Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akinek a szülei fizették az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a szülei fizették az esküvőt, azok miért piszkálják azokat a párokat, akiknek saját erőből kell kifizetni a lagzit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor belefutottam már ebbe... a közvetlen ismeretségi körömben is előfordult, de itt gyakorin is nem egyszer láttam már, hogy azok, akiknek apu meg anyu vagy anyós és após fizették az egész hacacárét, utána azoknak van a legnagyobb szájuk, mikor piszkálni kell a többi párt, hogy ők miért nem házasodtak még össze, meg hogy már igazán illene, itt volna az ideje, stb.


Személyes példa:

Apukám meghalt, anyu pedig rokkantnyugdíjas, értelemszerűen tehát nekünk nem opció, hogy majd a szülők kifizetik a lagzit.

Nekem és a húgomnak is komoly kapcsolata van, én 4 éve vagyok együtt a párommal, a húgom már 6 éve. A húgomat rendszeresen piszkálják a "barátnői", hogy 6 év alatt hogyhogy nem házasodtak még össze, milyen ciki ez már, 6 éve húzni-halasztani. A húgom 24 éves, egyetemre jár és jövő nyáron diplomázik, a barátja pedig most ősszel. Mindketten nagyon rendes, normális gondolkodású, szorgalmas emberek. Mivel a srác szülei szerény körülmények között élnek, ezért evidens, hogy a húgom és ő kénytelenek lesznek saját maguknak fizetni a saját esküvőjüket. Ami szerintem teljesen rendben is van, elvégre ők házasodnak össze, akkor ez az ő költségük. De mivel még mindketten tanulnak, mostanában fognak végezni, így egyiküknek sincs állandó állása, aztán kezdik majd építeni a karrierjüket, hogy pénzt keressenek, amiből majd össze tudnak házasodni, stb.


Ehhez képest a húgom rendszeresen kapja az oltogatásokat azoktól a barátnőitől, akik nemrégiben mentek férjhez és nekik egytől-egyig a szülők fizették az egészet! De a szájuk azért nagy tud lenni a semmire, és be tudnak szólni a húgomra is, meg rám is, hogy mi az, hogy még nem házasodtunk össze, ennyi meg annyi év után azért már igazán illett volna, mennyire ciki, hogy "csak barátnő" státuszban vagyunk még mindketten, bezzeg ők, ők ezt nem hagyták a pasinak, hogy évekig húzza az idejüket, ők bizony 1-2-3 éven belül kijárták, hogy legyen esküvő, meg hát "az embernek arra telik, amire akarja". Mondják ezt úgy, hogy egy szalmaszálat se raktak keresztbe, és MINDEN költségüket anyuci meg apuci állta!

Nem sajnálom tőlük, éljenek boldogan, csak nem értem, miért kell más embert ezért piszkálni meg bacogatni? Mi nem vagyunk tehetősek, de nem is várjuk el, hogy helyettünk más fizesse a SAJÁT esküvőnket!


Én 1 éve kezdtem el dolgozni, a párom szintén, ugyanannál a cégnél helyezkedtünk el, de egyelőre mindketten pályakezdőnek számítunk. Nem vet fel minket a pénz, egyelőre próbálunk gyűjtögetni. Nemrég sikerült összeköltöznünk, ki tudtunk venni egy saját, közös kis albérletet... de erre is csak az észosztást kaptam, hogy "miért csak 3 év után", ennek előbb itt lett volna az ideje, meg hogy ők bezzeg már fél év után összebútoroztak a pasijukkal, blabla, de hát természetesen azt se saját zsebből, azt is a drága szülők tolták a kis fenekük alá!


Nagyon idegesítőnek és szánalmasnak tartom, ha valaki erre büszke, hogy a szülei mi mindent tettek le HELYETTE az asztalra, na, de ha utána ezek az emberek aztán még neki is állnak kikezdeni más, nehezebb helyzetben lévő párokat, az meg aztán végképp felháborító a számomra!


Itt is sokszor látok ilyet, hogy ó, hát ennyi idő után már illett volna házasodni... Na, de miből? Ha az ember iskolába jár, vagy csak most kezd el dolgozni, és nem egy két tanús kis villámesküvőt szeretne, miért ne spórolhatna rá, miért ne várhatna vele addig, míg megengedheti magának ő is, hogy olyan esküvője legyen, amilyet szíve szerint a leginkább szeretne? Azért, mert nekem meghalt az édesapám és leszázalékolták az édesanyámat, nem lehet szép lagzim? Menjek férjhez 2 tanúval, csak azért, mert ezek a kis életképtelen apuciszemefényei lépten-nyomon belém kötnek, hogy "4 év után már illene"?! Azt kell hallgassam, hogy engem biztosan nem is szeret a barátom, csak szórakozik velem, meg csak az időt húzza és valójában nem is akar elvenni, mert ha igazán őszintén szeretne, akkor ennyi idő alatt már rég összeházasodhattunk volna?! Miből? Örülünk, hogy sikerült összehozni egy közös albit, nem tudunk mindent egyszerre megoldani!

A húgom ma délután sírva jött haza, mert megint betalálta az egyik elmeroggyant szaktársnője, akit a nyáron jegyzett el a pasija kevesebb, mint fél év járás után, hogy no lám, még őt is előbb megkérték, mint szegény húgomat, és hogyhogy a húgom nem érzi ezt cikinek, hogy ő 6 éve csak ágybetétnek jó...?!


Mire jó ez?! Komolyan kérdezem!


És mindig azok verik a mellüket a legjobban a házassággal, hogy így illene már, meg úgy illene már, mert lám, nekik is meglett ennyi vagy annyi idő után, akik még csak nem is maguknak fizették!


Miért kell ezt csinálni??



2016. szept. 2. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francét nem szólsz vissza? Mit túráztatod az agyad mások f@ szságán?
2016. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg nekik, hogy ti nem hisztek a KDNP-s családmodellben, törődjenek a saját dolgukkal. Végül is mi egy lagzi? Csaptok egy bulit, ahol hivatalosan is bejelentitek, hogy márpedig ti egymással dugtok. Mintha eddig nem tudta volna mindenki... És ahol betegre zabálhatja magát mindenki, meg leihatja magát atomrészegre. Majd ha úgy érzitek, erre vágytok, tartotok egy bulit ennek a bejelentésére, de hogy ez mikor lesz, ahhoz nekik semmi közük.
2016. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én azt gondolom, hogy akiknek ennyire sok ideje van mások kapcsolatán gondolkodni, mikor házasodnak, nem házasodnak és miért nem stb stb, és még be is szólogatnak, cseszegetnek, piszkálódnak, azok qurvára unják a saját életüket. Ezért nem kellene ezzel foglalkozni.

Egyszer meg lehet mondani annak aki beszól, hogy ti nem házasodtok, ameddig nincs rá pénzetek, és nem arra gyúrtok, hogy a szülők fizessék a ti eskövőtöket. Lehet ecsetelni, hogy az mennyire ciki, ha a saját házasságodba úgy mennél bele, hogy te egy fillért nem adtál bele. Nekem lesült volna a képemről a bőr, ha a családomtól egy forintot is elfogadtam volna az esküvőmre. Nem az ő dolguk fizetni, és az sem, hogy beszálljanak. Amúgy be akartak, de nem fogadtuk el. Így szerény (nem két tanús) szép, de szűk körű esküvőnk volt, olyan amilyet mi akartunk. Nálatok is ez számítson, ne mások véleménye.


Ezek után levegőnek kell nézni őket és kész. Amúgy, aki ilyen, az nem barát! Ezt hozzá kell tennem. De ne is haragudj, az is buta aki ilyen piszkálódást magára vesz. Mit törődtök vele mit gondolnak mások? Úgy csináljátok ahogy nektek jó. Mások meg törődjenek a maguk dolgával.

2016. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bele sem gondolnak, hogy esetleg nálatok ezek az okok választanak el egy esküvőtől.

Az emberek a saját perspektívájukból nem mindig látnak rá mások helyzetére, így tudnak elhamarkodott kijelentéseket tenni.

De tényleg sokat pörögsz ezen. Ha legközelebb valaki szóba hozza, akkor mondjátok meg, hogy miért nincs esküvő. Amúgy meg nem kötelező házasodni sem, nem mindenkinek ciki a "barátnő" státusz és elég felszínes, szűk látókörű felfogásra vall, ha valaki azt hiszi, hogy mindenki ugyanúgy áll mindenhez, ahogy ők. Én ezt is elmondanám nekik.

2016. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj de rég rossz, ha ez tényeged és a tesódat ennyire kiborít, hogy az ilyen emberek mit gondolnak. Meg lehet mondani nekik, hogy nektek sajnos a szülők nem tudnak segíteni, így magatoknak kell előteremteni a rávalót, de mivel meg akarjátok adni a módját ezért beletelik még pár évbe. Én meg attól mászok a falra, mikor néhányan úgy tekintenek az emberre mint aki halálos bűnt követett el, csak mert a szülei kifizették a lagziját, hogy ezzel is segítsék. Más házat kap vagy lakást, autót az nem baj? Nekünk kifizették a lagzit, így a befolyt pénzt a miénk lett. Senki nem várta el, maguktól tették. Igaz, én senkit nem szoktam leszólni akinek nem tehetik meg vagy nem akarják segíteni a szülei. Vannak bunkó emberek. Ennyi. Kicsit az jön le az írásodból, mintha az egész világra haragudnál csak azért mert nektek nehezebb. Mi fiatalon jöttünk össze, én is megkaptam sokszor, hogy nem zavar hogy nem akar elvenni? De tudod mit? Le.szartam. Mert tudtam, hogy baromság. A másik meg hogy válogasd meg kivel barátkozol, meg a húgod is.
2016. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

ezzel jár,hogyha az ember fiatalon jön össze a párjával. én is tizenévesen kezdtem el járni a barátommal. hiába vagyunk együtt sok éve,hogyha még az életben nem járunk ott,hogy aktuális legyen a házasság?

igen, tisztában vagyok én is vele,hogy nagyon sokan élnek együtt házasként,gyerekekkel,pedig kevesebb ideje vannak együtt,mint mi. de ez van. mindennek eljön az ideje.

ha még egyetemre járnak és nem dolgoznak,akkor teljesen érthető,hogy nem esküdnek meg. semmilyen hátrány nem éri őket,hogyha csak 1-2 év múlva házasodnak,amikor már dolgoznak.

de amúgy a barátnők logikájával akkor 18 évesen ki kellett volna rakni a barátom,mert hát 1-2-3 éven belül nem vett el feleségül?? ugyan..

+ szerintem nem hátrány,hogyha több éve együtt lesznek,mire megesküdnek.legalább nem lesz meglepetés lagzi után.

és azt sem értem,hogyha az ember megházasodik,akkor elvileg kimondja,hogy élete végéig a másikkal lesz együtt. ami még simán lehet 50-60 év. na ehhez képest hol számít az a +1-2 év amit még a tesódék várnak a lagziig? utána lesz egy életük együtt lenni házasként is..

szerintem a barátnőknek valamiért savanyú a szőlő..lehet nem olyan jó a házasságuk,mint a húgodék kapcsolata..nem tudni

2016. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Kell egy kéttanús esküvő ahova csak a szülők-nagyszülők hivatalosak és utána egy családi vacsi egy egyszerű étteremben .Ennyi. Nem kell "világraszóló" lakodalom, főleg nem kell meghívni az ilyen áskálódó kígyó "barátokat"
2016. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Amennyire én látom, inkább azok szólnak be másoknak akik nem kaptak a szüleiktől semmilyen támogatást.
2016. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!