Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti ezüstöt, fehéraranyat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezüstöt, fehéraranyat vagy platinát választanátok jeggyűrű alapanyagául inkább, ha a pénz egyáltalán nem számítana?

Figyelt kérdés
Miért?
2016. ápr. 4. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Platinát; elsősorban a nemesfém tulajdonságai miatt. A fehérarany és az ezüst elég sérülékenyek és jobban korrodálódnak. Ha belegondolsz, nem véletlen a platina implantátum sem. Jobban kopnak, könnyebben sérülnek, pl karcolódnak meg.


Ha az anyagiak nem számítanak, akkor platina. Megjelenésében szinte teljesen azonos az ezüsttel, a fehérarany jellemzően kicsit szürkésebb, bár sok múlik a megmunkáláson is.

2016. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fehérarany. Tartós és szerintem ez a legszebb.
2016. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akinek szeretném nem hord sárga aranyat, főleg ezüst ékszereket, esetleg nemesacélt visel, és ez a szürkés szín is illik hozzá. Egy olyan gyűrűnek, amit sokat fog hordani, és ugye kézen használódik legjobban az ékszer, ezért nem tudom hogy viselné ezt az ezüst. A fehérarany legtöbbször bevonatot kap, ami alkalmakra megfelel, de évek során megkopik (Ha van rajta bevonat). A platina úgy tudom elég strapabíró és szürke is, de pont az ára miatt nem ismerek olyanokat, akiknek volna vele tapasztalata.
2016. ápr. 4. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kopik a fehér arany, de azt meg lehet oldani azzal, hogy 4-5 évente elviszed egy kb. 6ezer forintos kezelésre.

Az ezüst rosszabb mint a fehér arany, mert az meg feketedik.

2016. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is olyan vagyok, hogy nem hordok aranyat, csak ezüst/szürke tónusú ékszereket.

Részemről én fehéraranynak örülnék, ha egyszer aktuális lesz, függetlenül a sérülékenységtől. Szerintem annak sokkal szebb színe van, mint a platinának, és sokkal "nemesebb" is egy ilyen célra, ártól függetlenül. Egyébként én nem tartom olyan rossznak, nagymamámtól kaptam 20. születésnapomra egy fehérarany karkötőt, évek óta le sem vettem, nem látszik rajta, hogy gond lenne.

De ez csak személyes vélemény. :)

2016. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én aranyat szertnék majd:)
2016. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fehérarany, mert a sárgát nem szeretem. Bár eljegyzésre nekem egy sima kulcskarika is elég lenne :)
2016. ápr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az eljegyzési és a jegygyűrűm is platina és újra platinát választanék, ha döntenem kellene. Egyrészt a színe miatt, mert én sem szeretem a sárga aranyat, másrészt allergiás vagyok bizonyos fémekre és mivel még a 18 karátos fehér arany is csak 75%-a arany, 25% más fémek ötvözete, így a 950-es platina, ami 95%-ban platina, biztonságosabb megoldás volt. Ezenkívül tartósabb is, mint a fehér arany gyűrűk. Viszont ez sajnos nem jelenti azt, hogy nem karcolódik. Ebből a szempontból semmivel sem jobb, mint egy arany gyűrű.
2016. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fehérarany.

Az ezüst jobban deformálódik és befeketedik.

A platinát nem tudom, számomra a fehérarany elegánsabb, ne kérdezd miért :D

2016. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
en a sarga aranyat szeretem az is volt a jeggyurum. a 25. hazassagi evfordulonkra viszont feher es sarga arany kombinacios gyurut kaptam.
2016. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!