Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha anyósod azt mondja, ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha anyósod azt mondja, ne költsetek feleslegesen gyűrűre, mert neki van egy csomó gyűrűje, köztük karikagyűrű is, és válassz azok közül, mit szólnál?

Figyelt kérdés

Nem akarja, hogy erre pénzt adjunk, szerinte felesleges rongyrázás lenne, mikor otthon neki egy csomó ilyen gyűrűje van, többek között innen-onnan kapott vagy örökölt karikagyűrűk is. Azt akarja, hogy válasszak inkább azok közül és a pénzt költsük másra, szerinte butaság újat venni, mert azzal csak szükségtelenül szórnánk a pénzt.


Az esküvőnket amúgy mi szervezzük és mi is álljuk, nem kértünk senkitől se pénzt, se semmit. Ő azt mondja, csak jót akar nekünk, hogy ne költsünk feleslegesen.



2015. aug. 16. 09:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Kedves gesztus, de inkább beolvasztatnám/beszámíttatnám.
2015. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Megköszönném nagyon szépen és elutasítanám.


Az meg eléggé a magánügyetek, hogy mire költitek a pénzeteket, nem az ő megítélésébe esik, hogy szórjátok-e a pénzt.

2015. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
erről az jutott ezsembe amikor a BK-ban Magdi anyus az egykori menyasszonyi ruháját tukmálgatta a Kingára mondván sajna neki nem adatott meg hogy az anyja menyasszonyi ruhájában mehessen férjhez pedig ő mennyire örült volna
2015. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám: beolvasztatjuk és készíttetünk belőlük saját, egyedi karikagyűrűket. Így ő sincs megsértve, olcsóbban kijöttök, és ti si jól jártok - egyedi, vadi új gyűrűtök lesz! :)
2015. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is csak, ha beolvaszthatnánk akkor fogadnám el.
2015. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem éljetek a lehetősséggel..
2015. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Beolvasztatni vagy beszámoltatni elfogadnám. Kettő dolog:(szakmai)

Beszámoltatás:A régi aranyak 18 v 24 karátosak, jóval magasabb az értékük, mint a mai ékszereknek.Manapság 14 k-val dolgozunk. Ezzel a megoldással nagyon jól járnátok. Kiválasztjátok a nektek tetsző gyűrűpárt,és meglehet, h "ingyen" elvihetitek.Ilyenkor törekedjetek arra, h kicsi legyen a maradvány összeg, mert azt nem fizetik vissza. Inkább picit drágább legyen az új gyűrű.

Beolvasztás: nem csalás, nem ámítás. Csak kicsit. Olvasztás után egy tisztításon megy keresztül az arany, ilyenkor kerülhet bele alacsonyabb karátszámú anyag. Mivel fémjeleztetni kell az ékszereket, ezért meg kell felelniük a mai előírásoknak. Pontosan emiatt elképzelhető, h nem is olyan arányban és nem is azt az aranyat fogja tartalmazni a gyűrűtök, mint amit beadtatok. Ez egyrészt szinte lehetetlen, másrészt így csalnak egy picit az ötvösök. Ez köztudott, kicsit zavaró tényező, de nem lehet másképp megoldani.

Egy normális, nem túl vékony gyűrűpár 75.000-100.000 ft körül mozog. Ami ennél olcsóbb, az nem lesz tartós, ez biztos.

Ha az anyós segíteni szeretne, akkor válasszatok ki néhány ékszert(kő nélkülieket) és számoltassátok be.Így elég sokat spóroltok, anyuka megnyugdzik, h nem szórtok pénzt, nektek pedig saját gyűrűtök lesz.

Sok sikert!

2015. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem válasszatok valamit anyóséból, amit aztán a boltban beszámmíttattok, így anyós is boldog, segített, kevesebb pénzt költöttetek, és nektek is olyan gyűrűtök lesz, ami tetzik.
2015. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni, hogy a régi arany jobb minőségű.

Meg azt is, hogy a beolvasztással nagyon vigyázni kell.


Milyen érdekes, hogy vannak, akik az idősebb rokonokról akarják leimádkozni a jó karikagyűrűket, másoknak meg a fölajánlott se kell.


Én biztos, hogy megnézném a választékot, fölpróbálgatnám, meghallgatnám, hogy kiké volt stb.

Lehet, hogy el is fogadnám, ki tudja. De nem elsősorban pénzkérdés szerintem.

2015. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 veterán vas ***** válasza:
Egy illedelmes, de határozott visszautasítással jelezném a Mamának, hogy sem most, sem a jövőben, nem kívánjuk magunkévá tenni az Ő "takarékos" ötleteit. ;)
2015. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!