Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési buli?

Figyelt kérdés
Barátom (mostmár vőlegényem) kb. egy hónapja megkérte a kezem. Meglepetés volt, csak ketten voltunk, de előtte elkért engem a családomtól, akik áldásukat adták ránk. Szeretnék tartani eljegyzési bulit, de nem igazán tudom, hogy megy ez. Legtöbb helyen azt olvastam, hogy a fiú az eljegyzési bulin kérte meg a lány kezét, mert előtte már megbeszélték. Nálunk ugye nem erről lenne szó. A mi esetünkben is lehet eljegyzési bulit tartani? Milyen keretek között, hogy szokás? Esküvő még sokára lesz. Inkább előtte lenne érdemes? Vagy így már "fölösleges"? Köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 3. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Miért lenne fölösleges?

Simán lehet!

Az ünneplés, az ünneplés. Lesz pezsi, koccintotok és mindenki sok boldogságot kíván nektek.

2014. dec. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
A bulit hagyd meg inkább a válásra.
2014. dec. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Az én vőlegényem is kettesben kérte meg a kezem, de előtte 1 héttel ő is "elkért a szüleimtől" titokban. Rá 1 hétre szerveztünk egy családi ebédet a szülőkkel, testvérekkel, meg kaptunk egy tortát eljegyzésünk alkalmából. :) Nem felesleges szerintem, ünnepelni bármikor lehet.
2014. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is egy ebédet tarthatnátok a szülőkkel, testvérekkel:)
2014. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Czipó Éva ***** válasza:
75%

Az eljegyzési parti az, ahol "hivatalosan" is bejelentitek a házassági szándékotokat a család és a közeli barátok előtt. Egy vacsorát vagy ebédet követően a vőlegényed feláll, elmondja, hogy mit szeret benned és miért vesz feleségül, majd újra megkéri a kezedet. Pezsgőztök, sőt tortát is rendelhettek vagy süthettek az alkalomra! :)


Régen a lányos háznál volt szokás megtartani az eljegyzést, ma már mehettek étterembe is, ha nem szeretnéd a szüleidet fárasztani a sütés-főzéssel.


Vendégnek a közeli családtagokat, szoros barátokat szokás hívni. Előfordulhat, hogy ők már ilyenkor kedveskednek nektek apró ajándékkal. A vőlegényed készülhet csokorral nemcsak édesanyádnak, hanem a saját édesanyjának is, nagyon fognak neki örülni! :)

2014. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy szokás, hogy a pár megbeszélik, hogy összeházasodnak, majd a lányos háznál szokott lenni az eljegyzés maga. Ez igazából inkább egy vacsora/ebéd, ahol a két család összeül (szülők, tesók) és ott pár bejelentik az eljegyzést, majd egy jót beszélgetnek.

Én barátokkal tartott bulit nem csinálnék eljegyzésre, arra ott lesz a lagzi.

2014. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan össze lehet ennek apropóján hozni a két családot, ebéd vagy vacsora keretében. Szerintem a 21. században már felesleges bohóckodni, hogy az egész család előtt elkér apádtól stb, hiszen mindeki tudja már, hogy eljegyeztétek egymás.
2014. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!