Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Általában akkor kötnek házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában akkor kötnek házasságot az emberek, ha már úton van a gyerek?

Figyelt kérdés

Vagy közvetlenül a családalapítási szándék előtt? Nálatok hogyan történt/ történik?


Biztosan mindenkinél más. Én viszont nem tudom megérteni, hogy ha évek óta dolgozó, egymást évek óta ismerő és évek óta együtt élő felnőtt emberekről van szó, akkor sokan miért csak akkor tartják ezt fontosnak, mikor a nő már terhes.


Példa: hugomat "megkérte" a párja. 4,5 éve együtt vannak, 5 éve ismerik egymást, 3,5 éve együtt is élnek. Hugom már vagy 2 éve hangoztatta, hogy szeretné a házasságkötést. A párja nem akarta, azt hittük nem is lesz esküvő. Tervezték a gyereket már egy ideje, aztán a hugom teherbe esett. Miután bejelentette, a barátja mégis elgondolkodott, és rávette magát a lánykérésre. Most megy a kapkodás a szervezéssel, hogy a lagzin még ne legyen akkora hasa. A babának mindenki örül, én is. De nem értem, hogy ha egy kapcsolat jó és az együtt élés is működik, akkor miért csak terhesen lesz elég jó egy lány ahhoz, hogy el akarják venni feleségül.


Amúgy az én barátom is hasonló. Csak akkor kezdené szervezni az esküvőt, ha már próbálkozunk a gyerekkel. Én viszont akkor, ha már évek óta együtt élünk, még több éve együtt is járunk, és jó minden papír nélkül, tök fölöslegesnek tartom az esküvőt csak azért, mert jön a gyerek.


Van még egyáltalán, akit úgyis el akarnak venni, hogy nem terhes, vagy nem a legközelebbi jövőben tervezik a babát?


2015. nov. 23. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, csak te meg a tesód fogtatok ki ilyen defektes pasikat.


Nálunk előbb esküvő volt, aztán 3 év múlva lett gyerekübk.

2015. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk novemberben ki lett tűzve az esküvő időpontja (július 10).

December végén teherbeestem.

Hupsz.

2015. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jó hallani, hogy ilyen is van.

Tudom, hogy a mai világban már nem lényeges a papír, és a házasságkötésekben is sok minden más, mint a szüleink idejében.

De az én "romantikus lányos" elképzelésem szerint akkor házasodnék, ha azt érezném "szeretlek és még sokáig veled akarok lenni, akár gyerekkel, akár anélkül". Nem pedig azért, mert "jön a gyerek", vagy "majd előtte".

2015. nov. 23. 08:42
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi még nem tervezünk babát, de 1 éve házasok vagyunk :-)

26/N

2015. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ezt is jó hallani.
2015. nov. 23. 08:46
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

A mi ismeroseink barataink mind hazasok

Valahogy meg mindig a regi sorrendet kovetjuk mindannyian.

Ismerkedes udvaralas eljegyzes osszekoltozes es eskuvo majd ra x evre gyerek.

Ha bizol magadba es ismered a parod nem kell 10 ev probalgatni mukodik vagy sem a kapcsolat.

Valasztasz biztos vagy magadba es mukodove teszed nincs kiskapu hatha jon valami jobb addig nem kotom le magam.

De mindez a non mulik olcson adod olcson kell el.

Nalunk szoba sem johetett eljegyzes nelkuli osszebatyuzas.

Ha engem akar velem elni jegyezzen el tuzzuk ki az eskuvot akkor osszekoltozunk.

Tobbre tartom magam annal valaki elettarsi legyek es varjak hatha valamikor egyszer elvesz...

2015. nov. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
sokan mar meg se eskudnek, mert nincs penz lagizra :)
2015. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
2-es, de béna vagy:DDD
2015. nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is előbb volt leánykérés. Jövőre lesz az esküvő. Babát utána tervezünk.
2015. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi már együtt élünk lassan másfél éve, ha minden igaz, nyárra várom a lánykérést. Babát még nem tervezünk, sem most, sem a közeljövőben, jól érezzük magunkat ketten egyelőre :)
2015. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!