Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jelennek meg egyből az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelennek meg egyből az "okoskodók " . akik azzal jönnek, hogy eljegyezni csak karikagyűrűvel lehet? Mi ezzel a cél?!

Figyelt kérdés

... Komolyan nem értem őket .. -.-

Sehol nincs törvénybe iktatva ,hogy csak az számít menyasszonynak ,akinek karikagyűrűvel és nem köves eljegyzési gyűrűvel kérték meg a kezét ! Se nem több ,se nem kevesebb egyik sem a másiknál !



2014. júl. 1. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert rosszindulatúak. Pedig a gesztus a lényeg és nem a gyűrű kinézete. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni. :)
2014. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Rosszindulatúság, irigység, sznobság.

Szerintem régebben gyakoribb volt sokkal a karikagyűrűs eljegyzés. Mifelénk pl. a hagyomány, hogy az eljegyzésen a pár felhúzza egymás kezére a gyűrűt.

Manapság az eljegyzés sokszor nem családi esemény, hanem a fiú meglepi a lányt. Erre gondolom, az amerikai filmek is nagy hatással voltak, ahol valóban szokás külön eljegyzési gyűrűt venni. De szerintem ez nem egy magyar szokás.

Egyébként nem hiszem, hogy ez fontos lenne, nem ezen fog múlni a pár boldogsága :)

2014. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

"Sehol nincs törvénybe iktatva ,hogy csak az számít menyasszonynak ,"


Az ám, mivel nem is jogi kategória az eljegyzés. Az a menyasszony és vőlegény, akik annak mondják magukat. Gyűrű, többi, lényegtelen.

2014. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Ezek az emberek a saját frusztrációjukat élik ki azzal, hogy ezt bizonygatják, mert iszonyatosan zavarja őket, hogy már nem úgy mennek a dolgok, mint 100 éve.
2014. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert az okoskodók szeretnek okoskodni. Az eljegyzés csak egy szokás, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik, olyan gyűrűvel lepi meg a párját, amilyennel akarja. Még csak nem is kötelező. Több olyan házaspár is van a családban, ahol eljegyzés egyáltalán nem is volt, csak esküvő.
2014. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Mert ha már eljegyzést akarnak, az annyit jelent,k hogy a kapcsolatukat a külvilággal is tudatni akarják. Ezért vesznek karikagyűrűket.

Amerikai szokás a köves gyűrű. De aki csak azt visel, azt senki nem nézi menyasszonynak. Sok nő hord köves gyűrűt, akár többet is, de nem menyasszony vagy esetleg már házas.

Aki kifogásolja, az csak a magyar szokásokat tartja követendőnek, nem azt, amit az amerikai filmekben látnak.

2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Engem pont nem érdekel, ki mit gondol, nálunk is "amerikai" szokás lesz, köves gyűrűvel eljegyzés, karikagyűrűt pedig a házasságkötéskor húzzuk fel. Sőt, még csak meg se beszéljük a párommal, hogy akkor pl. jövőhét kedden eljegyzés, történjen minden akkor amikor kell ;-)
2014. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Ja és még annyit, hogy nekem már az anyukám is jó 30 évvel ezelőtt is kapott köves gyűrűt eljegyzéskor, pedig hol volt még akkor amerika meg a "hülye" szokásai.... :)
2014. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

"Aki kifogásolja, az csak a magyar szokásokat tartja követendőnek, nem azt, amit az amerikai filmekben látnak."


Aha szóval ők házasság előtt nem költöznek össze és szüzen mennek férjhez ugye mert az is hagyomány, szokás.

2014. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%

Véleményem szerint azért jobb a karikagyűrű, mert kövesgyűrűm van már vagy 10. Kaptam őket szülinapra, érettségire, diplomaosztóra, stb.. Karikagyűrű viszont csak egy lesz, ráadásul párban veszik és a vőlegény is viseli. Elég félreérthetetlen jele a jegyességnnek/házasságnak, generációk óta ez jelzi a házasságot, míg kövesgyűrűvel bárki rohangál az utcán.

Ettől függetlenül nem a gyűrűtől lesznek jegyesek, hanem onnantól, hogy ha elhatározzák, hogy ekkor és ekkor összeházasodnak. Ha nincs meg a komoly szándék, akkor komolytalan az eljegyzés is és ezen a gyűrű sem segít.


"Aha szóval ők házasság előtt nem költöznek össze és szüzen mennek férjhez ugye mert az is hagyomány, szokás."


Nem mintha bármi közöd lenne hozzá, de speciel én nem költözöm össze a házasság előtt és a karikagyűrűt tartom jegygyűrűnek. :)) nem kell mindenkit egyből lenézni, pusztán azért, mert nem úgy gondolkozik, mint te...

2014. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!