Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért okoskodnak sokan itt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért okoskodnak sokan itt az oldalon azzal kapcsolatban, hogy eljegyzés után 1 éven belül meg kell lennie az esküvőnek is?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha valaki hosszú jegyességet akar? Ha esetleg valakinek a gyűrű egy ígéret, de esetleg az anyagi helyzet épp nem engedi meg, hogy olyan esküvőt tartsanak, amilyet szeretnének?

Miért kell rögtön azon fröcsögni, hogy ha gyűrű után nem vesz el 1 éven belül, akkor csak azért vett gyűrűt a pasi, hogy befogja a nő száját egy időre?

Mi van akkor, ha a pasi el akarja venni a nőt, de mégis vár az eljegyzéssel vagy az esküvővel a fent említett okok miatt (anyagiak, családi háttér, stb)? Miért kell akkor már rögtön piszkálódni, hogy akkor jobb, ha lelép a nő, mert ez úgyis komolytalan?

Ahogy itt olvasom az oldalt, tele vannak az ilyen témájú kérdések az ezekhez hasonló válaszokkal.


2014. júl. 5. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Babona, mint minden más - ha egyetértetek, kell hamar esküvő, ha nem, le kell tojni. Mindenki alakítsa úgy az életét, ahogy akarja.
2014. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Semmi szabály nincs arra, hogy hány évig tarthat a jegyesség.

Ismerek olyan párt, akik már 4 éve jegyesek, be akarják fejezni az egyetemet esküvő előtt.

2014. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Mert be akarják biztosítani magukat és nem maguktól,hanem mástól jobban várják a biztosítékot.


Aki elvesz egy ilyen nőt,az meg is érdemli.


Nálam a szerelem hosszabb eljegyzési idővel is jár,mivel én a saját magam ura szeretek lenni és egyedül is megállni a világban,pedig nő vagyok.

2014. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem fröcsögök, csak leírom a véleményem. Úgy gondolom, egy szabad országban ezt megtehetem.

Számomra a jegyesség a házasság elõszobája. Nem egy villogó gyürü az ujjon, nem egy romantikus meglepetés és még csak nem is csak valami ígéret. Hanem a házassági szándék kifejezõdése. Ha valóban van ilyen szándék, akkor szerintem 1, másfél éven belül legyen esküvõ is. Ha nem akarnak még házasodni, akkor meg fölösleges eljegyezni egymást. Attól még lehet jó a kapcsolat.

2014. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ezt amúgy kategorikusan a 62%-os válaszadó írja mindig, és hozzá teszi, hogy a köves meglepetés gyűrű még nem jelent eljegyzést.


Nézz utána ha nem hiszed.

2014. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért, mert beláthatatlan időre felesleges ígéreteket tenni :)


Az életünket sem úgy intézzük, hogy maaaaajd 3-4-5-6 év múlva, és akkor az úgy is van. Az 1-2 éves rövidtávú tervek a komolyabbak minden tekintetben, mert azokat már átgondoltuk, és úgy döntöttünk, itt az ideje a megvalósításuknak. Semmi értelmét nem látom megígérni valamit 5 évvel előre, amikor teljesen egyértelmű, hogy halvány lila fingunk nincs róla mi lesz 5 év múlva...

2014. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát hadd oldja már meg mindenki a saját életét, ne pofázzon bele más.

Lehet valakit elvesznek 1 éven belül, aztán 2 év múlva kirúgják a francba. Aztán okoskodhat utána ;)

2014. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek a 4.-el.

Eljegyzést akkor tartanak, ha szándékukban áll összeházasodni. De ha éveken keresztül jegyesek, akkor ez a szándék nem igazi. Sokszor csak azért kéri meg és jegyzi el az élettársát a férfi, mert tudja, hogy a nő ezt a kapcsolat eggyel magasabb fokának tartja, de valójában nincs szándéka megnősülni. Ezzel a lépéssel elkerüli a vitákat.

2014. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Sokan szeretnek okoskodni. Nincs semmi szabály arra hogy a jegyesség mennyi ideig tartson. Nekünk pl 17 hónap volt a jegyesség mert 1 hónap után kért meg a férjem, és másfél év után házasodtunk. Ettől még nem dőlt össze a világ, hogy nem 1 év volt, hanem több.


Bár szerintem ahol felnőtt emberek között pl 4 évnél régebb óta vannak együtt, és se egy erre irányuló beszélgetés nem történt, se lánykérés, vagy netán még össze sem költöztek, csak járogatnak, én ott elgondolkodnék azon, hogy valóban komolytalan a dolog.

2014. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Mert a kapcsolati dinamika így kívánja? Mert a gyűrűvel a szándékomat fejezem ki a belátható időn belül megkötendő házasság iránt? Nyilván nem kötelező, és mindenki úgy éli az életét, ahogy nekik jól esik. Személy szerint úgy gondolom, hogy ha már megtörtént az eljegyzés, akkor igenis illik 1-1,5 éven belül összeházasodni. Ettől persze el lehet térni a fent említett indokok miatt, de akkor kérdem én, miért történt meg az eljegyzés maga, ha azokat az alap problémákat nem sikerült kiküszöbölni a kapcsolatban? (Nem egy nagy esküvőre kell spórolni, hanem inkább a közös életre. ...) Miért nem lehet együtt járni, együtt élni előtte kicsit? Miért kell rögtön gyűrűt húzni a másik ujjára? Ha meg már megtörtént, akkor meg vegyük annyira komolyan egymást, hogy nem húzzuk a dolgot a végtelenbe, és tovább.
2014. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!