Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyetem/főiskola mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetem/főiskola mellett érdemes eljegyezni valakit?

Figyelt kérdés
Közös albérlet, de nincs saját kereset. Szülők pénzéből jegyezte már el valaki a párját?

2014. szept. 10. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2014. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Olyan mintha a szüleid jegyeznék el helyetted.

Közös albérlet, aminek a felét is gondolom a szüleiddel fizetteted, szülők adják a szádba a kenyeret, de az önállóakarat döntéshozatal az meg van benned.

2014. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2014. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mivel lány vagyok, nem jegyezhetek el pasit és nekem nincs is barátom :)
2014. szept. 10. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Eljegyzésnek semmi köze a vagyonhoz (ma már).
2014. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Ha szeretitek egymást, akkor egy gyűrűre gyűjtsétek össze a pénzt, és jegyezzétek el egymást. Sok boldogságot :)
2014. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Mi még egyetemisták vagyunk, párom ráadásul orvosis. Mellette mindketten dolgozunk, a fizetésből és ösztöndíjakból még félre is tudunk tenni. Bár még konkrétan meg nem kérte a kezem, megbeszéltük, hogy 2 év múlva nyáron összeházasodunk. Ő akkor még javában egyetemista lesz, nekem is lesz még egy évem a mesterképzésből.


Szóval érdemes, nem érdemes, mi megtesszük :)

2014. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából itt az a legnagyobb probléma, hogy nincs saját kereset! Az egyik barátom halálosan szerelmes a barátnőjébe, igaz, már 2 éve együtt vannak, egy albérletben élnek, tanulnak, elakarja jegyezni... Én abszolút elítélendőnek tartom ezt, hogy a szülei pénzéből akar gyűrűt venni! Ha lenne saját pénze, akkor természetesen ideje lenne már, ha mindketten úgy érzik, de ő kérni akar a szüleitől! De a pénz...
2014. szept. 10. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező! Teljesen igazad van, ha valaki veszi a bátorságot, hogy megkérje a kiszemelt lány kezét,a szülei pénzén vásárolt gyűrűből arra is veszi majd, hogy bejelentse mikorra foglalhatják le a nászutas lakosztályt. Ilyen egyszerű. És igenis az anyagiak számítanak.

A gyerekkor akkor ér véget amikor valaki párt választ maga mellé, akivel majd családot alapít, önállóan eldöntve kivel, mikor, miből.

2014. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a szülők körbe fogják röhögni és jól megmossák a fejét. Milyen dolog már a szülőktől pénzt kérni eljegyzésre?! Mert ha még azt mondaná, hogy diákmunkával összeszedi az árát, de a szülőktől? Ebből látszik, hogy lövése sincs az egész dolog lényegéről...
2014. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!