Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy szokás megkérni valakinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szokás megkérni valakinek a kezét?

Figyelt kérdés

Szóval páromnak már sokszor mondtam, hogy szeretnék esküvőt, céloztam rá, viccesen mondtam, hogy nézegethet gyűrűket, vagy kérdezte, mit vegyen szülinapomra, én mondtam, hogy egy szép gyűrűt, ilyenek. Mivel ő ezekre általában semmit sem mond, esküvőről nem beszél.

Én mindig kérdezgetem tőle, biztos te is ezt szeretnéd? te is akarsz esküvőt? igen, igen, ne kérdezgessem.

de soha nem beszél, nem hozza szóba.

ma megint rákérdeztem, és azt mondta, hogy neki csak az a baja, hogy én erőszakoskodok, mert ezt nem így szokás, hanem úgy szokás hogy én várok rá...

én meg azt gondolom, azért mondtam neki, mert ismerem őt, és magától soha semmi sem jut eszébe.

és persze attól is félek, hogy ő ezt nem akarja, csak miattam mondja azt hogy igen...


2017. márc. 31. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A párodnak igaza van, nem kellene erről ennyit beszélned, sem zaklatnod vele. Mi 1x beszéltünk erről a párommal, h szeretnénk, gyűrűket is nézegettünk, h nekem, illetve neki milyen tetszik (hála Istennek egy volt a stílusunk) és ennyi. Többet nem is volt róla szó és másfél év után megkérte a kezemet. Erről mit kell annyit beszélni? Ha megakarja akkor úgyis megkéri a kezdet, bár aki ennyire gyűrűre megy, abban én is kételkednék, h valóban akarom-e, ha ennyire erőlteti valaki...
2017. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is attól félek, hogy ő még nem akarja.

Vagyis lehet, hogy gondolkozik rajta, de még egyáltalán nem 100%-os nála a dolog.

Szerintem ne mondj olyanokat, hogy gyűrűt szeretnéd, mert ezzel akaratlanul is ráerőszakolod szegényre.

Tudom, hogy egyenlő jogok, meg minden, de a férfi legyen férfi, és a nő legyen nő! Sokkal jobb érzés, ha ő áll eléd, és férfiasan megkér, hogy légy a felesége!

Ha te veszed rá, akkor ez a kétely mindig meglesz, hogy tényleg akarta-e a dolgot!


21/L

2017. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed: Hogy szokás megkérni valakinek a kezét?


Válaszom: Hát nem úgy, ahogy te csinálod, hogy szinte kényszeríteni próbálod rá. Az milyen már, hogy megkérdezi, hogy szülinapodra mit vegyen és te beköpöd, h gyűrűt?! :D Tudat alatt igyekszel ráerőltetni azt amit egyelőre csak te szeretnél. Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, de gondolom ha a párod úgy érezné akkor már ezt rég meglépte volna. Ha meg nem tudod kivárni a hagyományt, h a pasi kérje meg a kezed, akkor lépd meg te. Vagy újítasz és eldobod a régi szokást, vagy türelmes leszel, vársz és nem az sugallod, h az egész kapcsolatban neked az eljegyzés lenne a legfontosabb! A párodnak is szerintem kaki érzés, h te csak akkor élveznéd vele igazán a kapcsolatot, ha gyűrűt húzna az ujjadra...

2017. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha nálam ilyen erőszakosan nyomulnál és tuti, hogy nem vennélek el, hanem elmenekülnék, még ha előtte el is játszottam a gondolattal.

A legrosszabb, amit tehetsz!

2017. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtad, hogy ez milyen regi kapcsolat (fel eves? 5 eves? 10 eves? mert ez sem mindegy), vagy hogy hany evesek vagytok.


Le kell vele ulni EGYSZER, es komolyan (nem viccelodve) megbeszelni, hogy mik a terveitek a jovore nezve. Mindketten biztosan akartok-e hazassagot, szeretnetek-e gyereket stb. Ha ugy tunik, kozosek a celok, akkor utana rahagyni a dolgot, es varni, ha nem, akkor szetvalni.


Mindenesetre ez, hogy folyamatosan piszkalod ezzel a temaval, nem jo megoldas, ebbol csak veszekedes lesz.

2017. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem úgy, hogy te kitalálod, hogy gyűrűt akarsz és addig toporzékolsz, amíg meg nem kapod (nyilván túloztam, de erőlteted nagyin a dolgot, az látszik). Ahogy az előzőek is írták, ezzel csak elriasztod, ha közös elképzeléseitek vannak a jövőről, úgyis megkér inkább előbb mint utóbb. Születésnapra meg könyörgöm ne kérjél gyűrűt, szerintem nagyon szánalmas amikor valaki már annyira nem tud mit kitalálni a kedvesének, hogy az ünnep alkalmából kell megkérnie a kezét (lásd karácsonyi eljegyzésdömping).

Csak hogy a saját elképzelésről is szó essen, ha odáig jutunk a barátnőmmel, mi egy szép gyűrűtetoválást szeretnénk, nem egy vacak fémdarabot, amit le lehet venni és eldobni...

2017. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Elég fontos részlet, hogy mióta vagytok együtt és hány évesek vagytok? Így nehéz eldönteni, hogy nálatok kinek van "igaza". Azzal, hogy naponta hisztizel gyűrűért nem érsz el semmit. Viszont nem tudjuk a részleteket. Ugyanis az sem fair ha már évek óta együtt vagytok és neki esze ágában sincs nemhogy most hanem soha elvenni téged csak elfelejtette közölni. Ezt neg kell beszélni egyszer és komolyan. Ha végül csak azért kéri meg a kezed mert addig szekáltad, az senkinek sem jó.
2017. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
En 28 vagyok, o 38. 3 eve vagyunk egyutt. Volt mar egy szakitasunk, mert o nem tudta akar e hazassagot gyereket. Csak egyszeruen nem tudta eldonteni hogy akarja e ezeket. Mert meg nem gondolkozott rajta. Rengeteg veszekedes volt belole, egy honap kulonkoltozes. Utana kibekultunk, mert gondolkozott es azt mondta dontott hogy mit szeretne. Ez mar tobb mint fel eve volt.
2017. márc. 31. 16:15
 9/18 anonim ***** válasza:

38 évesen miért akarna bármit is? Hisz ott van egy csomo punci rajtad kívül is, ami (ha téged elvesz) megszünik, mint lehetőség.


Egyértelműen hülyít téged, komolyan ilyen naiv vagy hogy nem tünik fel?

2017. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hat en is ettol felek.... Bar o nem egy nocsabasz tipus...
2017. márc. 31. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!