Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek már sosem fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek már sosem fog lépni? (Ő 28, én 24,5 éve vagyunk együtt. ) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom 28 éves, én 24. Már 5 éve együtt vagyunk,ebből 4 éve együtt is élünk.

Eddig nem kérte meg a kezem, pedig már célozgattam rá, hogy szeretném. És beszéltünk már gyerekekről is, hogy majd milyen lesz.

Mikor felhoztam a témát, próbálta viccesen elütni a dolgot..

Tudom, hogy nagyon szeret engem, nem értem, miért nem lép.

Szerintetek?



2014. dec. 4. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

kedves 5-s!

"3-as, a nő határozott lehet, de azt nem értem, miért ilyen fontos számára, hogy egy olyan férfi elvegye, aki még saját magát sem tudja fenntartani, tartozásokat halmoz fel.. Fura kapcsolat. Nem biztos, hogy a nő nyer, ha tényleg megkérik a kezét."


Ugyan ezt kérdeztem a férjemtől! Mondtam neki,hogy a házasság után se fog megváltozni a pasi.. de erre azt mondta, a húga nem gondolja komolyan az esküvőt,csak látni szeretné ,hogy a pasi mennyire gondolja vele komolyan az életét.. már 24 elmúlt,és szeretne kisbabát,de nem marad vele,ha nem érzi,hogy számíthat rá..

Személyes véleményem szerint pedig keresnie kéne mást..

2014. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

"viccesen elütni a dolgot"

Talán már tervezi titokban.

2014. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%
Lehet már eltervezte, de még nem jött el az alkalom. Ne siettesd mert ellenérzéseket válthat ki. Ha valóban őszinte és jó a kapcsolatotok, akkor konkrétan tudtok róla beszélni, hogy mégis mikor tervezi vagy mi az oka, hogy nem kért meg eddig.
2014. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

összeköltözés elött kellett volna ezt tisztázni???- 20 évesen ki a fene gondolkodik családalapitáson? még 24 évesen is korainak tartom....

ráadásul, ha nem is tudsz semmit hozzátenni a közös kasszához, mégis mire vállalnál gyereket?

2014. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
én se vennék el egy nőt szívesen ha nagyon egyoldalúan én keresném a pénzt. Mivel a házasság pillanatától minden megkeresett fillérem az övé lesz...
2014. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha el akarna venni, már elvett volna. Ha felhoztad a témát, és nem vette komolyan, elviccelte, szerintem nem akar házasságban élni, csak együtt élni, de kérdezz rá.


Ha esetleg nem akar házasodni, te ezt el tudod fogadni? Ez itt a kérdés, és sokkal hamarabb meg kellett volna beszélnetek. Nem ment volna el 5 év az életedből rá pl, csak mondjuk 2-3. Ha meg neked jó az élettársi kapcsolat is, akkor mindegy. Bár nem úgy látom, hogy jó:)


Beszéld meg vele, és ne hagyd, hogy elviccelje.

2014. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Én meg értem te mire gondolsz hasomló helyzetben voltunk bár nem voltunk hivatalosan összeköltözve de gyakorlatilag még is együtt laktunk 5 év alatt meg volt minden jó és szép! Mi is rengeteget beszéltünk család gyerek stb. de még is láttam tőle ez azért még messze áll. Igen és messze is állt. Én rá kérdeztem szeretne velem közösen családot gyereket a közeljövőben? ha nem nem gond csak ne vesztegesse az időmet, de ő akart!Eltelt egy év még nem kérte meg a kezem! Közben végeztem az egyetemmel, otthon nem volt semmilyen munkalehetőség legalább is nem kerestem, tudat alatt szerintem menekülni akartam, így ki jöttem Londonba, bejelentettem nem tartott vissza, a terv egy évre volt, és ha talál munkát ő is ki jön! lett volna 2 munkalehetőség visszamondta... megértettem bár nagyon fájt de úgy döntöttem hagyom találja meg magának a megfelelő lányt ha nem én vagyok megkönyitettem neki szakítottunk, nem haraggal elváltunk és vége lett. A távolságnak köszönhetően picit könnyebb volt haza sem akartam menni sem ünnepekre semmire ez egy éve volt! Nem tudtam volna elviselni hogy mással boldogon lássam, nem tudtam volna mire megyek haza, a családnak így is magyarázkodás elég volt, de a távolság a javamra szolgált . Júniusban haza mentem ő készült ki Németországba találkoztunk kibékültünk utána mintha kicserélték volna... Eljött meglátogatott Londonban, hirtelen annyi terv lett nem győztem kapkodni a fejem, kaptam foglaló gyűrűt, házat akarunk venni, beindítani a saját vállalkozását. Most készülünk haza, eljegyzés esküvő stb. kitüzese már a családunkkal is meglesz osztva . Közös házat keresünk, megakarjuk venni. A szkításunk, és hogy eljöttem picit elgondolkodtatta jobban. Az hogy a te kereseted kevesebb, gondolom ezt eddig is tudta, ez nem meg lepő számára! Végy mély levegőt beszéld meg vele, mond el neki, hogy te szeretnéd a közeljövőben, ha ő nem akarja nem baj csak tudjad, ne hagyjon kétségek között. Természetesen készülj fel a nemleges válaszra is, hogy ebben az esetben mit tennél. Előbb utóbb ez jobban fog foglalkoztatni mint gondolnád, hogy téged akar vagy nem! Meg kell értened azért nem miden férfi mer bele vágni elég nagy felelősség nekik kell meghozni a nagy döntést mi nők csak el kell fogadjuk vagy nem! Sok sikert kívánok!
2014. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

"Meg kell értened azért nem miden férfi mer bele vágni elég nagy felelősség nekik kell meghozni a nagy döntést mi nők csak el kell fogadjuk vagy nem!"


Azért hadd ne sajnáljam már meg őket... itt a GYIK-en mindenki készpénznek veszi, hogy egyedül a férfié a döntés, a nő meg várjon és kapja a "ne célozgass, mert erőltetésnek veszi" szöveget. Ez a 21. század, nőjünk már fel az egyenrangú kapcsolatokhoz, amelyben őszintén tudnak beszélni egymással a párok.

2014. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen egyetértek #17-tel.

Úgy érti, hogy nem kell erőltetni, hagyni kell a pasit egyedül határozni, mert az ő agyuk másként működik.

Nekik nem fixa ideájuk hogy ennyi-annyi idősen már házasnak kell lenni, gyerek kell, szalad az idő stb. Ez a nőkre jellemzőbb.

Beszélnek róla, lehet komolyan is gondolják, de időbe telik míg valóban ráveszik magukat.


Pont emiatt nem erőltetem a páromat. Már gyakorlatilag az első hónapban kijelentette hogy el fog venni, én megmondtam, hogy ha megkér, hozzá megyek. Telik az idő, de nem állunk még készen a családalapításra. Mikor kérdeztem, hogy még mindig el akar-e venni (3 év után), azt mondta, ha változás lesz, szól :) De már kitalálta hogy kér meg. Nekem ez elég. Inkább várok rá még 5 évet, de nem fogom elveszíteni csak mert ráerőszakolom az esküvőt, pedig még nem állt rá készen. Nem csak a nő van a házasságban, mindkét félnek boldognak kell lennie.

2014. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem tette meg, akkor én elképzelhetőnek találom, hogy már nem is fogja. Egyértelműen nem fontos neki a házasság. Talán, majd ha gyereketek lesz, előtte elvesz feleségül, de szemlátomást nem sűrgős neki.

Célozgattál rá,de ő elviccelte, szóval egyértelműen hárít. Szerintem ha ilyen fontos neked, hogy a felesége légy, akkor egyenest mond meg neki. Lehet azt hiszi, neked minden jó így ahogy van.

2014. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!