Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikortől menyasszony a menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortől menyasszony a menyasszony? Már abban a pillanatban, amikor megkérték a kezét, vagy csak az eljegyzéstől?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyik ezt mondja, a másik meg azt
2015. ápr. 4. 15:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A lánykéréstől számít menyasszonynak. Függetlenül attól hogy gyűrűvel vagy anélkül lett-e megkérve. Az eljegyzés legtöbb helyen szinte csak azért kell hogy megismerjék a két oldal szülői és nagyszülői egymást.
2015. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

"Esküvő még csak később lesz az anyagiak miatt."


Na ez az, amire sosem várnék egy percet sem, ezért is jegyeztük el akkor egymást, amikor reális volt a házasság is. :) Mi mihamarabb házasok akartunk lenni, jogilag egymáshoz tartozni sokkal fontosabb, mint gyűjtögetni egy "nagy napra", ami tulajdonképp csak a kezdet.

2015. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az a legtöbb esetben ugyanakkor van. Legalábbis nálunk kettesben volt lánykérés, és akkor kaptam a jegygyűrűmet is. Onnantól menyasszony voltam, de esküvőről még szó sem volt, családi eljegyzési bulit meg nem tartottunk. Aztán 2 év múlva kitűztük az esküvő időpontját. Összesen kb. 4 és fél évig voltam menyasszony státuszban.
2015. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, rosszul számoltam. 3 és fél évig voltam menyasszony mindenféle eljegyzési buli nélkül.
2015. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én úgy gondolom, hogy nincs egy " elvárt" idő az lánykéréstől a házasságig, amit kötelezően be kell tartani. Ha a párok meg tudják oldani, hogy legyen esküvő, akkor lesz esküvő. Ha még egyenlőre nem, akkor pedig később. Ő dolgozik már, de én még egyetemista vagyok, 1 évem van hátra.

Szerintem ha valaki 4 évig is menyasszony, az nem szégyen, sőt addig is ismerkednek, mint egész életük alatt.

2015. ápr. 4. 19:58
 16/20 anonim ***** válasza:
ennyi ésszel nem kéne házasodni, menj inkább írd meg a matekleckét!
2015. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%
Hát kinek mi a szégyen. Én mondjuk elég gáznak tartom, hogy egy ismerősöm immáron hatodik éve menyasszony. Elég komolytalan dolog.
2015. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez a pártól függ, hogy mi a fontosabb. Nálunk nincs is lánykérés, hanem megbeszéljük, hogy összeházasodunk. Ennek "hivatalossá" tételére van családi ebéd/vacsora, ahol ezt bejelentjük és felhúzzuk bal kézre a karikagyűrűket. Nálunk innentől lesz valaki menyasszony/vőlegény.
2015. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
Ha a férfi megkéri a nő kezét, és a nő igent mond, onnantól eljegyezték egymást. (menyasszony, vőlegény). Ha utána valamikor tartanak egy eljegyzési összejövetelt családi körben, az csak egy buli, semmi jelentősége. A lánykérés a lényeg.
2015. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtátok a véleményeiteket!
2015. ápr. 7. 01:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!