Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek nincs anyanyelve? (több lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem beszélgetni egy amerikaival, akinek a szülei egyébként mindketten vietnamiak, csak ugye emigráltak az USA-ba.

Ő azt mondja, vietnamiul alig tud, nagyon nehéz neki, meg hát nem is nagyon tanították. De angolul meg órán tanul, és mondta, hogy most például 100 szót kell megtanulniuk.. tehát akkor az sem az anyanyelve, hiszen az anyanyelve szavait ismeri az ember :D (és nem olyan szavak voltak neki feladva, amit még magyarul sem tudom, mit jelent, tehát nem ilyen régies vagy nagyon tudományos).


Tehát röviden, a kérdés az lenne: Ilyen van? Hogy valakinek nincs anyanyelve? És akkor milyen nyelven gondolkoznak? Amit a legjobban tudnak?


Köszi előre is! :)



2016. ápr. 5. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, pl. a Maugli-gyerekek. Általában az illető nem tud jól gondolkodni sem, míg meg nem tanítják legalább egy nyelvre. De felnőttkorban már más agyterület jegyzi meg ezeket, és ez közel sem olyan hatékony, mint gyerekkorban.
2016. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hümmm, ez érdekes :)) Ennek szerintem utánaolvasok, mert ez nekem felfoghatatlan :D Mármint, érdekes lehet :/ :))
2016. ápr. 5. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan emberek, akik gyerekkorukban költöznek ki külföldre és a szüleik nyelvét már nem tanulják meg tökéletesen, de annyit azért nem töltenek az új ország lakosai között, hogy azt a nyelvet rendesen megtanulják.
2016. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Az anyanyelv tanulása születés környékén kezdődik.

Az a gyerek, akit 1-2 évesen szakítanak el az anyanyelvtől, azért elég sokat megtanul belőle.

2016. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint Hany Istók, ahogy az első válaszoló mondta, akik a vadonban nőnek fel vagy 1-3 éves korukban senki nem beszél hozzájuk. Az olyanok nem szavakban, hanem érzésekben gondolkodnak, mint az állatok.
2016. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismertem egy ilyen fickót, a szülei diplomaták voltak, több különböző országban nőtt fel, és a szülei (nagy koponyák lehettek) mindenhol a helyi nyelven beszéltek hozzá. Ennek az lett az eredménye, hogy a srác - lehetett vagy 30 éves ekkor már - szuperül beszélt magyarul, angolul és franciául is, de egyik nyelven sem beszélt tökéletesen.
2016. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Az anyanyelved szókincsét nem ismerheted teljesen, mivel mindig marad nagyon sok szó, amit nem ismersz, de a nyelv számon tartja őket:

Régi szavak

Szleng szavak

Szaknyelvi szavak

Tájszavak

Új, még csak néhány ember körében elterjedt szóalkotások

2016. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!