Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mekkora az esély eljegyzésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esély eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hónapja járunk a Kedvesemmel. Olyan életszakaszban vagyunk, amikor mindkettőnknek költözni kell különböző okoknál fogva kb fél éve múlva. Ezért az már biztos, hogy összeköltözünk, most is kvázi együtt élünk, ismerjük egymás erősségeit, gyengéit, tudjuk mit várhatunk, ha összeköltözünk. Mindketten a közös lakásvásárlásban gondolkozunk. Én már egy éve tervezem, hogy lakást veszek, de időközben Kedvesem átgondolta, és nemrégiben felvetette, hogy vegyünk közösen lakást. Ha jól értesültem a közös kölcsönhöz házasság a feltétel. A baráti körünkben a jövő héten jelentenek be egy eljegyzést. Jól godolom, hogy ez beindítja a folyamatot a közös jövő átbeszélésére (amit mindketten hasonlóan képzelünk el az eddigi beszélgetésink alapján)? Esetleg bármikor számíthatok eljegyzésre?

Válaszotokat előre is köszönöm, és tudom, az idő idővel minden kérdésre megadja a választ, de néha szükséges egy kicsit logikázni is. :-)


2010. jan. 7. 11:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Se mellette, se ellene nem szeretnék szólni. Mint minden ember úgy minden kapcsolat is más, a benne élők érzik, hogy milyen is igazából. Nem mennyiség (idő) hanem a minőség határozza meg. Sosem gondoltam volna magamról, hogy két hét után összeköltözöm a párommal, és 1 év után saját közös, felújított otthonunkban élünk. Én tudtam és most is tudom, hogy vele szeretném leélni az életemet, ha meg időközben változik igyekszünk kulturáltan elintézni a "válást". Át kell gondolni minden lehetőségét, (szigorúan letisztázni az anyagikat ÍRÁSBAM) mindenre 50% esélyünk van, nemde? :))
2010. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a pároddal nagyon meg kéne beszélni. A közös lakástól a hitelig, hogy mennyire gondolja komolyan, és persze hogy te mennyire gondolod komolyan. Ez nem esély és reménykedés kérdése, nagyon is komoly dolog. Lakást venni úgy is lehet, hogy nincs házasság, de iszonyat nagy szívás, ha mégis szétmentek. Tehát azt javaslom, hogy addig ne legyen közös tulajdon. Persze erre lehet mondani, hogy el is lehet válni és a papír nem garancia. Ez igaz. De a papír az elköteleződés és a szándék megtestülése, ezért szerintem fontos.
2010. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szerintem is korai,mi 3,5éve vagyunk együtt és bár már 1éve szó esett róla,gyűrű sehol.10hónap hajjaj annyi minden történhet még..nekem 1-1,5év után jött egy hullám mikor voltak hülyeségei és úgymond szakítottunk kb 3napra...nem csalt meg,de ha megteszi,biztos úgy b...tam/nám ki mint macskát sz.rni...!Szerintem ha jelen lesz már a szeretet is,akkor veszi rá magát egy ffi,v kinél hogy,de 10hónap minden esetre nagyon kevés!
2010. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Fején találtad a szöget,én is ezt akartam írni de nem tudtam,hogy fogalmazhatnám meg,hogy ne legyek túl vulgáris:)

Neked sikerült,egyetértek a válaszoddal teljesen:)

30/L.

2010. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!