Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korai az eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai az eljegyzés?

Figyelt kérdés

16 vagyok, ő 21. 3 éve és 10 hónapja vagyunk együtt.

Megkérte a kezem, én igent mondtam, ám a családom nem tartja jó ötletnek, mert szerintük túl friss a kapcsolat.


2017. márc. 19. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
KORAI! De nem kell rögtön össze is házasodni. maradjatok jegyesek jó pár évig!
2017. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem elég beteg dolog ennyire fiatalon belemenni egy eljegyzésbe. Pláne hogy 13 voltál amikor összejöttetek ő meg 18.

Szerintem manapság ez már nem normális mert előbb-utóbb sajnos úgyis szétmentek. Ha nem is a jegyesség alatt ,de ha néhány év múlva összeházasodtok ,szét fogtok menni ,mert rájöttök hogy elsiettétek.

2017. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még legalább 3 év, mire összeházasodnánk, de ezt mi abszolút jelképesnek szántuk.
2017. márc. 19. 16:16
 4/11 anonim válasza:
29%

Tudod mit csajszi? Ha szeretitek egymást sz*rd le mit mondanak itt a nagy okoskodók. A legtöbb egy elgyötört depressziós,aki nem leli a helyét az életben meg nem hisz semmiben,legbelül pedig tudják mit kellene tenni mégsem teszik. Vagy azt hiszik,hogyha nekik nem jön össze semmi másnak sem.

És ugyan mondja már meg nekem valaki mi a francnak nem lehet igaz szerelem ez az egész? Hm? Én ismerek olyanokat,akik tök fiatalon jöttek össze mégis boldog háasságban élnek évek öta.

Úgyhogy csak hajrá csajszi.

Jah és az én bf-emnek májusban lesz az esküvője ő is 19,mint én. Nagyon szeretik egymást a párjával. Látom rajtuk. És teljesen boldogok. Úgyhogy szerintem ne adj a negatív vélemémyekre. Ha te hiszel a közös jövőben,és érzed,hogy ő az igazi, csak hajrá!!😘

19L

2017. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Még bőven gyerek vagy! 3 éve vagytok együtt, azaz a srác 18 évesen egy 13 évessel jött össze... már ez is kicsit felakaszja a szemöldökömet, mert ilyenkor még elég sok az 5 év korkülönbség.

Oké, lehet, hogy most szeretitek egymást, de koránt sem biztos, hogy így marad, ha felnősz. Eljegyzés... lehet ezt így csinálni, de "jelképesnek" minek. Szerintem bőven ráértek még magára az eljegyzésre is 3 évig. Ha meg utána még mindig dúl a szerelem, lehet eljegyzés után fél éven belül is lagzi...

2017. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es egyáltalán nincs igazad. Nem vagyok sem depressziós sem elgyötört csak képes vagyok racionálisan gondolkodni. Szép meg jó dolog a szerelem és értékelendő ha valakik ennyire fiatalon jönnek össze és életük végéig együtt maradnak ,de ez rettentő ritka.

Mert néhány év házasság után rájön egyik vagy másik vagy mindkettő arra hogy még nem éltek. És most nem arra gondolok hogy nem bulizták szét magukat. Egyszerűen meg fogják unni hogy ennyire fiatalon ennyire lekötöttek.

És csak azért mert ezen a véleményem vagyok az nem jelenti azt hogy szar az életem vagy nem jönnek össze a dolgaim. Épp ellenkezőleg:D

De a kérdező véleményekre volt kíváncsi én pedig elmondtam egy fajta véleményt. Nem kell vele egyetérteni csak nem értem miért kell rögtön arra asszociálni ,pláne 19 évesen hogy valaki aki így gondolkozik az megkeseredett.

17L

2017. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, a véleményünket kérdezte, én elmondtam, hogy szerintem korai, de ha el is jegyzik egymást, az esküvővel SZERINTEM várjanak. Most komolyan ezért depressziós és elkeseredett vagyok? Semmi negatív véleményem nincs a kérdezőről, szép, ha ennyire szeretik egymást, te viszont kicsit fehúztál kedves #4...


#1 voltam 20/ l

2017. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket, jó látni több nézőpontot.

Nyilvánvalóan nem megkeseredett az, aki fiatalnak tart a házassághoz, vagy nem gondolja, hogy egy ilyen kapcsolat erre megfelelő.

Én általánosságban tettem fel a kérdést, azaz senki sem ismer sem minket sem a kapcsolatunkat, és a korra, plusz az időre koncentrált, ami szerintük nem ideális.

Kifejezetten jó, hogy főleg ilyen választ kaptam, mert így jobban megértem a szüleimet.

2017. márc. 20. 06:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl friss a kapcsolat... Hát vagy a szüleid nem tudnak rendesen fogalmazni, vagy amit neked mondtak azt nem tudod ugyan úgy leírni.

Egy közel 4 évesen kapcsolatot nem nevezünk frissnek, inkább te vagy túl fiatal az eljegyzéshez.


Igen, hiába vagytok együtt lassan 4 éve ebben a korban fejlődik majd legtöbbet a személyiséged. A srác, hogy 21 évesen megkéri a barátnője kezét 4 év után egyáltalán nem korai, ha a barátnője viszont csak 16 akkor igen, ez kicsit korai...


A srác részéről viszont teljesen érthető a dolog, hogy benne megért már a dolog 21 éves fejjel, persze ez könnyen előfordulhat.

Majd kiderül pár év múlva mi lesz veletek, mindenesetre a srác 100%-ig érthető, a szülők is hiszen te meg csak 16 vagy. De még egyszer mondom, nem a kapcsolat friss és nem ért meg, csak te vagy túl fiatal.

2017. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

a 16 éves lányok nagy részének még barátja sem volt,nemhogy vőlegénye. házasodni is minimum 18 felett lehet(bár szerintem legalább a sulit illene elvégezni előtte)

szerintem tekintsétek jelképesnek a dolgot és később majd visszatértek rá.

ilyen fiatalon szerintem nem kell mindenáron felnőtt kapcsolatban lenni.

most vagytok fiatalok,szórakozzatok,bulizattok és élvezzétek egymást.

ha az idő titeket igazol,akkor úgyis együtt lesztek még több év múlva is,amikor már reálisan tudtok beszélni a házasságról.

ha tegyük fel 4-5 év múlva házasodnátok se lenne a barátod túl idős hozzá,nem kéne aggódnia,hogy jaj lemaradt stb. te is jobban megérsz akkora.várjatok még vele.

2017. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!