Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, 9-10 hónapja lakunk együtt.

Párom anyukája megjegyezte, hogy szeretné megismerni a szüleimet /kb. 2 hónap múlva kerülhet rá sor/.

És megjegyzést tett finoman, hogy addigra egy gyűrűt azért hozzunk már össze, tehát eljegyzésre célzott.

Bevallom őszintén, nagyon nem tetszett a véleménye.

Nem az eljegyzés lehetőségével van bajom, és elhiszem, hogy csak jót akar, de ne ő mondja már meg, hogy mikorra időzítsük ezt be.

Úgy szeretnék erre visszaemlékezni, hogy saját elhatározásunkból, közös akarattal jutottunk el erre a kis fordulópontra az életünkben.

Természetesen ennek fényében nem is lesz ilyen esemény X hónap múlva sem, mert nem érzem azt, hogy bármi beleszólása is lenne a dologba.

Természetesen párom sem az a tutyimutyi fajta, akinek megmondanak akármit, de semmiképpen se az "anyós" kitalációja szerint essen meg ez a dolog.

Jogos, ha úgy érzem, hogy elutasítom az eljegyzés lehetőségét emiatt?

Egyébként szeretnénk persze egyszer majd összeházasodni, de amíg nem érezzük ezt késznek, addig senki se szóljon bele.

Meg egyébként is, ez a dlog 2 emberről szól.

Nem is mernék ilyet senkinek mondani, mert az 2 ember dolga.

Megértem, hogy jó szándék vezérli, de ne szóljon bele.


2015. aug. 26. 17:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

jah én vagyok a nő :)

(22 éves)

2015. aug. 26. 17:31
 2/12 anonim ***** válasza:

A hölgy túlságosan ráér más emberek életével foglalkozni a sajátja helyett.


Ha jól veszem ki a szavaidból, a párod anyja magától közölte az ezzel kapcsolatos véleményét, nem kérdeztétek:)

Nos, annyit kellett volna mondani erre az egészre, hogy ezt majd ti KETTEN a pároddal megbeszélitek, ha elérkezettnek látjátok rá az időt:) Ha erre nem vágja, hogy ez a ti magánügyetek, és ne szóljon bele, akkor a párodnak kell beszélnie vele, hogy lesz szíves a kapcsolatotokkal kapcsolatos véleményét megtartani magának, mert ez a TI MAGÁNÜGYETEK. És csak rátok tartozik az eljegyzés, a házasság, és a gyerekvállalás (akartok, nem akartok)is.

2015. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem derült ki, hogy ki milyen nemű a sztoriban, de én bizony ebben az esetben (nőként) kifejezném a csalódottságomban, hogy jaj, én világéletemben romantikus, meglepetés eljegyzésről álmodoztam, és ez most így olyan illúzióromboló lenne, ha tudnám, hogy mikor fog megtörténni. És a füle hallatára megkérném a párom, hogy még véletlenül se kérje meg a kezem a következő két hónapban, mert akkor a kislánykori álmom omlana össze a meglepetés eljegyzéssel kapcsolatban!
2015. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kifejezném a csalódottságomat
2015. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

első kommentben írtam hogy én vagyok a nő :)

és igen, valahogy így érzem, hogy valami váratlan romantikus eseményt képzeltem el, és nem hagyom hogy összerombolja egy ilyen anyós-beszólás.

2015. aug. 26. 17:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha utalgat az nem jelenti azt, hogy megparancsolta és kötelességetek megtenni. Én kedves gesztusnak tartanám, hogy annyira komolyan veszi a kapcsolatunkat a barátommal, hogy el tudná képzelni, hogy mi összeházasodjunk.


De mond meg neki, hogy mindennek eljön az ideje és a barátod mindent kézben tart, nem siettek sehova és biztos lehet benne, hogy lesz eljegyzés, de az, hogy most vagy később azt még nem tudni.

2015. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tulajdonképpen kimondta hogy gyűjtsünk gyűrűre és legyen valami.

ez utasítás, bármennyire is komolytalan megjegyzésnek szánta.

semmilyen joga nincs így beleszólnia, hogy én mit szánok az életemmel tenni.

2015. aug. 26. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:

A nagymamák szokták mondani a felnőtt unokájuknak, hogy házasodjanak minél hamarabb, mert azt még ők szeretnék megélni. Nem rosszból, de a barátod anyukája még biztos fiatal, így ő sem siet sehova.


Vannak a szülőknek néha ilyen nyűgjei, ne vedd komolyan, nem kell, hogy azonnal eljegyezzen a barátod. Ha ti úgy akarod, hogy majd a barátod meglepjen, akkor úgy is az lesz, nem tud miben befolyásolni titeket, nem zsarol, nem fenyeget, akkor nincs ok aggódni, csak beszélni vele, hogy majd a jövőben lesz eljegyzés, de addig is csak élvezitek az életet.

2015. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mikor tanuljuk már meg, hogy ezeket a meccseket ott és akkor kell lejátszani, nem itt a gyk-n.


Meg kellett volna kérdezni az anyóst, hogy mire céloz, miért kellene sietni vagy hogy mi köze hozzá. Ez utóbbit például úgy, hogy azt majd a Béla (a párod) eldönti, hogy mikor szeretné megkérni a kezed. Mert lehet itt illúziókat kergetni, hogy két ember döntése stb. Nem. A pasinak kell rászánnia magát, a nőnek csak vétójoga van.

2015. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen, a pasi szánja rá magát, a nő pedig elfogadja vagy sem.

de ez akkor is két ember döntése lesz, és kettőről szól.

2015. aug. 27. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!