Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mostanában kezd elterjedni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában kezd elterjedni, hogy a fiatalok még összeköltözés előtt eljegyzik egymást, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2016. febr. 17. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostanában kezd, régen is volt ilyen. Az eljegyzés számomra az égvilágon semmit nem jelent, csak egy szándéknyilatkozat, amit bármelyik fél következmények nélkül megváltoztathat.
2016. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még régebben meg csak ilyen volt. Összeköltözés előtt eljegyezték egymást, aztán összeházasodtak, és csak házasságkötés után költöztek össze. .
2016. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmi.
2016. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
együttjárás-eljegyzés-házasság-összeköltözés - ez a helyes sorrend!
2016. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
eljegyzésnek semmi értelme
2016. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hogy régen, vagy most tényleg így van-e.

A saját véleményem az, hogy ez felelőtlenség, hisz

lakva ismerjük meg a másikat.


Sokak számára, ahogy az egyik válaszoló is írta, semmit se jelent. Pedig ez az, hogy már az eljegyzésnek is kéne egyfajta jelentéssel bírnia. Tehát, hogy kb. egy éven belül összekötöm maga azzal az illetővel, akivel eddig x évet jártam. De, hogyan lehet benne olyan biztos, hogy ő az igazi, ha nem életem vele huzamosabb ideig és nem tapasztaltam meg vele az úgymond szürke hétköznapokat?


Tehát ha már az előző válaszoló felírta a számára helyes sorrendet, én is leírom az enyémet:

járás, együttélés, eljegyzés, házasság, családalapítás.

2016. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

4#-es, utána jön a döbbenet, hogy "te ilyen vagy?", majd a civakodás és a válás.


Ezért a helyes sorren:járás, összekoltozés, aztán ha akarnak gyűrűvel bohóckodni, meg jogi dolgokba belemenni, akkor az.

2016. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem mostanában terjedt el:) Pl nálunk is így volt, pedig ez nem mostanában történt, hanem lassan 6 éve.


Szerintem mielőtt egy pár összeköltözik, ami már egy komoly dolog, (legkésőbb ilyenkor) érdemes megbeszélni, ki milyen formában képzeli el a kapcsolatot a jövőben. Élettársakként, vagy házastársakként. Ilyenkor érdemes beszélni a gyerekvállalásról is, akartok e egyáltalán, ha igen akkor hányat, kb mikor stb.

Így el lehet kerülni az itt gyakorin is felmerülő problémákat, miszerint a hölgyek arra panaszkodnak, hogy 3-5-8-x éve együtt élnek, de a pasijuk lapít ami az eljegyzést, házasságot illeti, avagy be akarja fogni a száját azzal, hogy "majd". Ami rendszerint soha, vagy majd akkor ha még pár évig nem talál mást akivel lelép...és más hiányában azt veszi el akit megszokott. Ha elveszi egyáltalán.

Szerintem az ilyen esetekben amellett, hogy a férfiak nem egyenesek, a hölgyek a hibásak. Ha egy férfi átver, és a nő idejét pocsékolja, azt észre KELLENE venni, és nem 4-5, x év együttélés után sírni, hogy még mindig nincs megkérve a keze.


Én össze sem költöztem volna olyan férfival, akinek nincs szándékában házasságban élni velem.

A párkapcsolatnak van ugye együtt járós időszaka. Na akkor nem csak dugni kell összejárni, hanem megismerni is a másikat, több, minőségi időt együtt tölteni. Mi sem éltünk együtt lánykérés előtt, mégsem ért semmilyen meglepetés a tényleges összeköltözéskor, mert sok időt töltöttünk együtt, és megismertük egymást. Ennyi.


Ha pedig lánykérés volt, de az esküvőt halogatja az illető, annak is fel kellene tűnnie, ha minden más fontosabb...


Számomra a helyes sorrend ez volt: járás, eljegyzés, összeköltözés, házasság.


És akit érint :gyerek(ek) vállalása.


De egyébként mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Csak ebből az oldalból, és az itt megjelent rengeteg kérdésből kiindulva, azt veszem észre, hogy úgy mégsem a legjobb, hogy összeköltözés előtt nincs megbeszélve semmi.

2016. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Valóban régebben is így van nem gondoltam végig rendesen a dolgot bocsánat. :D Mostanában annyi olyat látok hogy facebookra teszik fel az eljegyzős lánykérős képeket a 16-20 éves korosztálynál ezért tettem fel a kérdést. :)
2016. febr. 17. 20:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért az te is érzed, hogy azok 99%-a komolytalan:)
2016. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!