Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány év kapcsolat után ideális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év kapcsolat után ideális az eljegyzés? De akár hónapot is írhattok.

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyi idő után érett meg egy kapcsolat az eljegyzésre? Szerintem 2-3 év után .

Ha 4-5-6 év után még mindig esze ágában sem lenne megkérni a barátomnak..hát erősen elgondolkoznék a folytatáson. Persze előbb beszélnék vele erről,hogy miért nem látja komolynak a kapcsolatot ehhez stb.

De a másik véglet, amikor valakit pár hónapon belül vagy akár 1 év után kérnek meg.Azt meg annyira elhamarkodottnak tartom.

Szóval szerintem 2-3 év az ideális.

Ti mit gondoltok?Légyszi azt is írjátok le,hogy milyen neműek vagytok és hány évesek. Mert nyilván ha valaki 14 évesen jön össze a barátjával, akkor 2 év után elég furán venné ki magát az eljegyzés.Szóval kicsit kor függvénye is


2016. máj. 22. 07:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk 2 év után kérte meg a kezem,rá 1 évre volt az esküvőnk.Következő évben jött a baba :)

28 évesek voltunk mikor összeházasodtunk.

30/N

2016. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Engem egy év kapcsolat után kért meg. Nem érzem elhamarkodottnak, pont jó így.

21/l

2016. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%

semmikor.


n 32

2016. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Minek kell lepontozni egymást amúgy?

VÉLEMÉNYT kérdeztem,szóval nincs jó vagy rossz válasz..

Köszi az eddigi válaszokat.

2016. máj. 22. 07:54
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
lehet hogy valaki nem is házasságpárti, vagy anyagilag nem engedheti még meg akár az összeköltözést akár a nagy lagzit amit elképzelt magának,és azért tolják még az esküvőt(pl ha mindketten egyetemisták még és nincsen önálló keresetük vagy csak minimális) szóval szerintem ez nagyon sok mindentől függ...és az idő is másképpen telik,ha a pár mondjuk távol lakik egymástól és csak kéthetente egyszer találkoznak,vagy minden nap találkoznak,az sem mindegy azért szerintem...általánosságban talán amit leírtál az igaz,de nem feltétlenül szerintem
2016. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak kor, hanem élethelyzet és bizony a piszkos anyagiaktól is függő dolog ez.


Hiába van pl.: egy pár akár 5 éve is együtt, ha még egyetemisták, csak max. szerény diákmelós keresetük van, szülôkkel (egymástól külön) élnek... akkor rém nevetséges egy eljegyzés, akkor is ha "ketyeg az óra".


Az is vicces, ha vki "csak menyasszony akarok végre lenni"-mentalitással kiharcolja, majd hosszú évekig jegyben járnak, mielőtt realitás lenne az egész.


Személy szerint nekem nem tetszik a passzív női hozzáállás sem, hogy a nő csak várja és várja... míg a nagy férfi végre kegyeskedik megkérni.


Mi annak idején ahogy kikristályosodott, hogy együtt látjuk a jövőt, szépen megbeszéltük, hogy mit gondolunk a házasságról, hogy és mikor képzeljük az esküvőt, mit szeretnénk még előtte (pl.: egyetem alatt marhaságnak gondoltuk, hiába jöttünk össze első éven)... Nem volt "jaj, vajon el akar venni? Mikor kér már meg???"-dráma.


31N

2016. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Ket ismeros par esetet irom.2 es 4 honap egyuttjaras utan hazasodtak! 33 es 18 eve hazasok.Az en kezemet 10ev ismeretseg es 2 ev parkapcs utan kertek meg.A 3.hazassagi evfordulot mar kulon toltottuk... szamomra ezek utan nincs idealis ido.Ez egy kinyilatkoztatas a ferfi reszerol h nagyon komolyan gondolja.
2016. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Napot is írhatok?
2016. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
írhatsz napot, ha szerinted úgy ideális.. :)
2016. máj. 22. 09:12
 10/18 Költőnő? ***** válasza:
79%
Sztem elsősorban időben mérhető. Plusz vannak akik hosszú évekig csak járogatnak, nincs önálló kereset, stb. Együttélés, tényleges önállósodás nélkül sztem teljesen felesleges. A kapcsolat, a felek érettsége határozza meg elsősorban, nem az idő.
2016. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!