Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyetem/főiskola mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetem/főiskola mellett érdemes eljegyezni valakit?

Figyelt kérdés
Közös albérlet, de nincs saját kereset. Szülők pénzéből jegyezte már el valaki a párját?

2014. szept. 10. 20:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem az egyetemmel van a para. Sokan vannak, akik egyetem alatt már önfenntartóak. Nyilván nem ez a legegyszerűbb út, de azt gondolom, aki tudja teljesíteni az egyetemet és munka és az otthona rendben tartása mellett, megérdemli, hogy felnőttként tartsák számot. Ez lényegesen több, mint amit sok férfi produkál (gondolok itt a hazajön a munkából, sör a kezébe, tv bekapcs, holavacsoradrágám fajtára). Az viszont erős túlzás, hogy anyuci pénzéből jegyezzék el egymást. Nagyon, nagyon erős túlzás.
2014. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Sokáig én is azon a véleményen voltam, hogy inkább ne, legyen saját keresetből...aztán úgy esett, hogy a karikagyűrűinket a vőlegényem szülei fizették ki...


Én dolgoztam már a párom még egyetemista volt (5. éves orvosin) amikor megkérte a kezem. Volt félretett pénzünk, sőt aranyunk is, amit soha nem használtunk, úgyhogy beadtuk az ötvöshöz és megrendeltük a gyűrűket. (Az anyagiak eloszlása úgy van nálunk, hogy az én fizum, ösztöndíj és a párom szülei amennyit adnak...) Szóval megrendeltük a gyűrűket és senkinek nem szóltunk egy szót sem, csak amikor már megvoltak...no ebből kirobbant egy kisebb (nagyobb) családi botrány, hogy a párom szülei szeretnék fizetni egészben a gyűrűket, mert milyen az már, hogy közös pénzből vettük?! (Pedig ez aztán engem végképp nem érdekelt, hogy milyen pénzből vannak a gyűrűk). Szóval egy darabig hadakoztunk, aztán a végén kifizették ők a gyűrűinket...a pénz megmaradt nekünk. Semmit nem változtatott a dolgokon, hogy ki fizette...sosem hozódik fel és szerintem ebben a felállásban nem is lényeg. Mondjuk függ szerintem attól is, hogy mennyire vagytok önállóak, érettek, mikorra készültök összeházasodni (mondjuk első-másod évesen azért még nem olyan nagyok a kilátások...), mennyi ideje vagytok együtt?

De szerintem alapvetően a pénz nem meghatározó ebből a szempontból. Én eljegyzés előtt kaptam lánykérő gyűrűt a páromtól, amit ő vett meg...

Gondolom az esküvőnk során is segítkezni fognak amiben csak tudnak. ÉS őszintén én is segíteni fogom majd a gyermekeimet, amiben csak tudom, segítek elindulni nekik az úton.



Szóval ha úgy tetszik mi a szülők pénzéből jegyeztük el egymást, de ez inkább ajándék volt részükről...



Jövő nyáron házasodunk.


Legyetek boldogok és csak megfontoltan a döntésekkel! :)



24-N

2014. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó vagyok: Ja, most olvastam el a bejegyzést amit közben írtál: ez esetben a "barátod" legyen olyan tökös és menjen el dolgozni, hogy megkeresse a gyűrű(k) árát.



És nem tudom ki írta már, hogy a párja orvosis, de mélyen átérzem. Én már a mesterképzővel is végeztem, ő még mindig nyomja.:D :)) kitartás

2014. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!