Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor mi a szokás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor mi a szokás?

Figyelt kérdés
A lányom és a párja eljegyezték egymást, a fiatalok a szülőknek utólag szóltak a dologról. A férjem megsértődött, hogy tehettek ilyet, mért nem szóltak nekünk előre? Megjegyzem, a lányom 25 a fiatalember 28 évesek. Utólag, talán hogy kiengesztéljék a férjemet, vacsorát akarnak szervezni, a fiú házában ( egyedül él a gyerek). Kinek kell hogy állja ebben az esetben a kültségeket? Úgy tudom, hogy a lány családja.
2014. dec. 26. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ebben az esetben nem a lány családjának. Felesleges utólag ünnepelni.

Hagyományosan először megkéri a fiú a lány kezét a szülőktől, bejelenti a saját szüleinek is,és utána van a lányos háznál egy ebéd. Ott a fiú szülei is ott vannak. A leves után szokás felhúzni egymás ujjára a jegygyűrűket.

Ma már elég kevesen tartják be ezt a régi magyar szokást.

2014. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Hagyományosan mifelénk a lányos háznál van az eljegyzési ebéd/vacsora, amire meghívják a fiú szüleit és értelem szerüen a lányos ház áll. De ebben az esetben ùgy gondolom,hogy a vendéglátónak kéne állnia. Együtt élnek a gyerekek? Mert ha igen, akkor szerintem õk hívnak meg.
2014. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Értem a férjedet, mert régen ugyebár az volt a szokás, hogy előbb apukától kérték el a lányt, de látni kell azt is, hogy ez a szokás már csak igen kevés helyen van meg. Régen valóban kellett a szülők engedélye, volt ebbe beleszólásuk, ma már viszont nincs (sajnos, vagy nem sajnos - nézőpont kérdése). Éppen ezért kopik ez a szokás egyre jobban - miért kellene megkérdezni a lány apját, ha egyszer a gyakorlatban úgysem számít, mit mond? Most ezt nem bunkóságból mondom, tényleg nem számít, hisz ha neki nem tetszik a pasi, és nemet mond, akkor mi van? Valószínűleg semmi, akkor is összeházasodnak, ma már a lány önálló akarata érvényesül jobb helyeken.

Ezért van az, hogy a lánykérés manapság úgy néz ki, hogy a férfi megkérdezi a nőt, hogy lenne-e a felesége, és ha a nő igent mond, lehet örvendezve mesélni a szülőknek, hogy esküvő lesz. Mert a lány hozza meg a döntést, nem a szülei. Hidd el, a legtöbb esetben ez ma már így működik, a szülőknek gyakorlatilag nincs beleszólásuk. Nálunk is úgy zajlott egyébként, hogy a férjem megkért négyszemközt, majd boldogan elmeséltem a szüleimnek, hogy megkérte a kezem, úgyhogy férjhez megyek. Örültek neki, apukám viccből jegyezte csak meg, hogy hát milyen munka ez, tőle kell elkérni a lányát, mi van, ha nem adja? Nevettünk egyet, majd ő maga mondta, hogy vicc volt, tulajdonképpen semmi köze hozzá, kivel akarom leélni az életemet. Mi is utólag csináltunk egyébként egy ebédet, ahol bemutattuk egymásnak a szüleinket.

Szerintem kedves tőlük, hogy utólag azért csinálnak egy családi vacsit, és összeültetik a családot. Egyébként én is úgy gondolom, hogy ebben az esetben ők állják a költségeket, az is egy régi szokás, hogy a lány családjának kell, de ebben az esetben elvileg a házigazda is a lány családja.

N26

2014. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem a régi hagyományokhoz hiven volt az eljegyzés! Sőt eljegyzési ebéd sem volt,majd 1x lesz de ha nem akkor sem gond! Mi is utolag jelentettük be h volt eljegyzés,sőt párom pedzegette már mindkettönk szüleinek!
2015. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!