Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor csak a nő ujjára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor csak a nő ujjára kerül gyűrű? A férfi csak az esküvő után visel? Az esküvőn másik gyűrűt húz a menyasszony ujjára a férfi, mint amivel eljegyezte?

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki kísérőgyűrűvel (ami általában köves) kéri meg a nő kezét. Ez az eljegyzés idején végig rajta van. Hallottam már olyat is, hogy a férfi is hordott kísérőgyűrűt, de van, amikor neki nincs ilyen ékszere. A páros jegygyűrűt, ami a karikagyűrű, azt pedig az esküvőn veszik fel mindketten.

De vannak, akik nem vettek/vesznek kísérőgyűrűt, a jegygyűrűvel történik meg az eljegyzés. Ez esetben az esküvőig mindketten hordják a karikát. Házasságkötéskor legfeljebb annyi változik, hogy átteszik a másik kezükre (ha ráfér, az én másik gyűrűsujjamra nem fért rá, úgyhogy ugyanott hordom, ahol esküvő előtt).

2016. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem hordanám, mrt utálok ordani mindenfajta ékszert. Talán még valami 200 éves medált esetleg, mert az titokzatos.
2016. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én valahogy mindig is kislányos dolognak tartottam ha egy férfi gyűrűt visel. Minek neki? Persze értem én hogy villogni kell neki is a násznép előtt valamivel, hisz' az ara viszi a szép csokrot.

Nem vagyok féltékeny, mielőtt valaki bevádolna.

2016. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Mandarin nem lesz boldog: [link]

2016. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen azt egyből látni a színéből. Talán gyomorrontást kapott. :(


3#

2016. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régebben inkább az volt a szokás (legalább is mifelénk), hogy eljegyzéskor karikagyűrűt vesznek és a férfi és a nő is hordja bal kézen az esküvőig, utána meg átkerül a jobbra.
2016. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi ilyen kérdés volt már. Engem köves gyűrűvel kért meg a párom (ez meglepetés volt), a karikagyűrűket pedig együtt választottuk ki. Mi már az esküvő előtt is hordtuk. Én bal kezemen a karikagyűrűt, jobbon az eljegyzésit, majd esküvő után megcseréltem. Van aki tart eljegyzési bulit/ebédet/vacsorát ahol felhúzzák egymás ujjára a karikagyűrűt.
2016. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!