Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tennél, ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha kiderülne, hogy valójában az anyósod erőszakolta ki a lánykérést? Egyáltalán akarnád tudni?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, de a családomon belül történt az eset.


Unokatesóm (fiú) már régóta, több, mint 4 éve együtt van a barátnőjével, de soha nem akart megnősülni, a házasságot mondhatni semmibe sem tartja, szerinte az csak egy darab papír, és nem az fog összekötni két embert (illetve ha mégis, akkor az már régen rossz), tehát mondhatjuk, hogy nem éppen az a nősülős fajta. :) Természetesen soha nem is rejtette véka alá a véleményét, sosem hitegette a barátnőjét, hanem kezdettől fogva felvállalta, hogy ő bizony nem házasságpárti és egyáltalán nem akar esküvőt.


Ezzel szemben a barátnője az a tipikus, romantikus alkatú leányzó, aki mindig is nagy lakodalomról, meg hófehér habos-babos ruháról álmodozott. Annak ellenére volt együtt unokatesómmal, hogy tudta, mi a véleménye a házasságról és nem is erőltette igazán, de néha azért sóhajtozott nagyokat a családi összejöveteleken, hogy "neki az minden vágya, hogy egyszer az oltár elé állhasson" meg hogy "ő nem szeretne semmi mást, csak hogy egyszer ő is menyasszony lehessen", stb.


Na már most, unokatesóm anyja viszonylag konzervatív típus, és ami azt illeti, soha nem is békült ki igazán az unokatesóm hozzáállásával, rendszeresen nyaggatta, rágta a fülét miatta, hogy azért csak jó volna megesküdniük, arról nem is beszélve, hogy az ilyen családi összejöveteleken, amikor a leányzó bánatosan sóhajtozott az eljegyzésről és az esküvőről, akkor nagynéném rendesen mindig úgy megsajnálta szegényt, hogy onnantól csak még erőszakosabban mondta a magáét: "Kisfiam, azért csak illene elvenned ezt a kisleányt".


Így aztán a 4. évfordulójuk közeledtével, ahogy a csajszi egyre jobban elszontyolodott, hogy belőle bizony soha nem lesz már menyasszony, a nagynéném úgy lett egyre erőszakosabb és erőszakosabb, mígnem az évforduló előtti napon szó szerint ráparancsolt az unokatesómra, hogy vagy azonnal kocsiba ül és eltakarodik gyűrűt venni, vagy kő kövön nem marad és cudar világ lesz. Jó alaposan kiosztotta unokatesómat, hogy most már aztán elég ebből a hülyeségből, hogy nem lesz esküvőjük, hát mi az, hogy nem akarja elvenni ezt a szegény kislányt, a kutyaúristenit, azonnal irány gyűrűt venni! Odáig jutottak, hogy a nagynéném végül maga is elment az ékszerboltba (természetesen az ellenkező unokatesómmal együtt), fogta magát és szépen kiválasztotta a jegygyűrűt, majd meg is vette, és belenyomta az unokatesóm kezébe, hogy akkor ezzel másnap, az évfordulójuk napján tessék szépen megkérni a csajszit.


A lány persze minderről semmit nem tudott, a mai napig nem is tudja.


Az évfordulójuk napján unokatesóm megkérte a kezét, nagyjából olyan lelkesedéssel, mintha a fogát húznák, de a csaj ebből mit se észlelt, annyira boldog volt, hogy végül mégis megkérték a kezét (mindazok ellenére, hogy 4 évig más se hallott szegény, mint hogy belőle úgysem lesz soha menyasszony), még sírt is örömében, annyira boldog volt, szó szerint kell érteni, hogy teljesen oda meg vissza volt az örömtől. A lány részéről persze azóta is nagy a boldogság, viszony szegény a mai napig azt hiszi, hogy unokatesóm magától, saját elhatározásából kérte meg a kezét a 4. évfordulójukon, és nem sejti, hogy valójában a leendő anyósa erőszakolta ki ezt az egészet.


Unokatesómon, rajtam és anyóson kívül nem tudja senki.


Én személy szerint nem tartom ezt fairnek a lánnyal szemben, mert oké, hogy most ezzel a gyűrűvel be lesz fogva a szája egy ideig, de hamarosan jön a következő téma: az esküvő. Unokatesóm a mai napig tartja magát ahhoz, hogy nem akar nősülni és ezen az se változtat, hogy adott egy gyűrűt a lányzónak.


Kérdés, hogy elmondjam-e a lánynak, hogy valójában mi történt? Vagy hagyjam rájuk? Nem akarok csalódást okozni neki, de szerintem ez már jól úgyse sülhet el, így vagy úgy de mindenképpen csalódni fog szegény... ha nem lesz esküvőjük és a gyűrűvel csak elhúzták az orra előtt a mézes madzagot, akkor azért, ha meg esetleg anyós valahogy kierőszakolná az esküvőt is, akkor meg azért, mert nem hiszem, hogy sokáig boldogan élnek majd így, míg meg nem halnak...


Mit tegyek? A lelkiismeretem nem hagy nyugodni! Ti elmondanátok ezt a lánynak vagy sem?


Ha ti lennétek a lány helyében, akarnátok tudni? Őszintén!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 6. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nő létemre is az unokatesódat sajnálom a legjobban, hogy ilyen erőszakos anyja van és olyan felszínes és önző menyasszonya, aki az ő érzéseit észre sem veszi, csak a habos fehér ruhával van elfoglalva.
2016. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lány tudja már csak igyekszik saját magát is lóvá tenni.El nem tudom képzelni,hogy a lánykéréskor semmit nem vett észre az egészből.

Nagyon naiv butuska lánynak kellene lennie ahhoz,hogy ez ne tűnjön fel neki.

2016. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A ráccal kell beszélned, neki kell borítani a bilit.

Sajnos ez egy ilyen háború...

2016. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
(az srác akart lenni)
2016. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Unokatesómat is sajnálom mondjuk, mert nehéz helyzetbe került, bár azt azért cikinek tartom, hogy felnőtt férfi ember létére hagyta, hogy az anyja belerángassa ebbe, amikor ő maga valójában nem is akarta volna megkérni a barátnője kezét... szerintem kínos, ha valakit huszonéves létére az édesanyja még mindig utasítgatni tud. A lány egyébként tök aranyos, ritkán találkozom vele, de olyankor nagyon jókat szoktunk beszélgetni, kedves csajszi, tehát ebben a történetben inkább őt sajnálom, mert úgy gondolom, át lett verve, méghozzá nem kicsit. Szegény most azt hiszi, hogy előbb-utóbb el is lesz véve, közben meg... hát, nem tudom. :/
2016. febr. 6. 17:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Az anya mindenbe bele akar szólni a menyasszony meg az önzőség mellett vagy nagyon naiv, vagy manipulatív (nekem fura, hogy tudja hogy a barátja hajthatatlan, ezért a rokonságnak sóhajtozik). Meg amúgy milyen már hogy valakinek semmji más vágya nincs az életben mint hogy menyasszony legyen?


Hát igen, az esküvő az egy újabb macera lesz, de mivel nem írtad hogy más probléma lenne a kapcsolatukban, én nem gondolom hogy korán elválnának.


Ami a fő kérdést illeti, ne te mondd el, mert akkor te leszel a rossz a történetben (az unokatesód és a nagynénéd szemében mindenképp). Szerintem valahogy az unokatesód kéne rávenni hogy mondja el. Esetleg pont az esküvő mizéria közben, amikor amúgy is elege lesz az egészből.

2016. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nem tagadom, valóban tény, hogy a leányzó egy kicsit manipulatív, legalább is abban a tekintetben, hogy a rokonságnak sóhajtozik az esküvőről meg az eljegyzésről, mert valószínűleg tudja, hogy unokatesómnak teljesen feleslegesen ábrándozna. Tehát ezt aláírom, ez szerintem sem szép húzás, habár valahol egy kicsit azért meg tudom érteni, mert ha egyszer ő házasságpárti, akkor érthető, hogy vágyik ezekre a dolgokra, unokatesómnak meg mégse mondhatja, mert akkor meg abból lenne a vita... csak persze kérdés, hogy akkor meg miért van együtt az unokatesómmal? Tudhatta jó előre, hogy mi a véleménye erről a témáról, soha nem volt zsákbamacska, mégis összejött vele, tehát ebben a felállásban valóban nem fair dolog a részéről csak azért is az eljegyzésről áradozni.


De mégis bánt egy kicsit, hogy mi lesz ebből... igaz, hogy magamból indulok ki, de tudom, hogy ha én kerülnék ilyen helyzetbe, arról mindenképpen szeretnék tudni!

2016. febr. 6. 17:20
 8/14 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%

Valòszínű le leszek pontozva, de én elmondanàm...(ahogy magamat iserem),nem tudom,te milyen habitusû vagy, kérdező...

Az az igazsàg, hogy ha nem szòlnék, egy nagy hazugsàg részesének érezném magam, amit nem tudnék elviselni...

Ès egyszer ùgyis kiderül. Mi lesz a làny első kérdése?

" Te tudtad???"

Na, én ekkor nem tudnék tükörbe nézni...

2016. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ez az egész a srác hibája sztem. Aki hagyja magát manipulálni, az megérdemli a sorsát.

Én is gyűlölöm a házasságot és én is hamar megértettem ezt a barátnőmmel. Ha minden áron ragaszkodna hozzá, akkor szépen elköszönnénk egymástól, mert nem akarom, hogy a nagy álma miattam dőljön romba és ennyi.

Vannak dolgok, amik nem működhetnek. El kell engedni, nem pedig erőszakolni, mondván majd úgyis lesz valahogy...

2016. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azzal is egyetértek, hogy aki ezek után nem is sejti, az nem is akarja tudni.
2016. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!