Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Más is megfigyelte már ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is megfigyelte már ezt a jelenséget a korai 20on éves korosztályban?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Ismerőseim zöme 19-23 év közöttiek, és kb. 1 éve figyeltem meg azt a jelenséget, hogy ebben a korosztályban az ismerőseim nagy része már el van jegyezve, esetleg megházasodott, sőt, jó pár ismerősöm is van akinek gyereke született, és a csaj nem több mint 21 éves.

Mitől van az, hogy ebben a korosztályban általában pár hónap után, fél év után már eljegyzések,esküvők vannak?

Félre értés ne essék.... én 2 éve boldog párkapcsolatban élek, de egyelőre egyáltalán nem fordult meg a fejembe hogy ennyi idős koromba elkötelezzem magamat, meg még úgy érzem, hogy előtte még minimum 3-4 évet együtt is kéne laknunk a párommal, hogy tényleg ne csak kezdeti fellángolásból jegyezzük el egymást, vagy kössük össze az életünket.

Miért ilyen felelőtlen a fiatal 20onéves korosztály?



2016. aug. 13. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Mert itt a CSOK, csókosok!

Kinek kellenek a homokosok?

Vigyétek az ingyen pénzt

Hat millát egy gyerekért

A fiatalok most örülnek

Jaj, de hogyha mégsem szülnek

Vagy ha netán válni fognak

Akkor bizony együtt szopnak

2016. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Merre élsz? Én ezt inkább a vidéki rokonságnál látom, hogy az érettségi után házasság. Szerintem Bp-en sokkal ritkább az ilyen.


Btw nem véletlenül van tele a késői 20-as korosztály elvált emberekkel is...

2016. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát én meg azt látom, hogy 30 körül állapodnak meg, majd 1-2 év múlva elkezdenek gondolkodni a gyerekvállaláson, és baromi nehezen jön össze nekik 30 felett, kínlódás, lombik stb..
2016. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Győrben élek. Ismerőseim egy nagy része Pesti. Úgyhogy nem vidéki ismerősökről van szó :D hanem városi egyetemistákról, vagy dolgozó 20onévesekről.
2016. aug. 13. 12:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet, mert baromi nehéz normális párkapcsolatot találni, ha valakinek meg sikerül, akkor le is akarja fixálni a dolgot, mivel ha konfliktus, vagy rossz időszak van, akkor azért egy szakítás "simán" egyszerűbb, mintha már eljegyezték volna egymást, vagy esetleg már házasok lennének.
2016. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Én egyáltalán nem tapasztalom ezt. Max 5% lehet ismerőseom közül, akik ebben a korban eljegyezték egymást, és csak 3-an vállaltak gyereket!!


Felelőtlenek leginkább azért, mert se a szülők, se a közoktatás nem tanították meg, se önmaguk nem tanultak meg önálló hiteles személyek lenni, képtelenek az érzelmeik és szükségleteik világában eligazodni, nincs önismeretük, nincsenek kapcsolatban magukkal és a világgal, stb,stb... tehát gyakorlatilag ismeret nélkül vannak magukkal és a világgal kapcsolatban.

Így pedig nehéz helyes célokat meghatározni, és módot találni megvalósításukra. Ebből következik, hogy hibásan cselekszenek.


Persze a legnagyobb probléma, hogy az utódok ugyanúgy a rosszviselkedésmintákat fogják megtanulni, ugyanúgy képtelenek lesznek önmegvalósításra és egyéni problémamegoldásra.

Tehát ezért is lenne szükséges megújítani a közoktatást, csak érted... jelenleg robot munkásokra van szükség, akik futószalag mellett dolgoznak autógyárakban. Ehhez pedig buta emberek kellenek.

2016. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Énis így látom, mint te kérdező. A válasz, a felelőtlenség. Az én barátnőm is meg van őrülve a gyűrűért pedig 20 éves vagyok... totális agyrém. Azért megházasodni, hogy aztán 30 évesen meg rátörjön egyikre-másikra a kapuzárási pánik enyhén szólva is felesleges.
2016. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 MolotovPunk ***** válasza:
36%

Szerintem az ilyen huszonévesen tartó eljegyzések túl koraiak és valószínűleg nem fognak örökké tartani...(Most a 25 alatti párokra értem ezt főleg.)

Én 29 leszek nemsokára,de sem feleséget sem gyereket nem szeretnék.Egyébként baráti,ismeretségi körömben is inkább az tapasztalható,hogy sok 25-30 év körüli srác szingli és sodródnak az árral.(Van 1-2 elvált is köztük.)Egy ideje én is sodródom az árral,pedig nekem is volt anno több komoly kapcsolatom,de soha sem jutott eszembe,hogy megkérjem az akkori barátnőm kezét.

2016. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim de többnyire 2-3 év járás után jegyzik el egymást. X ideig együtt is laktak.


Feltűnőbb, mint az aki szingli.

Ha valakinek tönkremegy a kapcsolata szépen feltűnés nélkül eltünteti facebookról az összes nyomát.

Ha valakit eljegyeznek 20 perc múlva már kint van a csókolózós és a gyűrűs kép.


Tegnap is volt egy eljegyzés.


Nincsenek olyan sokan, de akik vannak azok szeretik híresztelni.

A pár hónapos fellángolásokkal még nem találkoztam.

2016. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben inkább az a jellemző, hogy 30 felé házasodnak. Elvétve tudok olyanról aki 25 előtt férjhez ment.

26/N

2016. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!