Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mekkora az esély eljegyzésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esély eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hónapja járunk a Kedvesemmel. Olyan életszakaszban vagyunk, amikor mindkettőnknek költözni kell különböző okoknál fogva kb fél éve múlva. Ezért az már biztos, hogy összeköltözünk, most is kvázi együtt élünk, ismerjük egymás erősségeit, gyengéit, tudjuk mit várhatunk, ha összeköltözünk. Mindketten a közös lakásvásárlásban gondolkozunk. Én már egy éve tervezem, hogy lakást veszek, de időközben Kedvesem átgondolta, és nemrégiben felvetette, hogy vegyünk közösen lakást. Ha jól értesültem a közös kölcsönhöz házasság a feltétel. A baráti körünkben a jövő héten jelentenek be egy eljegyzést. Jól godolom, hogy ez beindítja a folyamatot a közös jövő átbeszélésére (amit mindketten hasonlóan képzelünk el az eddigi beszélgetésink alapján)? Esetleg bármikor számíthatok eljegyzésre?

Válaszotokat előre is köszönöm, és tudom, az idő idővel minden kérdésre megadja a választ, de néha szükséges egy kicsit logikázni is. :-)


2010. jan. 7. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy mekkora az esély, de ilyen rövid idö után meg nagyon korainak tartom, mint ahogy a közös lakásvásárlást is. 10 hónap alatt még jóformán meg se tudod a másikat ismerni, én legalább 2-3 évet várnék az eljegyzéssel és a közös lakás vásárlásával is. Ha körülnézel az ismeröseid között illetve itt is, ennél sokkal hosszabb együttjárás után is még sokan rájönnek, hogy mégse a másik az igazi. Ha van egy közös lakás hitellel, akkor mit csináltok - eldani nem lehet, a hitelt felmondani szintén nem egyszerü - akkor melyikötök fog ott lakni és aki nem, az is fizethet.

NE akarj ennyire férjhez menni, egy elkapkodott házasságnak CSAK rossz vége lehet.

2010. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

10 hónapja jártok de úgy gondolod, hogy már annyira ismeritek egymást: hibás következtetés...


tudjátok mi vár ha összeköltöztök. nem tudjátok, akkor derül ki ha huzamosabb ideig együtt éltek.


azért házasodtok össze, hogy tudjatok kölcsönt felvenni vagy azért mert így akarjátok? mellesleg 10 hónap ehhez is kevés, de mind1.


hát kb ez a véleményem és még az épeszű gondolkozóknak.

de a te életed, a te döntésed, csak megírtam mit gondolok. sok sikert.

2010. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
szerintem is túl korai.ráadásul "Ha jól értesültem a közös kölcsönhöz házasság a feltétel." Ne a kölcsön miatt házasodjatok már össze,szerintem annak megvan egy bizonyos menete...
2010. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Az én férjem 3 hónap után kérte meg a kezem, rá 3 hónapra volt az esküvő. Ennek már 3 éve, két hét múlva szülök, és nagyon boldogok vagyunk. Tehát nem feltétlenül lesz rossz vége...

De szerintem ne agyalj ezen, ne várd, hogy történjen valami, mert az tényleg nem jó. Ha eljegyez, örülj neki, de ne várd.

2010. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Csak osztani tudom a többiek véleményét,szerintem is korai.Ráadásul én nem is örülnék így egy eljegyzésnek,hogy tudom a bank miatt csinálja és nem azért,mert ellenálhatatlan benne a vágy,hogy elvegyen.Nem megoldható,hogy elöbb egy közös albérletbe költözzetek,hogy megtudjátok milyen az együtt élés,mert az fontos,rengeteg dolog derülhet ki ezalatt,de emiatt hitelt felvenni és ráadásul házasodni,szerintem butaság.
2010. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

mi a nagyobb kaland hitelt felvenni, vagy házasodni?

szerintem a kérdező nem véletlenül tervezgeti párjával az együttélést, együtt akarnak élni, egyértelmű. ha nem így gondolnák, akkor a párja sem vetette volna fel a közös lakás ötletét. nekem egy év után kérte meg a férjem a kezem és két év után jött a hitel és esküvő. nem volt korai.

abban viszont előttem szólóval értek egyet, hogy ne várd az eljegyzést. ha nem várod (el) és magától megteszi, sokkal szebb élmény. és még csak a kapcsolatotokra sem vet árnyékot!

2010. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
ja és két éve még nem kellett házasság a hitelfelvételhez. csak "élettársi" kapcsolat, amiről nem kellett papír. nem tudom ez változott -e.
2010. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

sajnos változott az egész banki hercehurca...

Már nem elég csak az élettársiről nyilatkozni,vagy élettársi szerződés,házastársnak kell lenni.Mekkora egy baromság....

2010. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A testvéremék se házasok, csak élettársak, és mégis kaptak közös hitelt..

Én várnék a helyetekbe még egy picit.De akárhogy is döntetek, semmire nincs garancia, ha valami nem fog stimmelni köztetek, akkor mindegy, hogy egy év után, vagy 5 év után házasodtok:)

Nagyon sok boldogságot Nektek:)

2010. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A kérdés ezek szerint félreérthető volt, nem sürgetjük a házasságot, és főleg nem a hitel miatt házasodnánk össze, utolsó szempont lenne. Akkor már eleve nem is gondolkoznánk közös lakáson. Az eljegyzésen pedig nem görcsölök, és főleg nem utalnék rá, élvezem az életem. A kérdés felvetésének a lényege annyi volt, hogy a lakástémához való hozzáállása megváltozott, ami akár eljegyzést is elővetíthet. És jó a meglepetés, sőt!!!. De ha az eljegyzés 0%-osnak vélt esélye után várnak az egész jövődet érintő választ, és te nem is számolsz vele, akkor ...

Szóval nem tervezek, évezem a kapcsolatom minden percét, de felkészülök a lehetőségekre.

2010. jan. 7. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!