Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karika gyűrű, eljegyzési gyűrű?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karika gyűrű, eljegyzési gyűrű?

Figyelt kérdés

Nem érint a téma, csak elgondolkoztam.

Mikor megkérik a nő kezét, kap egy köves eljegyzési gyűrűt. Azt melyik kezén hordja?

És a karika gyűrű jobb vagy bal kéz?

és mindkettőt hordja a már feleség? az eljegyzésit és a karikagyűrűt is?


2016. máj. 20. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

balkezén, a karikagyűrűvel együtt pedig az eljegyzési felkerül a jobb kézre,amint összeházasodnak

jegybenjáráskor csak a balon van

2016. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban kérték meg a kezem, azóta hordok gyűrűt és most szembesültem azzal, hogy a bal és jobb kezem gyűrűsujja között legalább 4 méret különbség van, így szerintem a régi balról átkerül a jobbra szokás akkoriban terjedt el, mikor az emberek elsősorban fizikai munkát végeztek így ugyanolyan erős volt mindkét kezük, viszont manapság sokan irodai vagy könnyű fizikai munkát végeznek, ott pedig elsősorban mindenki az ügyesebb kezét használja (amilyen kezes) így az egyik keze vaskosabb lesz még ha nem is látványos, de egy gyűrűnél már kitűnik.


Szóval ha szeretnéd a hagyományokat tartani, akkor az egyik, hogy a karikagyűrűkkel történik az eljegyzés is, és ami esküvőn a balról átkerül a jobb gyűrűsujjára. Szoktak úgynevezett kísérőgyűrűt (ez a köves gyűrű) is hordani, amivel a lánykérés is történhet ezt vagy a gyűrűsujjon a karika fölött, alatt hordják vagy mellette a középső ujjon, ami szintén esküvő idején a balról átkerül a jobbra. A lánykérés mikor kettesben megkéred a leányzó kezét, az eljegyzés pedig mikor a család összegyűlik és az apjától mindenki előtt megkéred a leányzó kezét. Lánykérésen kövesgyűrű az elterjedt, az eljegyzéskor a karika.


A kövesgyűrűmet én szerintem későbbiekben is a balon fogom hordani, mert most arra állítják méretre, már nem is fog felmenni a jobb kezemre. Viszont karikagyűrűt csak az esküvőre csináltatunk, és azt a jobb kézre. (vőlegényem gondolkozik azon, hogy neki a balra, mert jobbon zavarná, de hordani meg szeretné)

2016. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Már ez az ezredik ilyen kérdés, tudom, mert minden kérdezőnek el szoktam ezt magyarázni :-D

Megkéri a kezed: jobb kézen köves gyűrű.

Ha tartatok eljegyzési bulit (kézfogót): karikagyűrű bal kézen, jobb kézen köves. MÉG NEM FELESÉG!

Esküvőkor: Jobb kézen karika, balon köves. (tehát pont megcserélődik) :-)

2016. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a bal kezemen hordtam az eljegyzési gyűrűt, aztán mikor megvettük a karikagyűrűket az került a balra, az eljegyzési pedig a jobbra. Ha összeházasodtunk megcserélem őket.
2016. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már 500szor feltették ezt a kérdést..uncsi..
2016. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!