Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért a férfiak kiváltsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a férfiak kiváltsága eldönteni, hogy mikor legyen eljegyzes?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom, hogy sok pár normálisan kezeli ezt, és közösen beszélik meg. Az általános viszont még mindig az, hogy a férfi teszi fel a kérdést, sőt manapság ugye divat, hogy meglepetés időpontban teszi fel a kérdést, hogy a nő ne számítson rá. Ebből viszont az lesz, hogy sok nő tényleg nem tudja, mikor lesz eljegyzes, esküvő, és ha szobahozzak a témát, a férfiak nem akarnak konkretumokrol beszélni, mert hát akkor oda a meglepetés. Pedig szerintem a nőnek is joga van hogy ugyanannyi beleszólása legyen, hogy mikor legyen eljegyzes, esküvő, mint a ferfinek...


Konkrét példa ismerősömmel: egyik barátnőm és a párja 7 éve voltak együtt, 28-27 évesek voltak, stabil munkahely, 4 éve együttélés, közös lakásra gyűjtöttek, stb. Az is ki volt mondva, hogy mindketten akarnak esküvőt, gyerekeket. Barátnőm sokat várt az eljegyzesre, végül egy nap leült beszélni a párjával, hogy akkor mikor legyen az esküvő,nem kell neki köves gyűrű, csak beszéljek már meg a részleteket, mert egy helyben toporognak évek óta . A pasi totál kiakadt, hogy most oda a meglepetés, mert pont jövő hónapban akarta megkérni a kezét... igen ám, de ezt barátnőm honnan tudhatta volna? Évek óta várt, meddig kellett volna meg?

Másik példa amit itt gyakorin is sokszor olvasok:

A nő kiirja a kérdést, hogy x éve együtt vannak felnőtt kapcsolatban, y éve együtt élnek, miért nem jegyezték már el? Ilyenkor sokszor lehurrogjak a kommentelok, hogy várjon meg, a férfi biztos nem áll készen, ne hisztizzen, majd akkor lesz eljegyzes ha a férfi úgy akarja...

Ami tökéletesen érthető álláspont, csak éppen ott a másik oldal: ha egy férfi akármikor előáll a kérdéssel, a nőnek kb kötelessége igent mondania, különben legtöbb esetben a pasi nem tudja megemeszteni, és véget ér a kapcsolat. Sok nő bele van kényszerítve, hogy 6 hónap, 1 év után igent mondjon, mert a pasi hősszerelmes, a nők meg nem akarják hogy egy "nem" miatt tonkremenjen a kapcsolat, pedig még egyáltalán nem biztosak a döntésukben.

Szóval a nő ne hozza szoba a témát, ne nyafogjon, várjon míg a férfi is készen áll. De ha a férfi készen áll, mindenképpen mondjon igent, akkor is, ha neki még korai...


Ti mit gondoltok erről?


2017. júl. 11. 01:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem erdekelne, ha a masik bedurcizna egy esetleges korai keres miatti nem miatt. Ha sokaig huzza akkor meg ne csodalkozzon, ha rakerdezek es akkor sem erdekelne a hiszti :D En ugy gondolom, hogy ez kozos dontes.
2017. júl. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%

A nők kiváltsága eldönteni, hogy lesz e kapcsolat, és mikor lesz szex, cserébe az eljegyzés fronton még tartjuk magunk 😀


Egyébként mi tiltja, hogy te kezdeményezd? Szoktatok beszélni róla? Állták már elé azzal, hogy te szeretnéd? Tudod, hogy ő hogy gondolkozik az egész témáról?

2017. júl. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%

Na ha még ez is a nők kiváltsága lenne, még a maradék férfinek is elmenne a kedve a házasságtól.

Így is van már elég kiváltságuk a nőknek, lassan már tényleg semmit sem kell csinálniuk egy kapcsolatban, kiváltság, hogy nem muszáj dolgozniuk, nem muszáj a házimunka, szex akkor, amikor ők akarják, fele vagyon, ha ő szerezte, ha nem, gyerek mindenképpen náluk marad, még ha a férfi utcára is kerül, stbstbstb...

Szóval az isten b..a meg az összes feministát, meg az ilyen trágyadomb nőket, akik csak a kiváltságaikat keresik egy kapcsolatban...

Nagy egyenlőség, mi???

2017. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikáció.

Én már korán mondtam a barátomnak, hogy falra mászom az ilyen letérdelős-kövesgyűrűs, amerikai filmes lánykérésektől, hanem inkább beszéljük meg, hogy mikor házasodunk össze, ha már megérett rá a kapcsolat.

Szerintem nem a férfiak kiváltsága eldönteni az eljegyzést. Az eljegyzésnek egy közös döntésnek kéne lennie, csak sajnos ma már az emberek többsége "kifelé él" a közönségnek és az a lényeg, hogy minél meghökkentőbb, dizájnosabb, "egyedibb" legyen.

2017. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak megvan a maga romantikája, hogy tényleg meglepetésszerűen történik a lánykérés, de hogy maga a lánykérés váratlan és meglepetés, az nincs rendjén. Mi a férjemmel megbeszéltük a kapcsolat elején, hogy úgy nagyjából x év együttjárás/együttélés után szeretnénk esküvőt, és nyilván nem napra pontosan kért meg, de az adott időintervallumban volt még, és meglepetés volt a helyszín, a mód, a kérdés, és csodás volt minden. Ez így szerintem rendben van, de annak már nem örültem volna, ha nem is számítok rá, ha soha nem is beszéltünk volna róla korábban (ez mellettem mondjuk lehetetlen lett volna, de tegyük fel), és úgy teszi fel a nagy kérdést. Ez nem csak a férfi élete, ez a nőé is ugyanúgy, ebben igazad van. Sajnos viszont sok esetben látom azt, hogy olyan emberek házasodnak, akiknek egyáltalán nem kellene, a kérdésedben felhozottak is előjelei lehetnek a dolognak- ha egy ilyet nem tudsz normálisan kezelni, az élet talán egy kicsit keményebb problémáit hogyan fogjátok együtt megoldani?
2017. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben ezt közösen megbeszélik és közösen tervezik a jövőjüket.


"Sok nő bele van kényszerítve, hogy 6 hónap, 1 év után igent mondjon"

Már miért is? Lehet ám nemet is mondani.

2017. júl. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%

azért ez sarkos. ált. a nők hisztiznek, mert a barinőt már eljegyezte a pista, de őt még nem és juj de rossz...

normális esetben a pár leül, beszélget,hogy ki mit szeretne a jövőben stb.

2017. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor előbb lehetne egy konszenzust arra nézve, hogy baj, mert a férfi későn//soha nem kéri meg vs kényszer, hogy fél-egy év után a nőnek igent kell mondania (bár szerintem létezik még közel 100 ezer másik magyar szó, ezekből a nem, a soha, a később, a korai tuti lehetséges válasz, ha s rotációskapa ki is esik).
2017. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem kötelező igent mondani. Sem nemet...
2017. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%

3-mas: Ezek jó része elkerülhető azzal, hogy normális nőt választasz magadnak, nem egy aranyásót, másrészt válassz olyat, akivel egyenlőek vagytok a kapcsolatban. Akkor mindenbe ugyanolyan beleszólásod less, meg persze a munka és a felelősség is közös lesz. Megosztott láthatás is van a világon, lehet azt is kérni.

Szóval válasszatok job nőt magatoknak. Igaz, ő nem feltétlenül lesz fullos nő, de hát prioritások.

2017. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!