Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ellenzik ennyire?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik ennyire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves vagyok,a párom 23. 3,5 éve vagyunk együtt,és szinte együtt élünk! :) Én idén májusban érettségiztem,jövőre szeretnék elkezdeni egy 1,5 éves felnőtt képzést,ő pedig dolgozik. :) A lényeg,a lényeg,hogy most karácsonykor megkérte a kezem és én a legnagyobb boldogsággal igent mondtam,titokban mindig is álmodoztam erről.. :) Autónk van,a házunk is alakulóban,de a lagzival mindenképp akarunk addig várni,míg én befejezem a képzést és kapok munkahelyet,hisz egy háztartást nem lenne könnyű úgy fenntartani,hogy csak az egyikünknek van munkahelye, és közben mindenünk meg is legyen.. :) Így karácsony alkalmával minden közeli rokonunknak bejelentettük a nagy hírt, a párom szülei és az én szüleim is nagyon örültek,sőt még a párom nagyszülei is,viszont az enyémek annyira már nem és egy kicsit meglepetést okoztak ezzel. Ők nagyon tradícionálisak és úgymond élére vasaltak,szerintük ez még korai és szerintük nem nekem kellene először férjhez mennem,hanem a nővéremnek,mert hát ő az idősebb.. (2 évvel) Nagyon rosszul esik,hogy ők ezt így gondolják,ahogy. Szerintetek ezt miért teszik? Mivel tudnánk őket meggyőzni? Szerintünk ez így helyes ahogy van!

2014. dec. 27. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Na és a ha a nővéred sosem akarna házasodni, akkor te se házasodj majd? Milyen butaság már ez? :D
2014. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell semmivel őket meggyőzni. Felnőtt vagy, azt tedd ami a legjobb neked.

Az őskövületek gondolkodása ne érdekeljen.

2014. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs semmi rosszindulatuk mert nem úgy gondolják mint te. Bizony a korral járó tapasztalat beszél belőlük, és tisztábban vannak azzal, hogy nagyon ritka esetben marad tartós egy ilyen fiatalkori kapcsolat. Még 16 éves sem voltál, de már a a sráccal vagy. Ő az első az életedben, és minél idősebb leszel, minél tapasztaltabb az élet dolgaival, rájössz, hogy sokat változtál te is, a párod is. Lehet ma nagy szerelmesen úgy jó ahogy van, de lehet 2 év után már messze nem úgy látod a dolgokat mint ma. Ezért tanácsolják sokan, hogy mielőtt házasságba,családalapításba fognának a fiatalok előbb adjanak időt arra, hogy mindketten kelőképpen felnőtté váljanak. Lehet 19 éves vagy de messze nem vagy még felnőtt. Még te is rengeteget fogsz változni..

Nagyon ritka az amikor valaki az első szerelmével hosszú éveken át boldog házasságban él. Ha valaki így van az ritka szerencsés vagy beletörődő..

2014. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, ne hagyd, hogy 3-as félék elrontsák a boldogságodat!
2014. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

A 3-ashoz hasonló embereknek üzenném: és "felnőttkorában" nem változik az ember?

Egyébként is, másfél év múlva lenne az esküvő, ha addig is kitartanak egymás mellett, akkor miért ne házasodnának össze?

Kérdező: ne érdekeljen a véleményük, tedd, amit jónak látsz!

2014. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is így voltam mint te kérdező. 15 évesen ismertem meg életem első szerelmét. 18 évesen bejelentettük, hogy összeházasodunk. Veled ellentétben nálunk senki nem örült, volt aki nagy ökörségnek tartotta. A keresztanyám karácsonykor amikor pénzt adott, ki is hangsúlyozta, hogy CSAK NEKEM! Bármit veszek a pénzből csakis magamnak vehetek, és mutassam is meg. Kérdésemre, hogy miért ellenzik a házasságot, vagy van-e valami bajuk a vőlegényemmel, a válasz mindig az volt: túl fiatalok vagytok, amúgy is szét fogtok menni.. bla, bla bla.

Nem érdekelt senki véleménye. 2 évvel később 20 évesen összeházasodtunk. Elfogadták a döntésemet. Majd jött a kisfiúnk is. 8 év házasság után amikor ránéztem a férjemre, kivert a víz. Már nem egy véleményen voltunk, már rég nem hullámhosszon voltunk. Rájöttem, hogy nem is igazán passzolunk, mert amit én szerettem azt a férjem nem. Amire én azt mondtam, hogy kék, ő azt mondta piros. Semmi közös nem volt bennünk. Változtunk. Annyi maradt még bennünk, hogy normálisan, vita nélkül, figyelembe véve a gyermekünk helyzetét is, barátként eltudtunk válni. ennek már jó pár éve, de még ma is hallom néha a szüleimtől, keresztanyámtól, hogy "bezzeg mi megmondtuk"


Mai ésszel nem mennék férjhez ilyen fiatalon.

De ennek ellenére azt mondom, hogy ha te úgy gondolod, hogy már pedig férjhez akarsz menni, és mindegy mikor, akkor tedd meg. Az élet úgyis eldönti, hogy mi lesz a házasságból. Az is lehet, hogy együtt ünneplitek a gyémántlakodalmat. Az is lehet, hogy 5 év után tányérokat fogtok egymás fejéhez vágni, és elváltok. Mindegy, a döntés a tiétek.

42/N

2014. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerek pár gimnaista kori szerelemből indult házasságot, sokkal nagyobb arányban maradtak együtt. Akiket ismerek, mind együtt maradtak sok éve is.
2014. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel az erővel senki ne menjen férjhez? :) Mert ha azt nézzük senki nem tudhatja előre,hogy mit hoz az élet,minden kapcsolatban meg van az az esély,hogy talán nem maradnak együtt. És ha ennek nem haláleset az oka (adja az ég,hogy ne az legyen!),akkor azt mondom,hogy ez csak is a 2 félen múlik,hogy hogyan tudnak egymás mellett boldogulni,egymáshoz alkalmazkodni :) Igen,lehet,hogy még változunk,ugyanúgy,mint mindenki,de nem akarok 40 éves koromig nagylány lenni. De ez csak az én véleményem,elfogadom másét is. :) Ráadásul a szüleim,nagyszüleim is 20 körül házasodtak,és még a mai napig is együtt vannak,szóval végképp nem értem,miért ilyen ellenszenvesek.

Köszönöm szépen mindenki kedves válaszát!!! :)

2014. dec. 28. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad a szüleidet, majd megemésztik és örülni fognak. A legtöbb szülőnél bekattan valami, amikor tudatosul benne, hogy a kicsi gyereke kirepül/felnő. Ilyenkor hajlamosak butaságot tenni/mondani. Szerintem fiatalok vagytok még, és ehhez mérve korai is lenne a házasság, viszont ha azt nézzük 3 éve együtt vagytok, így akár időszerű is lenne. Ha jól értelmezem még legalább két évig, ha nem tovább jegyben járnátok, így nem is most terveztek házasodni. Ez idő alatt bizonyíthatjátok a szándékotok komolyságát. Ha valóban ezt akarjátok, nem kell velük foglalkozni.
2014. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!