedvünk magyarázni senkinek, egyszerűen csak felrakjuk életeseményként facebookra, és így értesül mindenki, aki akar, ha más nem, később szájhagyomány útján jut el kollégákhoz, közelben élőkhöz, stb. (vagy észreveszik a gyűrűt, és akkor megmondom)

Igen ám, de párom szülei és nővére is innen tudták meg, mivel neki ismerősei. A szülei jól fogadták, mert azonnal telefonáltak és gratuláltak (hogy egyébként zavarta-e őket, a hívásból nem derült ki).

Párom nővére azonban, akinek már saját családja van, irtóra kiakadt. Másnap munkában hívta fel párom, és nagyon bunkón kioktatta, milyen dolog volt így tudatni vele, főleg, hogy x nappal előtte beszéltek telefonon, miért nem mondta el akkor? (az még az eljegyzés előtt volt) Párom megmondta: talán először velem, a menyasszonnyal akarta közölni, nem vele. Nővére nem is gratulált, csak nyomta a kioktató szövegét, párom meg megunta ezt, és rácsapta a telefont.


Vajon hogy fogadja, ha majd az esküvőt is utólag tudja meg? :)


2014. ápr. 25. 17:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
23%
Szétrobban a feje. :)
2014. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%

Jogos, nagyon bunkók vagytok. Mondom ezt úgy, hogy az ismerőseink nagy része nekünk is így tudta meg, de a szeretteinknek személyesen mondtuk el, de legalábbis telefonon, legrosszabb esetben PRIVÁT üzenetben.

Persze ha nem jó a párod kapcsolata a testvérével, akkor megértem, ellenkező esetben tartom az első állításomat.

2014. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nincsenek éppen rosszban, de szerintem, ha az én szüleim nem tudnak róla, noha az apától szokás elkérni a lánya kezét, akkor ebben sem kell hagyománytisztelőnek lennünk. :) Végül is a nővére az most ki? Engem eléggé levegőnek nézett az elmúlt évek során.
2014. ápr. 25. 17:36
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is bunkóság volt a részetekről.

Mi sem akartunk eljegyzési partit, sőt lakodalmat sem. De annyi gerinc volt bennünk, hogy közöltük mindkét családdal, hogy

- 1 hét múlva meglesz a gyűrű, és eljegyezzük egymást.

Jött a gratuláció, és ennyi volt.

Az esküvőt is hasonlóképpen előre megmondtuk.

- 3 nap múlva összeházasodunk, 2 tanús lesz..

Gratuláltak és senki nem sértődött meg.

2014. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
28%
Mert itt mindennek ILLIK szerint kell menni. Eltérsz a normától, a sok háklis hülye a szájára vesz, és kiesel a "kegyeikből".
2014. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
65%

ja, az hogy te utálod, az egy dolog :D

süt a butaság és a gyűlölet az írásodból, sajnálom a leendő férjed, szegény nagyon bánni fogja még, hogy egy féltékeny tyúk elmarta a testvére mellől...

2014. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem hagyományból kellett volna hanem tiszteletből! Tényleg elmondhattátok volna a szűk családnak...
2014. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%

én leszarom az illiket, a testvéremmel azért osztottam meg én magam az eljegyzést, mert SZERETEM, és közel áll hozzám (ha ilyet kérdezett volna a férjem annak idején, hogy a testvérem mégis ki nekem, nem lenne a férjem), és a jó híreket általában szeretjük megosztani a számunkra fontos emberekkel

a sógornőd jogosan bántódott meg, valószínűleg ő nem olyan érzéketlen típus, mint te

2014. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
36%

"1 hét múlva meglesz a gyűrű, és eljegyezzük egymást"


És akit meglepnek, nem megtervezik, az hogy jelentse be?

2014. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"ja, az hogy te utálod, az egy dolog :D

süt a butaság és a gyűlölet az írásodból, sajnálom a leendő férjed, szegény nagyon bánni fogja még, hogy egy féltékeny tyúk elmarta a testvére mellől..."


Oh, hát persze! :D Egy szóval nem mondtam, hogy ne mondja el a nővérének. Az sem zavart volna, ha előbb tudja, mint én. Párom döntött így. Abba sem szóltam bele, hogy közli a szüleivel. Én elmondtam, hogy a sajátjaimmal nem fogom egy jó ideig, majd megtudják vagy sem, a húgomnak elmondtam, nagyikámnak személyesen fogom.

Párom mit rendez a családjával, teljesen rá volt bízva, eszemben sincs elmarni mellőle a testvérét, kedves belemagyarázós válaszadó. :D Nem utálom a nővérét, nem tudom hova tenni. Én mindig kedves voltam vele, többször pesztráltuk a gyerekeit, mégis ő az, aki engem nem tekintett még családtagként. Találkozáskor anyósékkal puszi-puszi, ő meg kisétált onnan minden ilyen nélkül. Pedig a férje mindig üdvözölt normálisan, családtaghoz méltón. :) Asszem erről ennyit, ki nem bír kit.

2014. ápr. 25. 17:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!