Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány éves kortól házasodhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Janika22 kérdése:

Hány éves kortól házasodhat valaki a Római Katolikus egyház törvénye szerint? Mert én Katolikus vagyok ezért kérdem.

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom 18, de szerintem az egyháznak nincs erre vonatkozó törvénye...
2014. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Cigányok esküdnek már 15-16 évesen is szóval szerintem max az elsőáldozás a feltétele ami olyan ötödik körül van.
2014. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Elvesztetted a plébános úr telefonszámát?
2014. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi szabályozás szerint a katolikusoknál a nők esetén 14 férfiak esetén 16 a korhatár az egyházi esküvőre , régebben ugyanez 12 és 14 volt.

De a szabalyozas szeribt a fiatalokat a lelkipásztornak lehetőleg vissza kell tartana a túl fiatalon kötött házasságtól, hiszen a biolőgiai érettség hamarabb következik be, a pszichés érettségnél.


Reformátusoknál ugye már meglévő házasságot áldanak meg, tehát a polgári házassagnak is meg kell előbb lennie, így értelem szerűen az adott ország törvényei határozzák me. Magyarországon legkorábban 16 éves korban köthetnek az emberek polgári házasságot, de ehhez gyámhatósági engedély szülséges.

2014. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább a bérmálás...
2014. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az állami jogot kéne figyelembe venned, mert az egyházi esküvő az állami nélkül semmit sem jelent.
2014. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Fel kell venni az egyházi nagykorúságot = bérmálkozás és szerintem ez neki a feltétele hogy mind a kettő félnek bérmálkoznia kellett
2014. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

a magyar családjog nem ismeri el az egyházi esküvő kizárólagosságát. Éppen ezért a #4 által írottak nem kizárólag a reformátusokra vonatkozik.

Ekőször a "polgári" esküvő, (ami önmagában is hivatalos) aztán ezt "áldhatja meg" a választott egyházi ceremónia.

2014. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A bérmálkozás nem előfeltétel. Régen, ha egy faluba eljutott a püspök, akkor mindenkit megbérmált, aki nem volt, a nagyszülőktől az unokákig. Úgyhogy egyházilag nem követelmény, bár azt meg tudom érteni, ha a plébános meg akarja erősíteni a házasulandó feleket a hitben.

A házasság minimális korhatára az állami szabályozástól függ, tehát nálunk 16 éven alul nem esketik össze a párokat.

2014. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"a magyar családjog nem ismeri el az egyházi esküvő kizárólagosságát. "


Ilyen lapon megkeresztelni sem kellene senkit, és keresztszülők is senkik, hisz jog szerint olyan sincs csak egyházilag. Ő az egyházat nem az állami törvényt kérdezte.

2014. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!