Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy igazán bonyolult kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy igazán bonyolult kapcsolatból az eljegyzésig. Helpppp? :D

Figyelt kérdés

Szóval a párommal már 6 éve, hogy együtt vagyunk. Ő 28 éves, én 20 vagyok.

Mily' meglepő, de az interneten ismerkedtünk meg. Hosszú hosszú távkapcsolat után született meg, hogy végre eljutottunk eddig a pontig, mert én tanultam OKJ-n. Én magyarországi, ő vajdasági és ki szeretnék költözni hozzá, mert van ház stb. úgyhogy adott a megélhetés odakinn. Az anyukám amúgy nagyon ellenséges a kapcsolatunkat tekintve amit nagyon sajnálok, hosszú idő kell mire beadná a derekát. Én viszont kitartóan szerelmes vagyok. Visszatérve az eredeti témára, katolikus vagyok nem is volt bérmálkozóm meg ezek, amit nem értek a mai napig sem. Természetesen az esküvő templomba zajlana. (Nem tartok attól, hogy nem lenne templomi esküvő, mert párom szerint a pap elég fiatal és hajlik a mai világ elvárásai felé.) Magyar, szerb és horvát rokonok is jönnének, én pedig kicsit parázok, mert épp hogy csak tanulgatni kezdtem a nyelvet. Ilyenkor hogy zajlik le egy esküvő? A pap két nyelven beszél, és két nyelven kell válaszolni?

Köszönöm :)



2014. jún. 16. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem teljesen, hogy mi a kérdésed. Ha csak a nyelvi kérdések, megoldhatjátok tolmáccsal például.
2014. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Főként a kérdés az, hogy a pap amikor két nyelven mondja el a beszédet, akkor nekem ugyanúgy két nyelven is kell válaszolnom?
2014. jún. 16. 16:00
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyelvi problémáid vannak, akkor tanuld meg azokat a mondatokat, amik ilyenkor előfordulhatnak, pl szertartás alatti fogadalmak, gratulációk fogadása, esetleg egy kis beszédet is összeírhattok és lefordíthatjátok.
2014. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nemzetiségű a párod?

Katolikus esküvőn Vajdaságban is csak magyarul beszélnek.

Itt úgy szokás,hogy vagy katolikusban vagy pravoslávban van az esküvő.A pravoslavban teljesen szerbül kell beszélni,de gondolom a párod is katolikus,ez téged akkor nem érint.

2014. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Katolikus ő is. Azt mondta, hogy a pap két nyelven mondja el, mert "mindenki egyenrangú a templomban". Hogy ez mennyiben igaz? :)
2014. jún. 16. 16:19
 6/22 A kérdező kommentje:
Kihagytam: szerb nemzetiségű.
2014. jún. 16. 16:20
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ökumenikus lesz.Olyanon még nem vettem részt.Lesz előtte jegyesoktatás,ahol mindent elmondanak majd.
2014. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
22 éves rányomult egy 14 évesre...
2014. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hogy kiemelted, azonban nem erre voltam kíváncsi. Köszönöm a megértésedet.
2014. jún. 16. 16:36
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Pedig a lényeg az, amit a 8-as mond. A másik fontos dolog, hogy 20 évesen - az irományod is ezt támasztja alá -, teljesen éretlen vagy a házasságra.
2014. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!