Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viki1331 kérdése:

Szerintetek mikor lenne ideális az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Közel három éve vagyunk együtt párommal, napokon belül fogunk közös lakásba költözni. Tudom mindannyian korainak mondanátok a dolgot, de van mégegykörülmény ami megbonyolítja a dolgokat. Párom 32 éves én majd 10 évvel vagyok fiatalabb. Neki úgymond "már ideje lenne" nekem még korai. Én mégis szeretném és örömmel mondanék igent. Másik probléma lehet, bár ez csak sejtés, hogy előttem előttem már volt egy menyasszonya (gondolom nem akarja megint elsietni) de ez tényleg csak az én spekulációm.

Arra lennék kíváncsi, hogy ti (férfiak) ilyen helyzetben mikorra időzítenétek a nagy kérdést?



2015. jún. 16. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elso felesegemet 2 ev utan kertem meg, a masodikat 5 ev mulva vezettem az oltar ele ... a harmadik meg a francnak sem kellett volna :)
2015. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemigazán értem ezt a választ..
2015. jún. 16. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor ideális amikor a párod úgy érzi! Illetve a múltját tekintve amikor teljesen feldolgozza a lelki traumát és újra szeretne eljegyzést az életében!
2015. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgygondolom már feldolgozta, részben miattamértvéget az előzőkapcsolata (báraz érkezésem előtt is már 4honapjanem találkoztak) szóval gondolomnem én voltam a ludas, szóval aztakartam ebből kihozni hogy szerintem nem olyan traumaként élte ezt meg.
2015. jún. 16. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Összeköltözés után 1-2 évvel, de csak ha minden jól megy, egymásra vagytok hangolódva. Sokaknál az összeköltözésnél új konfliktusok alakulnak ki, mindenképp várjátok meg, hogy tényleg tudtok-e együtt élni.
2015. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és neki ez nem számít "túl későnek" ?
2015. jún. 16. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ha egy férfi komolyan veszi a nőt- a kapcsolatot, akkor 1-2-3 éven belül megejti a lánykérést. Összeköltözés előtt mindenképp érdemes megbeszélni, de jó ha már előbb szóba kerül a dolog.

Mi pl 1,5 éve már házasok voltunk amikor 3 éves lett a kapcsolatunk. Mindenkinél máskor jön el a pillanat, és van akik sose házasodnak össze. Annyi a lényeg, hogyha neked fontos a házasság, és nem látsz szándékot a párodnál erre, akkor ne várj 4-5-6 stb éveket, mert csak az idődet pocsékolod. (ismerősöm járt így) Főleg akkor, ha kifogásokat keres a másik fél, vagy azt mondja majd majd....ami legtöbbször soha. (itt az is szokott lenni, hogy az aktuális kapcsolat sok évig tart, eljegyzés, esküvő stb nélkül szakítanak, mert a férfi nem akar házasodni, majd a következő lányt 1-2 év után elveszi.)


Ha pedig úgy érzed, hogy akár véglegesen megelégednél az élettársi kapcsolattal, ha arról lenne szó, hogy a párod nem akar házasodni, akkor nincs is miről beszélni.

2015. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nincs ideális! Amikor ott tart a kapcsolatotok.

Ez annyira egyén és kapcsolat függő.

Ismerek olyat, aki 5 éve jár a párjával, annak meg eszébe nem jut megkérni a kezét..

Nálunk gyorsan mentek a dolgok, de nem is bánom!2 hét ismertség után költöztünk össze, fél év múlva lánykérés, következő évbe csodás esküvő...ebben az évben pedig októberbe születik a kisfiúnk :)

2015. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!