Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg természetes, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg természetes, hogy ennyit várok?

Figyelt kérdés
Annyira elszomorít már ez a téma... Főleg, hogy látom, mennyi embernek teljesül a mi kapcsolatunk időtartamának a töredéke alatt, engem meg véletlenül sem kér meg... 4 éve együtt vagyunk, több, mint 3 és fél éve együtt is élünk... Ha belegondolok, hogy ezidő alatt nem jutott dűlőre teljesen elkeseredek. És ezt az érzést nem tudja átérezni az, aki még nem járt ebben a cipőben. Mit tudnék tenni? :( Se a célozgatással, se az egyenes beszéddel nem megyek semmire. A kapcsolatunk elején 2 év együttélést mondott. Mindjárt négynél tartunk... Csak akkor mondaná meg, hogy nem akar elvenni, de az őszinteséget úgy néz ki, nem érdemlem meg. Már annyira szomorú vagyok, hogy ha facebookon nézegetek párokat, és gyakran elsírom magam, ha látom, hogy pl. 2015ben jöttek össze, de már házasok... Én mit nem tudok, hogy én ezt nem érdemlem?
2017. febr. 2. 01:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek.Sok ismerősöm járt már így.Pont ugyanez,hogy ők már tök régóta együtt vannak, más párok akik meg fele annyi ideje sem ismerik egymást,már régen házasok és gyerek is van.

Persze,nem máshoz kell hasonlítgatni magad, de érthető,hogy ennyi idő után szeretnél már megházasodni.

Én leülnék vele beszélni őszintén. Ha nem akar megkérni,akkor inkább mondja meg,mint hogy kétségek között tart.

Sok pasi úgy van vele,hogy van egy biztos pont,már nem kell küzdeni,úgyis velem marad. Az elején meg behazudnak mindent,amit hallani akarsz.

Beszélj vele,hogy mik a tervei.

Nem azt mondom,hogy erőltesd ki a gyűrűt,annak nincs értelme.

Csak beszéljétek meg.De szerintem ha el akart volna venni,akkor már megtette volna.De ne legyen igazam.

+ ha megkér se elégedj meg azzal, igenis kezdjétek el akkor szervezni az esküvőt..Ha nem akarja,akkor hamar kiderül majd.

Pont veled egy időben tettek fel egy ilyen kérdést.Már 4 éve jegyesek ,a pasi nem akarja elvenni..

2017. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

Ha ez neked fontos, akkor rendesen meg kellett volna màr beszélni. Amúgy nem értem miért vàrsz ennyi éve. Ha 2 évet beszèltetek meg és nem kért meg, mert elkényelmesedett, akkor mire vàrsz? Nem fog megoldódni magàtól. Ha felesèget akarna a pasid és nem baràtnőt, màr elvett volna. Aki 1-2 év alatt nem tud dönteni, az max vàrja melletted az igazit.


Ismerősöm is így jàrt. 5 + évet elpocsékolt az életéből olyan pasira aki becsapta. Esze àgàban sem volt elvenni, csak nem akart egyedül lenni amíg nincs mâsik nő. Mikor lett, megcsalta a csajt, aztàn le is lépett. Az új nőt 2 éven belül elvette. Ennyi. A nő egyedül van, elmúlt 30. Nem jön neki össze semmi komoly. Megbànta nagyon, hogy elpazarolta a fiatal éveit a semmiért.


Mi màsfél év utàn hàzasodtunk. Teljesen őszintén beszélgettünk erről a témàról. Egyet èrtettünk. Nem húztuk a màsik agyàt évekig. Az ilyesmi annyira aljas dolog, amikor az ember nem hajlandó egyenes lenni a pàrjàval... Èn össze sem költöztem volna azzal aki meg sem kért, nincsenek komoly szàndékai, és egyàltalàn...olyannal aki nem képes őszinte lenni. Akivel nem lehet erről beszélgetni. Egy nőnek észre kellene vennie, hogy àtverik.


8: A hàzassàg arra jó, többek közt, hogy a férj/ feleség hivatalos hozzàtartozó. A pasid/ csajod a törvény előtt egy nagy senki. Ha valami baj történik, az orvos nem köteles a nem csalàdtagoknak informàciókat adni a pàrod àllapotàról. Példàul.

2017. febr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
70%

Ne keseredj el az én bátyám 7 évig várt az eljegyzéssel pedig már az 1. év után tudta hogy megtalálta az igazit.

Lehet, hogy nem jött még el az ideje, hagyd az egészet és élvezd, hogy együtt vagytok szeretetben és ha egyszer megkéri a kezed az biztos nagy meglepetés lesz :)

2017. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
Mi 11 éve vagyunk együtt,kaptam tőle 5 éve egy gyűrűt...a mai napig nem vett el...fél éves a babánk, és már a gyürüjét sem hordja 2 honapja.tehát akkor inkább el se jegyezzen sztem,meet hidd el ez igy ezerszer rosszabb,mintha elsem jegyzett volna.föleg mivel nem hiszem engem bármikor is el akarna venni.csak nem értem a gyürü minek kellett.Ne célozgass,hidd el ha kikönyörgöd rosszabb lesz,mert attol még nem biztos el akarna venni.
2017. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

Kérd meg te. Emancipált világban élünk, házassági ajánlat már nem a férfi és az apa előjoga. Nem az, amiről minden kislány álmodik, de a semminél jobb.

Vedd meg a gyűrűket és egy romantikus estén tedd le az asztalra.

Senkinek nem kell tudnia, senkinek nem kell elmondani, hogy legénykérés volt.

Állj a sarkadra.

Ez hidd el, kiugrasztja a nyulat a bokorból.


Amúgy a házasság nem egy ertelmetlen papír... gyógyós, aki ezt állítja. Akkor nincs értelme, ha élettársi viszony mellett, minden le van papírozva (öröklés, rokkantság, vagyonmegosztás stb) de ahogy látom, nem az kidolgozott élettársi viszonyt nem akarja "átnevezni" a pasi, hanem egyáltalán semmit nem akar, csak egy kötetlen barátnőt. Jah... szórakozzon anyukájával...

2017. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

Én kerek perec rákérdeznék! Elég ideje vagytok együtt, BAROMSÁG, hogy még nem döntött! Ha tudja, hogy nem akar elvenni, azaz ellentétesek a jövővel kapcsolatos elképzeléseitek, akkor igenis mondja meg, hogy dönthess! Az idő nem telik lassabban.


Néhány napja tudtam meg, hogy az egyik ismerősöm, aki tavaly ment férjhez (6 év után), most fogja 6 hónapos terhesen eltemetni a férjét, akit 5,5 hónap házasság után, rosszindulatú agydaganat gyors lefolyása miatt vesztett el. Úgy fog megszületni a gyerek, hogy nem ismerheti meg az apját...az apuka azzal a tudattal ment el, hogy magára hagyja a várandós feleségét...ha csak egy picit előbb kezdték volna a közös életüket...ha nem vártak volna ennyit...akkor sem történt volna másképp, de legalább készülhetett volna egy olyan kép is, amin apa-fia együtt van, nem pedig olyan, amin egy férfi látható, aki kiságyat szerel össze, de tudják, hogy sosem láthatja meg a benne alvó kisbabát...:(


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az idő nem áll meg! Ha azonos az elképzelés és a tervek, ha érettnek érzed magad a házasságra, akkor cselekedj! Ha úgy érzed, hogy egy stagnált kapcsolatban vagy, ami nem tart előre akkor cselekedj! Ne hagyd, hogy az életed elmenjen melletted!

2017. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem 9 hónap után kérte meg a kezem. Két év után hazasodtunk de a szervezést rögtön elkezdtük. Nemcsak helló gyűrű aztán áll a projekt.

De túl hamar se akartuk. Mert azért na.. .


De mi nyíltan beszéltünk erről. Mert nekem is van olyan kolléganőm, 40 éves 20 éve menyasszony. Van egy 16 éves fia, már csak nevet rajta hogy sosem vette el a párja de neki is voltak emiatt nehezebb időszakai csak ugye ők az idő próbajat kiálltak.


De az ilyen kellemetlen idohuzasokat csak kommunikacioval lehet elkerülni.

2017. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, szerinted a kolléganőd elvesztegette az idejét, vagy megvilágosodott, hogy házasság nélkül is lehet családban élni?
2017. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ő elfogadta. De ha valakinek igazán fontos a házasság az lehet hogy nem tudja elfogadni. Nem vagyunk egyformák. Pont ezért szerencsés ha ebben egyformán gondolkodnak a párok és ezt bizony meg kell beszélni.


Elég sokféle példát látok magam körül. Volt aki tizenix év után céges lakástámogatás miatt házasodtak össze mert az volt a feltétele. Azóta is boldogok. Volt olyan ismerősöm legnagyobb kamasz szerelemről házasodtak 10 év után 2 év múlva elváltak. Barátnőmék 3 év után házasodtak. Másik barátnőm együtt el a párjával és 6 év után esze ágában sincs hazasodni köszöni boldog.


Szóval sokfélék vagyunk de meg kell talán azt az embert aki mellett boldogok vagyunk. Házasságban vagy sem.


Én pl sosem akartam hazasodni de a férjemmel mégis igen. Mert ő más volt. Lehet a kérdező párja is elvenne mást sose lehet tudni. Csak neki is olyannal kéne lenni akivel egy irányba mennek. Ehhez előbb beszélni kéne a párjával őszintén.

2017. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék 10 éve együtt vannak, mi "csak" 4 éve és még nem volt meg a lánykérés egyikünknél sem. Viszont mi sokat beszéltünk a témáról és fény derült a titokra.

És most ezt elárulom nektek is, hátha másnak is magyarázattal szolgál. Mint kiderült mindkét pasi esetében ugyanaz az indok, ami miatt halogatják a lánykérést, annak ellenére, hogy 110%-ig biztosak a döntésükben.

Dobpergést kérek......kapaszkodjatok meg amiben tudtok...üljetek le...tartsátok vissza a lélegzetet is...

Azért mert csak úgy akarják, "ha 1 éven belül meg lehet tartani az esküvőt, különben milyen már. Tök szégyen meg gáz 5 évig jegyben járni." Ezt férfiak szájából hallottam és maximális egyetértésben.

Számomra ez az indok utolsó utániként se jutott volna eszembe. Pont leszarnám, ha 10 évig is járnánk jegyben.

De kérem szépen a férfiak egy részének ez fontos. Úgyhogy tiszteletben kell ezt tartani és gyűjtögetni az esküvőre.

2017. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!